Вознесенська лікарня і народний депутат: співпраця на користь громади

Народний депутат України Олександр Лівік ще на початку своєї діяльності в цьому статусі пообіцяв докласти максимум зусиль задля забезпечення потреб медичної галузі. І слова депутата не розійшлися з ділом. Наприкінці минулого року в розпорядження працівників КУ «Вознесенська центральна районна лікарня» надійшло новітнє діагностичне та лікувальне обладнання від провідних європейських виробників.

Загалом у 2017 році матеріально-технічна база ЦРЛ завдяки сприянню О. Лівіка була зміцнена на 13,1 млн. грн.  – і це більше, ніж будь-де в області. А ще раніше, 2016 року, за допомогою народного депутата для лікарні було придбано сучасний цифровий рентгенапарат та інше обладнання на загальну суму 1,3 млн. грн. Усі кошти, а це загалом 14,4 млн. грн. за два роки, надійшли в рамках субвенції з Державного бюджету України на соціально-економічний розвиток окремих територій.

І хоча цінну апаратуру отримала тільки одна лікарня, неабияку користь від того матимуть мешканці як Вознесенщини, так і сусідніх районів – Єланецького, Братського, Веселинівського, Доманівського. Вже сьогодні у Вознесенській ЦРЛ у відділеннях з окремих напрямків (хірургія, пологове відділення) перебувають пацієнти з тих районів, де такі послуги взагалі відсутні. А з набранням обертів медичної реформи районні лікарні в більшості районів закриються (точніше, реформуються в заклади первинної ланки – сімейної медицини), і на базі Вознесенської ЦРЛ запрацює повноцінний госпітальний округ. Тож медичний заклад у Вознесенську має стати тим потужним кластером, який об’єднає в одному місці як висококласних фахівців, так і ефективне медичне обладнання. І це – єдиний шлях до значного покращення надання послуг у галузі охорони здоров’я.

За сприянням та активною участю депутата Верховної Ради України цьогоріч лікарня спочатку отримала сучасний апарат штучної вентиляції легенів вартістю 800 тисяч гривень. А вже в грудні на баланс Вознесенської ЦРЛ було доставлено медичне обладнання від провідних європейських виробників ще на 12 мільйонів 300 тисяч гривень! Це і сучасні аналізатори (гематологічний, імуноферментний, онко-маркер), і унікальний апарат ультразвукового дослідження, і обладнання для анестезії та реанімації. Операційні блоки отримали відеоендоскопічні комплекси, що зробить набагато ефективнішою та зручнішою працю хірургів та інших вузькопрофільних спеціалістів. Нині відбувається процес установлення і налаштування обладнання, а також процес навчання персоналу лікарні досвідченими інструкторами.

Володимир Красьоха демонструє можливості диво-техніки.

А з особливим хвилюванням та вдячністю головний лікар КУ «Вознесенська ЦРЛ» Володимир Красьоха прийняв із рук Олександра Лівіка ключі від новісінького реанімобіля С-класу. Це – найсучасніший, наймодерновіший спецтранспорт для рятування людських життів та транспортування важко хворих пацієнтів. Аналогів цьому диву медичної техніки на теренах Миколаївщини немає! Реанімобіль оснащений апаратом штучної вентиляції легенів, дефібрилятором, іншим обладнанням останнього покоління. «Тож тепер, – каже В. Красьоха, – відпала потреба у залученні вартісної санітарної авіації. Адже цей реанімобіль протягом максимум години доставить хворого із найвіддаленішого села госпітального округу до нашої лікарні, а якщо буде потреба – то і до Миколаєва».

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Віктор Ціома висловився образно: «Обладнання, що ми мали раніше, і те, що маємо тепер, – це як порівнювати «Запорожець» і «Мерседес».

Загалом 10 січня, коли відбувалася презентація нового обладнання, було сказано чимало гарних слів на адресу народного депутата, який доклав зусиль до поліпшення матеріально-технічного стану закладу. Але йшлося і про наявні проблеми, і чи не головна із них – кадрова. Тисячі лікарів, здебільшого молодих, щороку залишають Україну в пошуках кращої долі. А з лібералізацією візового режиму та ж Німеччина значно спростила умови працевлаштування для трудових мігрантів з числа медиків. Тож, поряд із закупівлею нового обладнання, народний депутат О. Лівік бачить своє завдання і в поповненні Вознесенської райлікарні молодими кадрами. Адже, якщо нічого не робити, за 5-7 років підуть на пенсію чимало нинішніх працівників ЦРЛ, і що тоді?

Задля залучення здібної молоді Олександр Петрович вважає необхідним зробити дві головні речі – забезпечити молодих випускників університетів службовим житлом і гарантувати достойний рівень заробітної плати.

– Обіцяю вам, – сказав під час зустрічі з колективом ЦРЛ Олександр Лівік, – що цього року забезпечу надходження із держбюджету на потреби округу 10-15 мільйонів гривень. За ці кошти можна побудувати 2025 сучасних квартир із усіма зручностями. Житло – це головний фактор, аби запросити молодих фахівців потрібного профілю.

Другий бік медалі – необхідність фінансового заохочення молодих фахівців. Зрозуміло, що вчорашній інтерн буде малоконкурентним на ринку праці, тим паче – в умовах, коли пацієнт сам обиратиме собі лікаря й від цього залежатиме дохід ескулапа. Тож Олександр Лівік звернувся до Вознесенського міського голови Віталія Лукова, який також був присутнім на презентації, з пропозицією винайти в міському бюджеті кошти на встановлення муніципальної доплати молодим лікарям. Але, судячи з усього, Віталій Дмитрович сприйняв дану ідею без ентузіазму.

Це і не дивно, адже в умовах фактичної руйнації промислового потенціалу Вознесенська протягом останніх десятиліть дохідна частина міського бюджету бажає кращого. Тож потрібно залучати додаткові інвестиції, відкривати нові виробництва. До речі, саме за ініціативою та активною підтримкою депутата ВРУ О. Лівіка у місті Вознесенську наразі реалізується перспективний проект будівництва сонячної електростанції. Тривалий час місцеві чиновники скептично сприймали дану ідею, але Олександру Петровичу вдалося переконати місцевий істеблішмент, і старт створенню комунального підприємства з виробництва альтернативної електроенергії було покладено. Половина необхідних коштів на будівництво об’єкта надійшла з держбюджету за сприянням народних депутатів О. Лівіка та Д. Макар’яна (15 і 10 мільйонів гривень відповідно), решту фінансування отримано шляхом залучення банківського кредиту.

Щодо подальших планів, то Олександр Лівік пообіцяв, що докладе максимальних зусиль, аби і в 2018 році матеріально-технічна база Вознесенської лікарні поповнилася новим обладнанням на мільйони гривень. Тим паче, що заявки від медиків уже є – зокрема на новий стерилізаційний комплекс та на автомобілі швидкої медичної допомоги. Володимир Красьоха мріє і про відкриття на базі закладу сучасного центру з лікування гострих форм інфарктів та інсультів. Реалізація проекту сприятиме значному зменшенню смертності та інвалідності від цих поширених хвороб. «Ви тільки підготуйте мені повний список, – попросив Олександр Петрович, – і за першої-ліпшої нагоди я постараюсь виконати всі ваші побажання».

Олександр Лівік залишився задоволеним від візиту до лікарні та висловив переконання, що найкраща техніка – у надійних та дбайливих руках. Зроблено ще один важливий крок до реалізації медичної реформи, адже працівники Вознесенської ЦРЛ отримали ефективне та зручне в роботі медичне обладнання, а пацієнти – більш якісну медичну допомогу.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Добавить комментарий