Платити заборгованість доведеться…

До редакції звернулася мешканка м. Миколаєва О.Д. Іщенко. Пенсіонерка розповіла, що ще 2014 року виписалась із власної частини будинку по вулиці Казаріна, переїхавши жити до іншої квартири. При цьому абонентка повністю оплатила комунальні послуги за користування природним газом ще в лютому 2015 року. Олександра Денисівна стверджує, що згодом надала довідку в «Миколаївгаз» про те, що в домоволодінні ніхто не проживає.

Власне, про те, що за даною адресою ніхто не мешкав, свідчать і показання газового лічильника, котрі є незмінними ось уже декілька років. Проте кілька місяців тому до пенсіонерки стали приходити рахунки з вимогою оплатити заборгованість за газ, яка наразі становить понад 800 гривень. «Навіть не знаю, звідки вони беруть такі покази, тож прошу редакцію розібратися в цій ситуації, – написала у зверненні до «РП» наша читачка. – У газовій службі сказали, що якщо я не оплачу цю суму, то відключать газ».

Принагідно з’ясувалося, що в липні 2017 року О.Д. Іщенко подарувала частину свого домоволодіння сусідці. При цьому лічильник газу було здано на повірку. Як показали дослідження в спеціалізованій лабораторії, прилад обліку споживання газу має суттєві дефекти, через що його експлуатацію заборонено і рекомендовано встановити новий лічильник. Нова господарка житла тим часом робить у приміщеннях ремонт і незабаром планує встановити нові прилади обліку споживання комунальних послуг. Але натепер вона не може відкрити на себе особистий рахунок у газопостачальному підприємстві через наявні борги вже колишнього власника домоволодіння.

Наша редакція, отримавши це звернення, звернулася по коментарі до фахівців. Ось що повідомили «Рідному Прибужжю» у Центрі обслуговування клієнтів ПАТ «Миколаївгаз»:

«У вересні 2016 року споживачем було написано заяву щодо тимчасового непроживання. Нарахувань не відбувалося. Згідно із Кодексом газорозподільних систем, п. 4 гл. IX, тимчасове непроживання необхідно підтверджувати кожні 6 місяців.

У серпні цього року був знятий газовий лічильник для проведення державної повірки. З питання проведення оплати за природний газ під час відсутності лічильника повідомляємо, що відповідно до п. 5 глави 8 розділу XКодексу ГРМ «Розрахунки зі споживачем», на час перебування лічильника на плановій державній повірці здійснюються залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менше шести місяців.

Більш детальні роз’яснення споживач може отримати, звернувшись до Центру обслуговування клієнтів ПАТ «Миколаївгаз» із відповідною заявою».

Отже, заборгованість по оплаті за газ виникла через те, що споживач не дотримався певного порядку дій щодо вчасного повідомлення газової служби про не споживання газом. Тож, як бачимо із відповіді, навіть якщо Олександра Денисівна і не користувалася газовими приладами, платить їй все одне доведеться. Dura lex, sed lex (закон суворий, але це закон)…

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий