Орган опіки та піклування: рішення в інтересах дитини

«Рідне Прибужжя» продовжує стежити за долею дев’ятирічної Даші Лемберг (особисті дані дівчинки та деяких інших приватних осіб змінені в інтересах малолітньої дитини). Про випробування, що випали на життєвий шлях маленької мешканки Миколаєва, ми розповідали у публікаціях «Доля дитини: у пошуках омріяного щастя» («РП» від 01.06.17), «Дитяча доля на терезах Феміди» («РП» від 15.06.17) та «Доля дитини під «пресом» суддівського «молота» («РП» від 13.07.17).

Нагадаємо читачам: перші роки життя Даші Мурахович проходили в атмосфері постійних сімейних чвар та скандалів. Матір дівчинки неодноразово зверталася до міліції із заявами про насилля з боку чоловіка. Діставалося від дебошира і самій дівчинці… І навіть коли батьки розлучилися, цей кошмар не закінчився: уже екс-чоловік продовжував навідуватися до колишньої дружини, влаштовуючи гучні скандали, свідками яких неодноразово ставали сусіди. Не витримавши постійного психологічного тиску (а жінку навіть без згоди її родичів помістили до психіатричної лікарні!), Лілія Мурахович здійснила самогубство.

Після цієї трагедії дитину взяли під своє крило її рідна бабуся та тітка Жанна Лемберг разом із чоловіком Павлом. А Валерій Мурахович не лише припинив сплату аліментів на утримання малолітньої доньки, а й упродовж багатьох місяців жодним чином не цікавився життям дівчини та не надавав бодай мінімальної матеріальної допомоги. І це попри те, що дитина потребувала підвищеної до себе уваги у зв’язку зі станом здоров’я.

Натомість подружжя Лембергів, сумлінно виконуючи батьківські обов’язки та створивши для Даші затишні сімейні умови, допомогли маленькій дівчинці позбутися вад розвитку та забути жахи дитинства.

Варто зазначити, що у судовому порядку Валерія Мураховича було позбавлено батьківських прав. Але той, за підтримкою впливового адвоката, а за деякими даними, і не без допомоги «зацікавленого» депутата міської ради та активної підтримки «своїх людей» у прокуратурі, виграв дві справи в Апеляційному суді Миколаївської області – і щодо відновлення своїх батьківських прав, і стосовно скасування усиновлення Даші родиною Лембергів. Проте інша сторона в інтересах дитини подала касаційні скарги, і по обох судових справах Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ відкрив касаційні провадження. Уже один цей факт вказує на те, що з юридичної точки зори не все так однозначно стосовно прийнятих судових рішень, адже у Києві зважили на доводи захисників інтересів Даші.

Поки засідання у вищій суддівській інстанції не відбулися. Між тим горе-батько затіяв іще один судовий процес, подавши позовну заяву до Ленінського районного суду про відібрання неповнолітньої дитини. Зазначимо, що попередні судові рішення, що були прийняті на користь Мураховича, жодним чином не визначили місце проживання Даші, відтак вона продовжує мешкати там, де їй приділяють максимум любові та сімейного затишку, – в родині своєї рідної тітки.

«Я не хочу жити з В. (саме так дитина називає свого біологічного батька. – Ред.), він не любить мене. Якби любив, то не робив би мені та мамі Лілі зле і боляче. Я хочу жити зі своєю мамою і татом (Жанною та Павлом Лембергами. – Ред.), з братом і сестричкою у себе вдома назавжди!» – ці записи дев’ятирічної Даші, які не можна читати без хвилювання, недвозначно вказують на те, з ким і надалі прагне проживати дівчина, чия оселя для неї є рідною домівкою.

Свій висновок щодо можливого місця проживання Даші минулого тижня надав і орган опіки і піклування Миколаївського міськвиконкому. Учасники засідання комісії з питань захисту прав дітей виконкому Миколаївської міської ради зважили і на злісне невиконання Валерієм Мураховичем батьківських обов’язків по утриманню і вихованню Даші, і на дані соціально-психологічної експертизи дитини, і на думку самої дівчинки. Було взято до відома і те, що тривалий час горе-батько перебував на обліку у наркологічному диспансері, і те, що поліція наразі розслідує чотири кримінальні провадження, відкриті за заявами щодо неправомірних дій В. Мураховича. Зрештою, учасники засідання, піклуючись про забезпечення прав та інтересів малолітньої дитини, ОДНОГОЛОСНО висловилися щодо недоцільності повернення дитини її біологічному батьку.

Та чи дослухаються до компетентного вердикту фахівців та думки самої дитини у стінах Феміди? Незабаром про це дізнаємось. Наступного тижня в Ленінському райсуді має відбутися чергове судове засідання, яке матиме важливі наслідки для майбутнього Даші.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий