«Судні дні» пана Гаркавенка По кому заплаче «гудок» Феміди?

Держава, проголосивши курс на роздержавлення державних та комунальних ЗМІ, пообіцяла всіляке сприяння редакційним колективам щодо переходу на рейки справжньої свободи та незалежності. Зокрема задля якомога ширшого соціального захисту прав та інтересів журналістських колективів було ухвалено Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Варто зауважити, що переважній більшості районних та обласних газет комунальної форми власності, які вже реформувалися, вдалося успішно пройти шлях роздержавлення. Проте досвід Новобузького району свідчить про те, що окремі положення цього та інших законів деякі чиновники трактують досить своєрідно.

Редакція нашої газети у публікаціях «Про те, як газету «Вперед» назад тягнуть…» («РП» від 20 липня 2017 р.) та «Про те, як «дядя Вася» образився…» («РП» від 17 серпня 2017 р.) розповіла про доволі гострий конфлікт, що палахкотить довкола місцевої районки. І, судячи з усього, головним противником свободи слова в районі є голова Новобузької районної ради Василь Васильович Гаркавенко, якого чимало новобужан поза очі, власне, і називають «дядя Вася».

Цього тижня в стінах Миколаївського окружного адміністративного суду відбулася чергова «серія» судових процесів, які тривають довкола роздержавлення Новобузької районної газети «Вперед».

Не будемо переповідати всі перипетії процесу – давайте все ж дочекаємось судового вердикту, але декілька ремарок дозволимо собі зробити. По-перше, рішенням Новобузької районної ради депутати НЕ ДОЗВОЛИЛИ (виділяємо спеціально для однієї людини. – Ред.) голові райради Василю Гаркавенку звертатися до суду щодо оскарження дій державного реєстратора по реєстрації приватного підприємства – правонаступника редакції комунальної газети. Але пан Гаркавенко вчинив усупереч волі депутатів, подавши відповідний судовий позов! Що це, як не самоуправство та самодурство місцевого «царька», котрий почувається на посаді, як у власній «вотчині», тобто – «что хочу, то и ворочу»?..

По-друге. Надзвичайно змістовним та професійним виявився виступ під час судового засідання голови правління Національної асоціації українських медіа, президента Асоціації медіа-юристів Тетяни Котюжинської. Людина, яка брала безпосередню участь у розробці спеціального закону по роздержавленню комунальних ЗМІ, спираючись на конкретні статті та норми законів та інших нормативно-правових актів, кваліфіковано довела юридичну спроможність журналістів у їх борні за свободу та незалежність газети «Вперед».

І, на нашу думку, дуже слабкою виявилася позиція представника В.В. Гаркавенка. Так, у якості прикладу щодо реформування комунальної газети «пан юрист» навів досвід газети… «Гудок», яка ніякого відношення до згаданого вище закону немає, адже не є комунальним чи державним засобом масової інформації. Отакої!

І, зрештою, хотілося б відзначити професійність у веденні процесу судді Тетяни Гордієнко. Попри те, що їй дісталася зовсім унікальна як для миколаївських судів справа, представник Феміди скрупульозно досліджувала всі обставини та нюанси проблеми, надаючи при цьому можливість максимально висловитися всім учасникам процесу.

Але, як ми вже зазначали вище, варто все ж дочекатися остаточного судового рішення. Редакція «РП» продовжує інформувати своїх читачів про перипетії резонансної справи, що стосується не тільки новобузьких газетярів, а й долі інших редакційних колективів, а якщо брати ширше – то свободи слова та преси в Україні, наближення журналістських стандартів до європейської практики.

***

Під час спілкування з представником Василя Гаркавенка стало відомо, що той (В.В. Гаркавенко) подав судовий позов проти газети «Рідне Прибужжя» та журналіста, який висвітлює цю проблему на шпальтах «РП». Нібито, зі слів юриста, Василь Васильович образився за «дядю Васю». Що ж, ми готові відповісти і «за дядю Васю», і за наші переконання, а також за ті фактичні твердження, що пролунали в газетних публікаціях. Принагідно зауважимо, що всі попередні процеси газети проти чиновників – чи то корупціонерів, чи то хапуг, або просто звичайнісіньких самодурів – редакція виграла.

Влас. інф.

Добавить комментарий