Ви запитували? Ми відповідаємо!

Наших читачів, які пишуть до цієї рубрики, цікавлять звичайні життєві питання, котрі стосуються побуту, змін до законів, безпеки проживання, пошуку роботи. Ми звертаємося до спеціалістів, які компетентно та чітко відповідають на усі наші звернення. Отже, сьогодні ви дізнаєтесь про те, як виправити помилки у заповіті, як перереєструвати авто і залишити свої номери, як повернути бракований товар і що робити, якщо вас виселяють з квартири.

Людмила Петровна, г. Николаев:

 – Дочь имеет свою квартиру и живет отдельно. Мы с супругом на свою квартиру сделали завещание на дочь. Но в завещании пропущено слово «прочитанный» — ошибка в документе. Нотариус сказал, что ничего страшного и ошибку не устранил. Сейчас мы хотим отменить это завещание, а точнее, исправить, чтобы на старости не остаться без крыши над головой. Как поступить? Может ли сама дочь, без нашего ведома, переписать документы на себя?

Юлия Панкратова, юрист:

– Ошибки в завещании можно разделить на два вида.

Не влияющие на смысл завещания. Это орфографические, стилистические, пунктуационные ошибки, а также мелкие описки. Подобные ошибки не могут служить основанием для признания завещания недействительным.

Влияющие на смысл завещания. Это несоответствие завещания требованиям формы или содержания: например, нотариус не указал, что завещатель прочитал завещание и подписал при нем данный документ, или не указал дату и место составления документа. Также в завещании должны быть правильно написаны имена, отчества и фамилии, цифры в номере дома, квартиры, банковского счета и т. д. Неточное содержание распоряжений препятствует возможности исполнения воли завещателя и делает такой документ бесполезным.

Возможны два варианта исправления неточности завещания, и они зависят от момента их обнаружения.

В вашем случае нужно сходить к тому же нотариусу и потребовать исправить ошибку. Это можно сделать путем составления нового завещания. Никогда ничего не исправляется от руки на самом бланке документа, иначе он просто станет недействительным, поэтому лучше составить и заверить новое завещание.

После смерти завещателя. В данной ситуации поможет суд, куда следует обратиться с заявлением о принятии наследства и признания права собственности на него. Если, например, неверно указана фамилия наследника, то к исковому заявлению необходимо приложить ксерокопии паспорта всех страниц, свидетельство о рождении, свидетельство о браке – документы, которые помогут идентифицировать наследника.

Обращение в суд – самый затратный и длительный вариант. Лучше исправить все неточности при жизни завещателя.

Важно знать, что исправить ошибку в завещании вправе только наследодатель. Ваша дочь (с вашего ведома или без вашего ведома) осуществить подобное действие за вас не может.

Анатолій Мазурко, м. Первомайськ:

– Як перереєструвати авто, яке перейшло в розпорядження за спадщиною на іншу особу? Чи можливо залишити номерний знак за власником при зміні транспортного засобу?

Регіональний сервісний центр МВС в Миколаївській області:

– Для перереєстрації транспортного засобу, яке перейшло в розпорядження за спадщиною на іншу особу, необхідно звернутися до територіального сервісного центру МВС з відповідними документами:

• заява;

• документ, що посвідчує особу (паспорт);

• реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

• свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом або консульською установою, чи його дублікат;

• акт огляду ТЗ, складений фахівцем експертної служби МВС.

Щоб залишити за собою номерний знак, автовласник має написати відповідну заяву на ім’я начальника сервісного центру МВС щодо перезакріплення номерного знака або на відповідне зберігання номерного знака транспортного засобу, знятого з обліку для подальшого закріплення за іншим транспортним засобом цього ж власника (послуга платна).

 

Лілія Онуфрійчук, Новая Одеса:

Влітку ми купили бойлер. Кілька днів тому він потік. Чи маємо ми право на заміну його на новий чи нам повернуть  гроші? І як довго чекати на заміну товару? Чи можу я звернутися до суду?

Олександр Довжук, юрист:

– Покупець має право вимагати пропорційного зменшення ціни або безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк, або відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Товар неналежної якості може підлягати обміну протягом гарантійного строку, який зазначається в документах, котрі додаються до продукції.

У разі виявлення недоліків товару протягом встановленого гарантійного терміну з вини виробника покупець має право:

– розірвати угоду і повернути кошти, які були витрачені на покупку,

– замінити товар на такий самий або аналогічний, якщо є в наявності у продавця.

Наявність недоліків або факт фальсифікації підтверджується висновком експертизи, яка повинна бути організована продавцем у 3-денний строк з дня одержання від споживача письмової згоди на цю дію.

Експертиза проводиться за рахунок продавця. Якщо у висновках експертизи буде доведено, що недоліки виникли внаслідок порушення споживачем встановлених правил використання, зберігання чи транспортування, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов’язаний відшкодувати продавцю витрати на проведення експертизи.

Якщо вас не задовольнять, то для захисту своїх прав  можна звернутися до суду за місцем проживання, місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.

До позовної заяви додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги, тобто відмову покупця обміняти товар, зокрема:

1. Копія звернення до продавця.

2. Висновок експертизи про невідповідність товару встановленим вимогам якості.

3. Копія документа, який засвідчує факт придбання товару.

4. Копія технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

5. Інші документи, які стосуються розгляду звернення.

Суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної  шкоди.

 

Валентина Бобожко, Братский район:

– У меня пропали документы на земельный пай. Как их восстановить?

Григорий Топчий, адвокат:

– Первая рекомендация: как только вы получили какие-либо документы на недвижимость, в т. ч. на землю, сделайте качественные (желательно цветные) копии бумаг и храните их отдельно от оригиналов.

Если подлинники документов утеряны, то нужно пройти процедуру их восстановления. Ведь для совершения, например, сделки купли-продажи земли нотариус обязательно потребует именно оригиналы бумаг. К сожалению, существуют разные мошеннические схемы с использованием подлинников документов, когда человек говорит о том, что он их потерял, а на самом деле сохранил себе оригинал и пытается практически одновременно совершить две продажи, воспользовавшись задержкой в появлении информации в электронном реестре.

Восстановление бумаг следует начать с публикации в прессе, желательно в государственном печатном органе. Поскольку у вас сохранилась копия данного документа, то нужно обязательно указать в объявлении об утере бумаг их подробные реквизиты (на чье имя и когда был выдан документ, его регистрационный номер), а также где, когда и при каких обстоятельствах вы лишились этих оригиналов.

После публикации объявления вам вместе с экземпляром газеты нужно обратиться в государственный орган, который выдал земельный акт. Второй оригинал документа обязательно хранится в архиве районного управления земельных ресурсов, поэтому вы можете получить дубликат госакта на землю. Соответствующий штемпель указывается на акте и виден всем участникам совершения сделки купли-продажи.

 

Михайло Лановий, м. Херсон:

Я проживаю у сусідній Херсонській області. Займаюсь сільськогосподарським виробництвом. Мене цікавить, чи є можливість орендувати землі сільськогосподарського призначення на Миколаївщині?

Сергій Коцюба, перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області:

– За станом на теперішній час у Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах обліковується 385 земельних ділянок загальною площею 7159,5747 га. Найбільша кількість земель налічується у Березанському (1000,34 га), Баштанському (819,59 га), Вознесенському (698,97 га) та Новоодеському (857,06 га) районах.

З початку 2017 року на конкурентних засадах було передано право оренди на 50 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 1372,24 га. Наділи розташовані у Баштанському, Березанському, Веселинівському, Вознесенському, Врадіївському, Доманівському, Єланецькому, Новоодеському та Казанківському районах. Річний розмір орендної плати за користування земельними ділянками становить 4954770 грн.

Діапазон орендних ставок за результатами проведених торгів становить 8,08–114,88% від нормативної грошової оцінки. Середня ставка при цьому складає 19,07%. Найвищі показники орендної ставки по Вознесенському – 114,88%, Новоодеському – 85,99%, Казанківському – 57,44%, Березанському – 55,08%, Єланецькому – 41,6%, Веселинівському – 32,05%, Вітовському – 26,88% районах від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Найдорожче було продано право оренди земельної ділянки на території Дмитрівської сільської ради Вознесенського району площею 82 га за ціною 420058,24 грн., що становило 114,88% від нормативної грошової оцінки (стартова ціна продажу – 29251,52 грн.).

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

З детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися у розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.

Мария Стоянова, г. Николаев:

– Нас часто в ЖЭКе пугают, что из-за задолженности за коммунальные услуги могут выселить из квартиры. Соответствует ли это действительности?

Юлия Панкратова, юрист:

– Нет, конечно. Выселение из квартиры четко регламентировано статьей 109 Жилищного кодекса Украины. Согласно нормативу, принудительное выселение человека из дома или квартиры может быть осуществлено только по решению суда. Также с санкции прокурора допустимо в административном порядке выселение лиц, которые самоуправно заняли жилое помещение либо проживают в домах, находящихся в аварийно опасном состоянии.

Гражданам, которых выселяют из квартир вследствие того, что их дому угрожает обвал или в данном районе осуществляется плановая реконструкция, одновременно предоставляются другие постоянные жилые помещения. Об этом должно быть упомянуто в решении суда или постановлении прокурора.

В случае выселения граждан из квартиры, взятой в ипотеку, все жильцы этого помещения обязаны по письменному требованию кредитора или нового собственника дома добровольно освободить его в течение одного месяца со дня получения такого требования. Если граждане отказываются съезжать добровольно, их принудительное выселение осуществляется на основании решения суда.

Оставить комментарий

Your email address will not be published.