Будівництво триває…

У публікації «Як у Новому Бузі «хатинку» за п’ятиметровим парканом будували…» («РП» від 13 липня ц. р.) ми розповіли про те, як депутат Новобузької міської ради Іван Павловський, наплювавши на думку своїх сусідів, затіяв фактично промислове будівництво в одному з житлових кварталів Нового Бугу. При цьому аж ніяк не допомогли місцевим мешканцям у вирішенні їхньої нагальної проблеми ані місцева влада, ані компетентні органи в галузі будівництва.

Утім на днях до редакції зателефонував один із авторів звернення до «РП» Михайло Романенко, котрий повідомив – стаття в «РП» не лише наробила галасу в районному центрі, а й спричинила бодай якусь конструктивну відповідь з управління Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Ось якого листа нещодавно надіслала ця організація на ім’я М.С. Романенка:

«На Ваше звернення до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області (далі – Управління) від 24.07.2017 № Р-131- 22-17 та до Голови Миколаївської облдержадміністрації Савченко О.Ю. від 25.07.2017 № Р-979-17 стосовно виконаннябудівельних робіт Павловським І.М. за адресою: вул. Шевченка, 4, м. Новий Буг, Миколаївська область повідомляємо наступне.

На підставі Вашого звернення до Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 28.07.2017 Управлінням проведено позапланову перевірку, за результатами якої встановлено, що будівельні роботи за адресою: вул. Шевченка, 4, м. Новий Буг, Миколаївська область виконуються на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 17.08.2016 № МК 062162302441.

Будівельний паспорт на забудову земельної ділянки виданий сектором містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства Новобузької райдержадміністрації (далі – Сектор) від 05.08.2016 № 6.

Відповідно до п. 2.1 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2011 № 103, будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.

Під час проведення перевірки посадовою особою Управління встановлено порушення вимог п. 7.11 ДБН В. 1.3-2:2010 та п. 6.7 ДБН Б.2.2-5:2011 під час виконання будівельних робіт за вищевказаною адресою, а саме: Павловським І.М. не надано геодезичну виконавчу схему на виконаний етап робіт та Павловський І.М. влаштував огородження земельної ділянки з порушенням вимог щодо її висоти та інсоляції суміжних територій.

За результатами перевірки складено акт від 17.08.2017, протокол про адміністративне правопорушення від 17.08.2017, замовнику будівництва Павловському І.М. надано припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт з вимогою у термін до 18.09.2017 усунути виявлені порушення.

За вчинене правопорушення Павловського І.М. притягнено до адміністративної відповідальності.

Водночас, повідомляємо, що під час проведення Управлінням відповідних перевірок Сектору з питань видачі документів на забудову земельної ділянки за адресою: вул. Шевченка, 4, м. Новий Буг посадовою особою Управління встановлено, що будівельний паспорт на забудову земельної ділянки від 05.08.2016 № 6 виданий з порушенням вимог містобудівного законодавства.

За результатами вказаної перевірки складено акт від 30.08.2017, протокол про адміністративне правопорушення від 30.08.2017 та завідуючій сектором містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства Новобузької райдержадміністрації Висоцькій Т.М. надано припис про усунення правопорушення у сфері містобудівної діяльності терміном до 03.10.2017.

Також повідомляємо, що рішенням інспектору будівельного нагляду від 30.08.2017 дія будівельного паспорту на забудову земельної ділянки від 05.08.2016 № 6 на об’єкт: «Будівництво житлового будинку з господарськими будівлями» за адресою: вул. Шевченка, 4, м. Новий Буг» зупинена до усунення виявлених порушень».

Отже, нарешті, відповідальні чиновники побачили очевидні порушення, котрі допустив впливовий депутат. А хіба тоді, коли обурені мешканці оббивали пороги ДАБІ та міської ради, у них були заплющені очі? Чи, можливо, міцним сном спала совість?..

Проте, як повідомив уже в телефонній розмові Михайло Романенко, гамірне будівництво у безпосередній близькості від людських осель припинено лише «на папері», а насправді будівельні роботи із зведення незаконного, судячи з усього, об’єкта тривають. «На сусідньому подвір’ї стоять і трактори, і причепи, обприскувачі тощо, – побідкався журналістам «РП» Михайло Степанович. – Натомість та ж Новобузька міськрада не вживає ніяких заходів впливу на недбайливого забудовника».

Відтак група мешканців Нового Бугу знову написала відповідні листи – повторно до голови обласної державної адміністрації Олексія Савченка, а також на ім’я Президента України Петра Порошенка та голови уряду Володимира Гройсмана.

Та чи почує влада людей?..

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий