Подорожуємо з МОПАСом!

Останньої неділі жовтня в Україні традиційно відзначають своє професійне свято трударі автомобільного транспорту та дорожньої галузі. Серед них – і працівники ПрАТ «Миколаївське об’єднання пасажирських автостанцій» (скорочено – ПрАТ «МОПАС»). Щодня послугами автовокзалів та автостанцій, що входять до мережі МОПАСу, користуються сотні мешканців області та гостей південного регіону, а річний пасажиропотік становить понад півмільйона пасажирів.

Генеральний директор товариства Олександр Поганюк обіймає посаду лише з травня цього року, проте Олександр Валерійович, маючи «за плечима» достатній організаторський досвід, уже добре обізнаний у специфіці ввіреного підрозділу та ставить чіткі завдання щодо розвитку найбільшого в регіоні оператора автостанційних послуг.

– Наразі до сфери впливу Миколаївського об’єднання пасажирських автостанцій,  – розповідає О. Поганюк, – входять чотири великі автовокзали – у Миколаєві, Первомайську, Южноукраїнську та Вознесенську, а також десять автостанцій – у Новому Бузі, Єланці, Казанці, Арбузинці, Доманівці, Веселиновому, Кривому Озері, Березанці, Коблевому, а також АВ‑2 біля Центрального ринку в Миколаєві. У штаті підприємства налічується понад сто штатних працівників. Звичайно, є певні труднощі у роботі, але в цілому намагаємось створити максимально комфортні умови для наших клієнтів.

Лише в цьому році було встановлено нові металопластикові вікна на Миколаївському міжміському автовокзалі, а на заміну асфальтового покриття на Первомайському автовокзалі підприємство витратило до півмільйона гривень. «Це, звичайно, чималі для нас витрати, але, знову ж таки, вони сповна окупуються тими зручностями, які мають як пасажири, так і власники автобусів, – зауважує Олександр Поганюк. – Тож продовжуємо ремонтні роботи на всіх наших об’єктах, а у планах – модернізація автовокзалів Миколаївщини, насамперед центрального автовокзалу обласного центру. Адже нинішній вигляд багатьох будівель – це минуле століття, що нас аж ніяк не задовольняє. Сподіваюсь, що в цих починаннях нас підтримають, у тому числі матеріально, й місцеві органи влади».

Водночас МОПАС запроваджує нові, сучасні послуги та сервіси для своїх клієнтів, йдучи назустріч їхнім побажанням. Так, нещодавно у пасажирів з’явилася можливість придбати квитки на зворотні рейси, причому це стосується як внутрішньоукраїнських, так і міжнародних рейсів. До речі, натепер здійснюється продаж проїзних документів у триста міст Європи! Серед новацій і збільшення терміну купівлі квитків заздалегідь – з 14 днів до 30-ти. А для зручності пасажирів розроблено сайти mopas.com.ua та реалізована можливість придбати квитки, не виходячи з дому, через мережу Інтернет на сайті inBus.ua, на цих ресурсах можна ознайомитися з розкладом руху автобусів та придбати квиток у потрібному напрямку.

– Принагідно, – наголосив О. Поганюк, – дехто із наших клієнтів не розуміє, що МОПАС не володіє автобусами та не завжди може вплинути на перевізника стосовно пільгового перевезення пасажирів автомобільним транспортом. Тож хочу наголосити, що автобуси не належать автовокзалу, а відшкодування витрат перевізникам за пільгові категорії населення здійснюються з бюджету. Ми ж надаємо лише сервісні послуги з продажу квитків, прийому транспортних засобів та перебування пасажирів на об’єктах нашого підприємства.

Варто також зазначити, що, на відміну від деяких недобросовісних конкурентів, ПрАТ «Миколаївське об’єднання пасажирських автостанцій» здійснює свою виробничу діяльність виключно у правовому полі. Усі працівники МОПАСу офіційно працевлаштовані, а придбання квитків проводиться через касові апарати. Відтак підприємством сплачуються необхідні податки та збори до бюджету.

Сповідуючи соціальну відповідальність перед суспільством, керівництво МОПАСу знайшло можливість для відкриття на міжміському автовокзалі Миколаєва та на аналогічному об’єкті в Первомайську волонтерських пунктів. У затишних кімнатах створено комфортні умови для тимчасового перебування та відпочинку учасників АТО.

– Напередодні професійного свята, – каже Олександр Поганюк, – хочу щиро подякувати всім нашим працівникам за сумлінну наполегливу працю та побажати їм миру, здоров’я та сімейного затишку. А всіх пасажирів запрошую скористатися послугами Миколаївського об’єднання пасажирських автостанцій, а ми – не підведемо!

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Добавить комментарий