Перевірили дотримання конституційних прав в’язнів

Результати перевірок установ виконання покарань області в черговий раз підтвердили необхідність відведення їх медичних частин з підпорядкування органів ДКВС.

Прокуратурою Миколаївщини за запровадженою практикою продовжуються перевірки дотримання конституційних прав в’язнів на належне медичне забезпечення в установах виконання покарань області.

Після виявлення заступником прокурора області А. Жмурою у медичній частині Вознесенської виправної колонії № 72 використання медичних препаратів, термін придатності яких закінчився, за дорученням керівництва регіональної прокуратури місцевими прокуратурами проведено аналогічні перевірки в установах виконання покарань області.

У ході таких перевірок, у медичних частинах Казанківської та Арбузинської виправних колоній також виявлено та вилучено з використання медичні препарати з простроченим терміном зберігання.

Поряд з цим у ході перевірки у Снігурівській виправній колонії встановлено, що, незважаючи на те, що зазначена виправна колонія є лікувальним закладом, станом на 10.10.2017 лікарня установи не забезпечена у повному обсязі медичними препаратами для лікування утримуваних у ній осіб.

За результатами проведених перевірок, керівникам установ виконання покарань та Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України внесено вказівки про усунення порушень вимог законодавства, причин і умов, що їм сприяли.

З метою забезпечення дотримання конституційних прав в’язнів в установах виконання покарань, органи прокуратури області і в подальшому принципово реагуватимуть на порушення вимог законодавства України та міжнародно-правових актів, у тому числі щодо належного медичного забезпечення в’язнів.

Загалом упродовж року за результатами здійснення перевірок кримінально-виконавчих установ області з питання виконання вимог законодавства на належне медичне забезпечення в’язнів внесено 36 документів реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 71 службову особу. Розпочато досудове розслідування за 11 фактами неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками установ кримінально-виконавчої служби області (ст. 140 КК України).

Прокуратурою Миколаївської області підтримується позиція Генерального прокурора Юрія Луценка щодо необхідності передачі від Мінюсту до Міністерства охорони здоров’я функції надання медичної допомоги хворим в установах ДКВС.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області

Добавить комментарий