Олег Кравець: «Боротьба за Бузький Гард триває!»

4 жовтня до Кабінету Міністрів та до Верховної Ради України передані списки з підписами небайдужих мешканців Миколаївської області проти затоплення частини Національного природного парку «Бузький Гард». На сьогодні зібрано понад 6 тисяч підписів.

З цього приводу напередодні, 3 жовтня, штаб опору затопленню Бузького Гарду провів прес-конференцію для місцевих журналістів. У її роботі взяли участь правозахисник, ветеран АТО, керівник Штабу опору затопленню Бузького Гарду Олег Кравець, кандидат біологічних наук, голова Миколаївської філії Національного експертного центру України Ганна Коломієць, кандидат технічних наук, доцент кафедри екології НУК ім. адмірала Макарова Інна Тимченко та член ради Національного екологічного центру України, заслужений природоохоронець України Олег Деркач.

– З ініціативи Штабу опору проведено збір підписів проти добудови Ташлицької ГАЕС та підняття рівня Олександрівського водосховища, – зазначив керівник Штабу опору Олег Кравець, – На сьогодні вже зібрано понад 6 тисяч підписів по всій Миколаївській області, які будуть передані до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. Продовжуємо їх збирати, люди дуже активно відгукнулися на це, бо ситуація з питною водою в нашій області, м’яко кажучи, бажає бути кращою.

Ми також були присутні на чемпіонаті України по альпінізму та скелелазінню, де його учасники підійшли до цього питання серйозно, вони в курсі цієї проблеми. По закінченню фестивалю вони прийняли звернення до Президента України Петра Порошенка від судейської команди і від всіх представників. Ми це звернення також повеземо до столиці і передамо адресату.

Активістка Інна Тимченко у своєму виступі зазначила, що 15 вересня в Миколаєві відбувся семінар «Урядова Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року: регіональний рівень (басейн Південного Бугу) – точка зору експертів та громад». Його учасники, професійні вчені, одностайно висловилися проти підняття рівня Олександрівського водосховища та затоплення історичної спадщини загальнодержавного значення; проти безповоротних змін в екологічній системі річки Південний Буг.

Нагадаємо, миколаївські активісти, представники громадських організацій, громад районів та міст області, екологи, науковці, небайдужі громадяни вкрай занепокоєні намірами НАЕК «Енергоатом» стосовно підняття рівня Олександрівськоговодосховища до позначки у 20,7 метра. Плани із підняття рівняОлександрівського водосховища та затоплення унікальної місцевості «Бузький Гард», колиски українського козацтва, виникли в рамках проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС, складової Южно-Українського енергокомплексу.

Підвищити рівень водосховища планують згідно з постановою Кабміну № 552-р від 13 липня 2016 року «Про схвалення Програми розвитку гідроенергетики». Однак цей нормативно-правовий акт суперечить Указу Президента України від 2009 року, за яким створено Національний парк «Бузький Гард». Також у ньому не враховується судове рішення про незаконність вилучення на користь «Енергоатому» та зміну цільового призначення 27,7218 га земель природоохоронного призначення, яким заборонено підвищувати рівень Олександрівського водосховища вище 8 метрів.

У разі реалізації таких намірів ДП НАЕК «Енергоатом», акцентували активісти, буде затоплено частину Національного природного парку «Бузький Гард» на річці Південний Буг, шо є унікальною природною та історичною місцевістю нашої держави

«Боротьба за Бузький Гард триває!» – підбив підсумки роботи Штабу його керівник Олег Кравець і закликав долучитися до руху опору всіх небайдужих громадян.

Микола КРУТИХ

Добавить комментарий