«За квадратні метри у гуртожитку готові вбити…»

(«РП» № 28 від 13 липня 2017 року)

У матеріалі йшлося про умови проживання сім’ї воїна, учасника АТО Олександра Павлюченка, який звернувся до редакції зі своєю проблемою.

Олександр разом із дружиною та 4-річною донечкою отримав кімнату у гуртожитку по вул. Київській, 2. Виявилося, що кімната, де проживають Павлюченки, – це відгороджена частина холу, «скляна» стіна, до того ж, у будь-який момент, після приватизації кімнат сусідами, членам сім’ї можуть заборонити доступ до кухні та санвузла. Олександр Павлюченко стверджує, що поряд є зачинені вільні кімнати, до яких ніхто не ходить, а також помешкання є у посадових осіб ЖКП «Бриз» та коменданта гуртожитку. А значить, розподіл житла відбувається несправедливо.

Після публікації редакція звернулася до міськвиконкому із проханням прояснити ці питання та повідомити, чи є інше житло у вказаних посадових осіб. Відповідь ми отримали від заступника міського голови Миколаєва М. С. Мкртчяна. Наводимо документ, зберігаючи лексику та орфографію оригінала.

«Гуртожитки, які передаються підприємствами, установами, організаціями до комунальної власності територіальної громади міста, майже повністю

заселені громадянами, – сказано у листі. – Гуртожиток по вул. Київській, 2 прийнято від ПАТ «ЧСЗ» в комунальну власність територіальної громади міста 01.04.2016 та взято на баланс ЖКП ММР «Бриз».

Колишнім орендатором вказаного гуртожитку ВАТ «Черноморбитстрой» (орендодавець – ПАТ «ЧСЗ») було надано до виконкому міської ради список мешканців на момент перередачі.

З метою дотримання ст. 47 Конституції України, ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та необхідністю приведення у відповідність реєстрації громадян за фактичним місцем проживання було вирішено видавати ордери мешканцям на займану житлову площу в гуртожитку по вул. Київській, 2, згідно з списком ВАТ «Черноморбитстрой».

Стосовно надання Вам списку мешканців гуртожитку по вул. Київській, 2 «з обов’язковим зазначення того, ким є мешканці, чи є вони посадовими особами у гуртожитку або ЖЕКу, чи відносяться до пільгових категорій, мають якісь переваги тощо» повідомляю, що це є персональними даними.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про захист персональних даних» поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб’єкта персональних даних. Поширення персональних даних без згоди суб’єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Таким чином, надати Вам список мешканців з обов’язковою персональною інформацією немає законних підстав.

До відома, згідно з п.8 р.1 Положення про гуртожитки, затвердженим наказом Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.04.2015 № 84 «житлова площа в гуртожитках надається відповідно до статті 128 Житлового кодексу Української РСР незалежно від черговості, наявності пільг тощо».

З приводу надання житлової площі «посадовим особам у гуртожитку або ЖЕКу» повідомляю наступне.

Адміністратор гуртожитку по вул. Київській, 2 Копієвська Н.В. кімнати в гуртожитках,які належать до комунальної власності міста, в тому числі по вул. Київській, 2, не отримувала. В гуртожитку по вул. Київській, 2 проживає працівник ЖКП ММР «Бриз» Кізюн І.В., який в серпні 2015 року був поселений орендатором ВАТ «Черноморбитстрой», тобто коли гуртожиток ще не було прийнято до комунальної власності територіальної громади міста, за клопотанням виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

Стосовно Павлюченка Олександра Володимировича повідомляю, що він складом сім’ї із 3 осіб, перебуває на квартирному обліку при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради, з 30.05.2016 року, в загальній черзі станом на 01.01.2017 за номером 5976, та в списку громадян, які користуються правом першочергового отримання жилих приміщень, станом на 01.01.2017 за номером 2102 по пільзі – учасник бойових дій. Попереду нього в першочерговому списку перебуває 91 учасник бойових дій в зоні проведення АТО.

В гуртожиток по вул. Київській, 2 Павлюченко Олександр Володимирович був поселений в серпні 2015 року орендатором ВАТ «Черноморбитстрой», тобто коли гуртожиток ще не було прийнято до комунальної власності територіальної громади міста, за клопотанням виконавчого комітету Миколаївської міської ради».

Від редакції. Як бачимо, керівники міста переконують нас у тому, що гуртожитки міста «майже повністю заселені громадянами». Тоді звідки беруться кімнати, які стоять зачиненими, і їхні господарі місяцями не з’являються у «своїх» помешканнях? Зовсім не виключено, що ці помешкання коменданти тихенько «притримують» для продажу або для «потрібних людей». До того ж звертає на себе увагу зміст цієї відповіді редакції: підтверджується те, що кімнату у гуртожитку має один з керівників ЖКП «Бриз» І.В. Кізюн, але ані слова про те, чи є у нього інше житло, та чи перевірялася наявність такого житла взагалі кимось? Чи можливо повірити, що керівники гуртожитку по вул. Київській, 2 зовсім нічого не знають про таких VIP-мешканців, як Кізюн, та про наявність у них іншого житла? Думаю, що це добре відомо і коменданту, і працівникам ЖКП. Втім, зрозуміло, що розкривати «ці персональні дані» у даному випадку ніхто не зацікавлений. Адже господарі гуртожитку воліють самі розпоряджатися житлом, яке потрапило до них у руки, та вирішувати, кого та куди заселяти.

Хвилювання Олександра Павлюченка цілком зрозумілі з огляду на те, що, будучи 2102 за номером у переліку осіб на першочергове отримання житла, він майже немає підстав сподіватися, що це відбудеться якимось більш-менш ближчим часом. А тому «перспектива» для сім’ї воїна залишитися назавжди у кімнаті «за скляною стіною» цілком реальна. Але ж немає сумнівів, що ця молода сім’я, її голова – батько, воїн, який захищав країну на передовій та наразі продовжує службу, мають  повне право на достойні умови проживання, хіба не так?

Підготувала Тетяна ФІЛІППОВА

One Comment on “«За квадратні метри у гуртожитку готові вбити…»”

  1. Поехали в отпуск, и заболел ребенок, а средств капля. Без усилий оформили ссуду онлайн, на пластик пришли наличные моментально. Отдали спустя недельку уже дома. Никаких справок или поручителей. Нужен только телефончик и кредитка с которой можно забрать всю сумму через несколько минут после утверждения заявки.
    Выручали подобные быстрые деньги и родственников, когда сыну нужно было срочно проплатить экзамен. Никому не надо разъяснять, унижаться и выпрашивать. Лично подбираешь сумму и период отдачи. Советую всем, кто оказался в трудной ситуации.

Добавить комментарий