Миколаївці встають на захист Бузького Гарду

Штаб опору «Захистимо разом Бузький Гард» розпочав акцію по збору підписів миколаївців проти затоплення Національного парку «Бузький Гард».

Триває збір підписів у Миколаєві та п’яти районах області, що знаходяться поряд з Національним парком, проти добудови Ташлицької ГАЭС. Акцію ініціював штаб опору «Захистимо разом Бузький Гард». Висновки вчених, екологів, краєзнавців свідчать, що у разі добудови Ташлицької ГАЭС історичну пам’ятку Бузький Гард буде затоплено.

Як повідомив керівник штабу, правозахисник Олег Кравець, намети для збору підписів будуть приймати людей кожні вихідні.

«Ми вже повідомили голову уряду Володимира Гройсмана, коли він знаходився з офіційним візитом у Миколаєві, про те, що відповідне розпорядження уряду щодо енергетичного розвитку України не можна вважати законним, бо воно суперечить президентському Указу «Про створення Національного парку Бузький Гард». Ми також повідомили про екологічні ризики у випадку добудови Ташлицької ГАЕС. Тобто в уряду вже є розуміння щодо ситуації з історичною пам’яткою Бузький Гард, і ми сподіваємося, що пан Гройсман посприяє вирішенню цієї проблеми. Але ми також бажаємо, щоб і голова Кабміну, і голова парламенту Андрій Парубій побачили, що це не лише наша думка, а воля, навіть вимога всіх мешканців Миколаївщини. Саме з цією метою ми організували збір підписів, які ми після закінчення цієї акції також передамо керівництву центральної влади», – підкреслив Олег Кравець.

Коментуючи громадську активність у питанні збору підписів, Олег Кравець зазначив, що людей приходить до наметів навіть більше, ніж очікував штаб опору, і це є свідченням того, що люди не байдужі до проблеми Бузького Гарду.

Активіст з села Прибужжя Вік-тор Онищенко підтримує акцію з порятунку Південного Бугу та Бузького Гарду. «Відбувається екологічна катастрофа, – зазначає він. – Якщо піднімуть рівень води, як це планує Південно-Українська АЕС, біди не уникнути. Негативні наслідки відчують жителі мого села, Вознесенська, Нової Одеси».  Тетяна Азаркіна, що за власною ініціативою збирає підписи в наметі, каже, що люди активно реагують на акцію, розповідають друзям та знайомим, закликають їх прийти та поставити підписи.

«Лише за декілька днів зібрано вже півтисячі підписів. Мені дуже приємно, що люди підтримали нас та не залишилися осторонь. Я бачу достатньо велику активність з боку людей і, як на мене, це свідчить про те, що ми рухаємося у вірному напрямку. Лише ми самі можемо захистити свою землю. Ніхто за нас цього не зробить. Ми плануємо збиратися тут кожні вихідні і будемо продовжувати роботу до тих пір, поки кожен бажаючий не поставить свій підпис», – додав Олег Кравець.

Боротьба за збереження Бузького Гарду триває не перший рік. Колись активісти вже відстоювали цю землю, і вона отримала статус національного парку. Але, як виявилось, це не зупинило можновладців, і в черговий раз Бузький Гард опинився під загрозою затоплення. Втім сьогодні у людей, нарешті, з’явилась справжня надія вже на остаточну перемогу.

Микола КРУТИХ

One Comment on “Миколаївці встають на захист Бузького Гарду”

  1. Поехали в отпуск, и заболел малыш, а деньжат мало. Легко получили займ онлайн, на пластик пришли денюжка моментально.Вернули через неделю уже дома. Никаких справок либо поручителей. Нужен только телефончик и пластиковая карта с которой можно снять всю ссуду буквально через несколько минут после одобрения заявки.
    Выручали такие живые деньги и соседей, когда знакомому необходимо было срочно проплатить экзамен. Никому не надо объяснять, унижаться и выпрашивать. Сам выбираешь сумму и время возврата. Рекомендую абсолютно всем, кто оказался в трудной ситуации.

Добавить комментарий