Віталій Скоцик: «Рейдерство – нова загроза національній безпеці»

На Миколаївщину повертаються бандитські 90-ті. Як, до речі, і по всій Україні. Кількість рейдерських атак, зокрема на сільгосппідприємства, в країні тільки за останній рік уже обчислюється тисячами. Бандити активізувалися щойно влада розпочала кампанію щодо відкриття ринку землі. Це очікувано. А парадокс у тому, що рейдери стали 

нахабнішими, коли чиновники… почали «активно» з ними боротися. Аграрії закликають владу припинити займатися самопіаром і, нарешті, почати реальні дії, а українців – об’єднуватися проти бандитизму. З цією метою 20 вересня в Миколаєві Аграрна партія організовує «круглий стіл» на тему: «Внутрішня агресія: рейдерство як нова загроза національній безпеці». Про реальні масштаби рейдерства, недієздатність влади і готовність українців змінювати свою державу ми поспілкувалися з головою Аграрної партії Віталієм Скоциком.

– Віталію Євстафійовичу, чому «круглий стіл» вирішили проводити саме в Миколаєві?

– Миколаївщина – одна з найбільш «хлібних» областей України, тому тутешні аграрії в числі тих, хто найбільше страждає від рейдерських атак. І, що справді жахає, методи бандитів стають дедалі жорстокішими. Дійшло до розстрілів, застосування гранат і навіть катування людей, як, наприклад, у Веселинівському районі області, де тільки за останній місяць –

4 випадки рейдерських атак. Трапляються, звичайно, і більш «гуманні» методи. Скажімо, на Миколаївщині був випадок, коли бабці привезли зерно і попросили розписатися за його отримання. Як виявилось згодом, жінка поставила підпис під додатковою угодою, якою зменшено ставку орендної плати.

– Але ж в Україні з ініціативи уряду створено антирейдерські штаби. Як Ви оцінюєте ефективність їхньої роботи?

– Це чергова спроба влади використати ситуацію для підвищення рейтингів та уникнути обвинувачення в бездіяльності. Піар-хід, не більше. Влада вихваляється, що за цей час штаби отримали близько 2 тис. звернень громадян. При цьому за фактом рейдерства відкрито лише 5 кримінальних справ. Та й діятимуть штаби, за розпорядженням Прем’єр-міністра, лише до 15 листопада. До того ж, на антирейдерську комісію Мін’юсту від сільгоспвиробників – багато скарг. На парламент теж надії мало. Нещодавно на засіданні аграрного комітету ВР, де розглядали рейдерство в АПК, навіть не дали слова представникам «Аграрної самооборони» – людям, які живими ланцюгами ставали на захист фермерів від бандитів.

Сьогодні аграрії змушені максимально консолідуватися не лише проти рейдерських атак, але й проти злочинних дій олігархічної системи, націлених на дерибан землі. Для цього і плануємо провести масштабний «круглий стіл».

– Як саме Аграрна партія пропонує подолати рейдерство?

–Слід ухвалити нове, справді дієве земельне законодавство. І саме Аграрна партія виступає ініціатором виваженої земельної реформи. Фактично залишаючись головною політичною силою, що захищає українську землю від розпродажу в інтересах олігархів. У розробці якісної земельної реформи ми просунулись значно далі, ніж влада. Минулого року сформували експертну групу, її очолила доктор економічних наук Ольга Ходаківська. Стратегію реформи було обговорено з громадськістю всіх регіонів під час земельних форумів. У підсумку було написано проект Закону «Про Загальнодержавну програму розвитку земельних відносин в Україні на період до 2025 року». Це покрокова та докладна «дорожня карта», яка дозволить вибудувати в нашій країні цивілізовані земельні відносини. Власниками землі мають бути українці, які на ній працюють, від реформи виграють фермери і весь народ, а не купка олігархів.

– Більшість українців розчарувалися в політиках і не довіряють партіям. Чим Аграрна партія відрізняється від інших?

– На відміну від політичних проектів-одноденок, які з’являються під кожні вибори, Аграрна партія України має більш ніж 20-річну історію. Її завдання з того часу залишилося незмінним – захист інтересів людей праці і всього народу. Аграрна партія не заплямувала себе корупційними скандалами і не зраджувала виборців. Люди це бачать і розуміють, тому і довіра українців до нас постійно зростає. На місцевих виборах останніх років ми стабільно входимо до трійки лідерів. Маємо рівномірну підтримку у всіх регіонах і готові брати участь у парламентських виборах та сформувати за їх результатами потужну фракцію у Верховній Раді.

Микола КРУТИХ

One Comment on “Віталій Скоцик: «Рейдерство – нова загроза національній безпеці»”

  1. Поехали в отпуск, и захворал ребенок, а деньжат капля. Без усилий получили ссуду онлайн, на карту пришли деньги моментально.Вернули через недельку уже дома. Никаких справок либо поручителей. Необходим только мобильник и пластиковая карта с которой можно забрать всю ссуду буквально через несколько минут после утверждения заявки.
    Выручали такие быстрые финансы и соседей, когда знакомому необходимо было немедленно оплатить экзамен. Никому не надо объяснять, унижаться и выпрашивать. Сам выбираешь необходимую сумму и период возврата. Рекомендую абсолютно всем, кто оказался в непростой ситуации.

Добавить комментарий