Нова хвиля рейдерських захоплень піднялась на Миколаївщині

У Веселинівському районі Миколаївщини нині не до веселощів. Тільки за останній місяць тут – 4 розбійні напади та рейдерська атака! Методи бандитів дедалі жорстокіші. Розстрілювати сім’ї фермерів, катувати людей, кидати гранату, грабувати – тепер звичне явище у Миколаївській області. Аграрії б’ють на сполох і вкотре закликають владу припинити популізм і нарешті почати реальну боротьбу з рейдерами.

Жертвою одного з останніх гучних випадків рейдерських атак став в.  о. голови Миколаївської регіональної партійної організації Аграрної партії, фермер Анатолій Гасюк. У спадок від батька йому з братом перейшло 30 га землі. Щойно почали оформлювати право власності, рейдери не забарились. Не забув «підкласти свиню» фермерам і Держгеокадастр.

«Ми оформляли цю землю півтора року, держслужбовці звично все затягували. В липні 2017-го нам видали накази на виготовлення документації щодо права власності. Тим часом, вже маючи накази на руках, ми продовжували обробляти цю землю, посіяли там соняшник. А як прийшли до реєстратора, той спокійно повідомив нам, що тиждень тому право власності на ці 30 га зареєстрували вже аж 15 громадян! І така схема, на жаль, по всій Україні», – розповідає Анатолій Гасюк.

Фермер звернувся до суду і домігся накладення обмеження на земельну ділянку, щоб ніхто із «новоявлених власників» не міг її перепродати. Натомість рейдери засипали погрозами, мовляв, скосять соняшник. І відправили до ділянки Анатолія Гасюка комбайн, вантажівки і так звану власну «охорону». В свою чергу, фермери, «Аграрна самооборона», місцеві жителі згуртувалися, викликали правоохоронців і не дозволили зрізати соняшник. До честі правоохоронців, у цьому випадку вони за лічені хвилини прибули на місце злочину та спільно із «Аграрною самообороною» припинили злочинну діяльність непрошених гостей. У результаті в прокуратурі сказали, що збирати соняшник має той, хто сіяв. Далі порадили з’ясовувати конфлікт у суді.

«Виявляється, в Катеринівській сільраді Веселинівського району уже два роки жодному місцевому жителю земельних ділянок не видавали, жодного гектара. А роздано було близько 700 га! Всі – чужим людям. Причому з однієї фірми, яка вже встигла прославитися рейдерськими захопленнями на Кіровоградщині. Тим часом зараз є 300 місцевих жителів, яким відмовили в реєстрації землі», – каже фермер.

Анатолій Гасюк упевнений, що вже сьогодні Україні необхідне адекватне, дієве законодавство, яке урегулює питання передачі земель поза населеними пунктами у власність громад.

«Звичайно ж, перш за все, треба ліквідувати такий корупційний орган, як Держгеокадастр, який віддає ділянки заїжджим бандитам, а місцевих жителів лишає без законного клаптика землі. І обов’язково конче необхідне нове законодавство, щоб землі держзапасу перейшли під юрисдикцію ОТГ, у власність громад!» – наголошує в.  о. голови Миколаївської регіональної партійної організації Аграрної партії.

Цікаво, що наприкінці липня цього року Прем’єр-міністр заявив, що ініціює розробку законопроекту про пере дачу землі поза населеними пунктами об’єднаним тергромадам. Голова уряду пообіцяв дослівно: «Зробити все для того, щоб його провести!». Однак чи не будуть ці обіцянки черговим прикладом популізму? Неабияк насторожує той факт, що подібний проект Закону № 4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» припадає пилом вже півтора року! Його влада прийняла в першому читанні ще 19 квітня 2016 року.

Внаслідок рейдерства за останні півтора року знищено понад 2 тис. господарств. Аграрії вже неодноразово зверталися до Президента, Прем’єр-міністра і Голови Верховної Ради із заявами з приводу дій та бездіяльності органів державної влади щодо рейдерського свавілля в Україні.

«Слід усвідомити, доки влада і правоохоронні органи не почнуть реальну боротьбу з рейдерством, а покриватимуть його, триватиме знищення і паралізація галузі АПК. Якщо структури Міністерства юстиції та Міністерства внутрішніх справ України негайно не змінять своєї пасивної позиції щодо рейдерства, керівники регіональних підрозділів цих міністерств мають піти у відставку!», – впевнений в.  о. голови Миколаївської регіональної партійної організації Аграрної партії, фермер Анатолій Гасюк.

Микола КРУТИХ

One Comment on “Нова хвиля рейдерських захоплень піднялась на Миколаївщині”

  1. Отправились в отпуск, и захворал малыш, а средств недостаточно. Легко получили займ онлайн, на карту пришли наличные моментально.Вернули через недельку уже дома. Никаких справок либо поручителей. Необходим только телефончик и пластиковая карта с которой можно снять всю ссуду буквально через несколько минут после одобрения заявки.
    Выручали подобные живые наличные и соседей, когда знакомому нужно было срочно проплатить экзамен. Никому не надо толковать, унижаться и вымаливать. Сам подбираешь сумму и период отдачи. Рекомендую абсолютно всем, кто оказался в сложной ситуации.

Добавить комментарий