Як у Миколаєві борються з амброзією

Департамент житлово-комунального господарства міської ради інформує про виконання розпорядження Миколаївського міського голови від 01.12.2016   № 335-р «Про організацію заходів щодо боротьби з карантинними організмами на території міста Миколаєва в 2017 році».

З метою підтримання закріплених територій у належному санітарному стані проведені роботи з покосу трави по магістральних вулицях міста: пр. Миру, пр. Богоявленському, пр. Центральному, вул. Пограничній, вул. Чкалова  та на 11 об’єктах зеленого господарства департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради (парки, сквери). Загалом викошено території площею близько 449 тис. кв. м.

Вивчаються матеріали пропозиції ТОВ «СДІ» та ТОВ «Сварог Холдинг» стосовно застосування мінерального препарату «Амбромаг» у боротьбі з карантинними бур’янами у місті.

02.08.2017 фахівцем ТОВ «Сварог Холдинг» за участю фахівців управління екології департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради було проведено обробку препаратом «Амбромаг» рослинності експериментальної ділянки, розташованої на прилеглій території багатоповерхової забудови за адресою: пр. Миру, 23в-27а. За 30 хв. було проведене перше обстеження даної ділянки, під час якого спостерігалося зів’янення верхівок амброзії полинолистої. Пошкоджень на інших рослинах та організмах не виявлено.

З метою встановлення впливу препарату на рослинність та особливо карантинну рослину амброзію полинолисту 03.08.2017 було проведено друге контрольне обстеження експериментальної ділянки, під час якого виявлено зів’янення карантинних рослин на 1/3-1/2 частини стовбуру. Пошкоджень на інших рослинах та організмах не виявлено.

28.08.2017, о 8.30, буде проведене останнє контрольне обстеження експериментальної ділянки. До участі запрошені адміністрації районів Миколаївської міської ради, Миколаївського національного аграрного університету, управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Разом з фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області по складеному графіку з червня поточного року проводяться спільні рейди з обстеження приватної забудови мкрн Ракетне Урочище, Соляні та прилеглих територій до установ, підприємств, організацій, територій житлово-комунальних підприємств.

За порушення ст. 152 КУпАп та п. 12.2.42 Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві (несвоєчасне видалення карантинних рослин) у липні поточного року працівниками адміністрації Центрального району складено 16 протоколів для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. При виявленні карантинних рослин порушників зобов’язують негайно провести роботи з їх ліквідації на відведених територіях.

Адміністрацією Заводського району Миколаївської міської ради постійно проводиться організаційна робота щодо ліквідації карантинних організмів на території району.

У дитячому містечку «Казка» 14.07.2017 адміністрацією району організовано зустріч з представниками Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, спрямовану на інформування широких верств населення щодо проведення заходів з боротьби з амброзією полинолистою.

З метою підтримання закріплених територій адміністрацією Інгульського району Миколаївської міської ради ведуться роботи з покосу травостою.

Спільно з представниками управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області створено районні карти вогнищ розповсюдження амброзії з визначенням їх площ та розроблено графіки проведення щотижневих рейдів на період з червня по жовтень поточного року по території району.

Відповідно до графіків проведення щотижневих рейдів працівниками адміністрації Інгульського району в Миколаївській міської ради та управління фітосанітарної безпеки проведено 7 рейдів по території Інгульського району з метою боротьби та виявлення карантинних рослин. Обстежено 5,35 га території КП «Гуртожиток», 3,11 га дільниці № 3 ЖЕКу № 11 ЖКП ММР «Південь», 25,1 га ЖЕКу № 16 ЖКП ММР «Південь». Виявлено амброзію на території 2,64 га.

На сайті адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради висвітлено інформацію з роз’ясненням щодо небезпечності амброзії полинолистої та необхідності проведення боротьби з нею.

Протягом липня поточного року фахівцями управління комунального господарства, благоустрою та санітарного очищення адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради проведено рейди по пр. Богоявленському, пров. Л. Українки, пров. Херсонському, вулицях Рибній, Гетьмана Мазепи, Балтійській, Рильського.

Згідно з графіком проведення рейдів з представниками управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено рейди по вулицях: О. Ольжича, О. Вишні та Янтарній. Силами громадських робітників регулярно проводяться роботи із знищення амброзії в місцях загального користування.

Департамент житлово-комунального господарства

Добавить комментарий