Врадіївщина: на зрізі часу

За два роки перебування на посаді голови Врадіївської райдержадміністрації Василь Жосан спромігся вивести регіон із аутсайдерів на друге місце в соціально-економічному розвитку серед районів Миколаївської області. Зважаючи на те, що здебільшого Врадіївщина – це край сільськогосподарський, а загальна площа сільськогосподарських угідь району становить 67,2 тис. га(із них 50,02 тис. га – рілля), ми попросили Василя Петровича насамперед підбити підсумки хліборобської кампанії 2017 року.

– Із загальної площі ріллі, – взяв слово В.П. Жосан, – 27,4 тис. га обробляється сільськогосподарськими підприємствами (загалом – це 25 підприємств), а 22,6 тис. га перебуває в обробітку дрібних фермерських господарств (до 100 га)та одноосібних господарств.

Господарствами всіх форм власності району в 2017 році зібрано ранніх зернових та зернобобових культур на площі 20,8 тис. га. При цьому валовий збір становив 68,9 тис. тонн при середній урожайності 33,2 ц/га. Зокрема озима пшениця зібрана з площі 10,8 тис. га при середній урожайності 37,8 ц/га, а посіви озимого ячменю на площі 5,2 тис. га забезпечили врожайність 31,7 ц/га. Ярий ячмінь був висіяний на площі 2,3 тис. га, при цьому середня врожайність становила 30,8 ц на круг. Горох зібрано з площі 2,26 тис. га при врожайності 18,2 ц/га. Крім того, господарствами району зібрано озимий ріпак при середній урожайності 22,3 ц/га.

Як показує аналіз сільськогосподарського виробництва, аграрії Врадіївського району з року в рік стабільно досягають позитивних результатів та зрушень. Це забезпечується як самовідданою працею, так і новаторськими підходами при застосуванні передових аграрних технологій.

– Напевно, герої жнив‑2017 мають свої імена?

Василь Жосан.
 

– Справді, хвала рукам, що пахнуть хлібом! Кращих результатів у вирощуванні ранніх зернових культур досягли: фермерське господарство «РіднийКрай В» (керівник А.І. Вдовіченко), врожайність озимої пшениці в даному господарстві становила 61,7 ц/га; ФГ «АгроСлава» (керівник В.Ю. Янішевський), де озима пшениця зібрана при середній урожайності 60,2 ц/га; ТОВ СП «Нібулон» (керівник підрозділу Д.О. Пасечнюк), ярий ячмінь зібраний при врожайності 39,1 ц/га; ФГ «Оазис» (керівник А.В. Колісніченко), врожайність озимого ячменю склала 39,3 ц/га;ПП «Елізіум-Агро» (керівник В.А. Чернецький), горох зібраний при врожайності 21,4 ц/га. Хочу щиро подякувати керівникам та працівникам цих та інших господарств, котрі внесли посильну лепту в наш спільний коровай.

– Які плани та завдання ставляться аграріям району на наступний сезон?

– Під урожай наступного року господарствами всіх форм власності району планується посіяти озимих зернових культур на площі 16000 гектарів, у тому числі під озиму пшеницю – 10800 га, та під озимий ячмінь – 5200 га. Тож, аби забезпечити прогнозні показники, сільгосппідприємства району підготовили грунт та в повному обсязі забезпечили власні потреби насіннєвим матеріалом і мінеральними добривами.

Але разом з тим нам необхідно вирішувати питання збільшення виробництва зерна та іншої продукції сільськогосподарського виробництва, практичного вирішення питань підвищення родючості ґрунтів, удосконалення використання природоохоронних та ресурсозберігаючих технологій обробітку ґрунту. Важливим чинником є оновлення техніки, ключовим питанням – соціальний розвиток села. Всі ці, як і багато інших питань, постійно перебувають у полі зору більшості керівників сільськогосподарських підприємств, які добросовісно ставляться до їх вирішення та не залишаються осторонь соціально-культурного розвитку села. Це передусім стосується керівників СТОВ АФ «Україна», ПП «Веселий Роздол», ПСП «Явір», ПП «Норок», ПП «Елізіум-Агро», ТОВ СП «Нібулон», ФГ «Аннушка», ФГ «Оазис», ФГ «Рідний Край В», ФГ «Лідер», ФГ «Д-Аллель»,

Нам відомо, як сьогодні нелегко працювати на землі. Але завдяки наполегливій праці досягнення сільськогосподарських товаровиробників протягом останніх років є значимими й позитивно впливають на життя місцевих громад Врадіївщини.

– Не менш нагальне питання сьогодення – будівництво та ремонт доріг. На цьому пріоритеті наголошують як центральні органи влади, так і голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко. Як лагодяться шляхи на теренах Врадіївського району?

– Загалом у районі налічується 299,8 кілометра доріг та вулиць комунальної власності. Врадіївським райавтодором з початку року були проведені роботи з ліквідації ямковості на дорозі Т‑15-06 Миколаїв – Доманівка – Берізки загальною площею 3229 кв. м, на суму 893,1 тис. грн. Крім того, проведено ремонт дороги районного значення С150805 (Миколаїв – Берізки) – Врадіївський БПП (під’їзд до елеватора) на площі 258 кв. м, загальна сума витрат становила 105,8 тис. грн.

Завдяки укладанню договору між Врадіївським райавтодором та ТОВ «Стальспецмонтаж 21» було введено в експлуатацію асфальтобетонний завод, що дало змогу провести ремонтні роботи по вулиці Магістральній у селищі Врадіївка.

Станом на 20 липня цього року по вулиці Магістральній відремонтовано 5156 квадратних метрів дорожнього полотна на суму 1084,2 тис. грн. (фінансування ремонту даної дороги становить 700 тис. грн. з обласного бюджету, та 398 тис. грн. – з державного бюджету).

Для завершення ремонтних робіт по вулиці Магістральній необхідно винайти ще 424,0 тис. грн. Сесією Врадіївської селищної ради прийнято рішення про додаткове виділення коштів у сумі 200 тис. гривень на придбання будівельних матеріалів. Самі ж роботи будуть виконуватися за рахунок коштів державного бюджету.

На даний час розпочато ремонт дороги комунального значення по вулиці Незалежності. Після полагодження цієї ділянки планується ремонт частин вулиць Грушевського, Радісної, Шкільної та Незалежності.

Надалі планується здійснити поточний ремонт дороги Т‑15-06 Миколаїв – Доманівка – Берізки за рахунок коштів обласного бюджету в сумі 500,0 тис. грн., районного бюджету – 300,0 тис. грн. та коштів державного бюджету. У планах також – здійснити ямковий ремонт місцевих доріг шляхом співфінансування з Доброжанівською, Новомихайлівською та Краснопільською сільськими радами.

– Як відбувається взаємодія з депутатським корпусом щодо вирішення нагальних питань життя місцевих громад Врадіївщини?

– У нашому регіоні ще існує чимало проблем, які район самотужки не в змозі вирішити. Це й питання водопостачання, стану доріг, ряд невирішених питань у соціальній сфері. З цими проблемами я звертався до народного депутата від партії «Блок Петра Порошенка» Корнацького Аркадія Олексійовича, і небезуспішно.

Так, Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 11 травня 2017 року № 310-р про виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. За сприянням народного депутата А.О. Корнацького Врадіївському району виділено субвенцію в сумі 833,3 тис. грн. на виконання проекту «Реконструкція газової котельні та теплотраси Врадіївської ЗОШ I-III ст. № 1 Врадіївського району Миколаївської області».

Також за сприянням народного депутата Аркадія Корнацького прийнято розпорядження КМУ від 12 липня 2017 року № 463-р, згідно з яким Врадіївському району виділено 1 млн. 666 тис. 666 грн. Дані кошти спрямовуватимуться на виконання наступних заходів:

– реконструкція системи водопостачання смт Врадіївка Миколаївської області – на суму 1 млн. 83 тис. 333 грн.;

– капітальний ремонт автомобільної дороги по вулиці Олександра Невського від вулиці Героїв Врадіївщини до будинку № 96 у смт Врадіївка Миколаївської області – 583 тис. 333 грн.

За сприянням народних депутатів від партії «Народний фронт» Підберезняка Вадима Івановича, Креміня Тараса Дмитровича, ​Бриченка Ігоря Віталійовича, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017р. № 484-р, Врадіївському району виділено 782 тис. 386 грн. на виконання наступних заходів:

– реконструкція системи енергозбереження, а саме: заміна вікон у хірургічному та частково в поліклінічному корпусах ЦРЛ по вул. Аграрній, 2 у смт Врадіївка Врадіївського району Миколаївської області – 282 тис. 386 грн.;

– відновлення роботи ліфта у Врадіївській ЦРЛ по вул. Аграрній, 2 у смт Врадіївка Врадіївського району Миколаївської області – 500 тис. грн.

Також виділено та направлено кошти обласного бюджету на виконання депутатами обласної ради доручень виборців у 2017 році від депутата обласної ради Жосана Василя Петровича. У березні 40 тис. грн. було використано на придбання будівельних матеріалів для Врадіївської ЦРЛ, закупівлю комп’ютерної техніки для КЗ «Врадіївський районний центр ПМСД», придбання комп’ютерної техніки для районного Будинку культури, придбання меблів та будматеріалів для дитячої музичної школи, купівлю телевізора для дитячого садка «Золотий ключик».

У липні цього року від депутата Жосана В.П. надійшло 65,0 тис. грн. депутатських коштів, які будуть використані на придбання книжкових шаф для Врадіївської районної гімназії, закупівлю матеріалів для поточного ремонту Врадіївської районної гімназії, придбання напільного покриття для дитячої музичної школи, купівлю шиферу для поточного ремонту даху районного Будинку культури, придбання одягу сцени районного Будинку культури.

Загалом до кінця року планується використати на виконання депутатом обласної ради В.П. Жосаном доручень виборців 300 тисяч гривень коштів обласного бюджету.

– Дякую, Василю Петровичу, за змістовне інтерв’ю. Удачі Вам у цих та інших суспільно корисних починаннях!

Вів інтерв’ю Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий