Активісти з 47-го кварталу

Сьогодні ми багато розмірковуємо та говоримо про те, як змінити наше життя на краще. Окремі громадяни навіть з цього приводу проводять дослідження, форуми, «круглі» столи та мітинги. Втім говорити та робити реальні кроки назустріч покращенню – різні речі. Я хочу сьогодні розповісти про активістів, які власними зусиллями намагаються змінити життя навколо себе на краще. Це жителі кварталу сорок сім, де мені пощастило бути депутатом. Тож як тут люди вирішують проблемні моменти – читайте далі.

Розуміння необхідності змінити життя навколо себе на краще до кожного приходить по мірі необхідності та виникнення «надзвичайних» ситуацій. На сорок сьомому кварталі, що в Первомайську, до такого висновку дійшли не так давно. Все сталося з моменту обрання головою на кварталі Тетяни Пчелинської. Хоча й сам вибір проходив у шаленому супротиві, бо все в цьому світі народжується в протиріччі.

Певний час побунтувавши, громада кварталу зрозуміла: годі шукати кращого, пора братися за діло власноруч. Зібралися, обговорили, визначилися з пріоритетами та нагальними справами – і, як-то кажуть, закипіла робота.

Найперше, на що звернули увагу, – стихійні сміттєзвалища, яких на кварталі кілька: одне поблизу вулиці С. Перовської, інше вздовж вул. Ген. Турунова. Що характерно, існують смітники роками, везуть туди відходи звідусіль, усі про це знають, та лишень зараз взялися за їхню ліквідацію всерйоз. На один об’єкт навіть поліцію довелося викликати, бо знахабнілість окремих спритників уже перейшла усяку межу. Уявіть собі ситуацію: людина займається, так би мовити, бізнесом: закуповує свиней, забиває їх у себе на подвір’і, а непотріб кидає в кручу-смітник, що поруч. Непоганий таки дохід, скажемо. Та врешті-решт такий підхід до справи дістав інших! Почали не лише скаржитися, а й діяти. Напевне, зрозуміли, що лише конкретні справи можуть змінити ситуацію на краще. Наразі питання в стадії вирішення.

Розправившись з однією ситуацією, громада відразу взялася за ліквідацію іншого смітника. За ініціативи квартальної організували суботник, розгорнули майданчик, словом, навели довгоочікуваний порядок. До речі, на генеральні прибирання прийшло близько двох десятків людей. Це Віктор Діхтяренко, Володимир та Надія Городецькі, подружжя Балинських – Юрій та Алла, Наталя Лабара, Олег Дворянчиков, Сергій Кривіцький, Валентина Вохманцева, Наталя Чирок, Михайло Буйвол, Надія Бровченко, Сергій Балєв та Валентина Чирок. Усім цим людям особлива подяка за небайдужість і за бажання змінювати навколо себе життя.

Сьогодні в громаді визначаються щодо встановлення дитячого майданчика. Щоправда, місце обрано по вулиці Громовій, де проходить лісосмуга, але дозвіл на ліквідацію двох дерев не дають «зелені». Та люди налаштовані розмовляти, бо ж поруч одному з працівників правоохоронних органів таки дозволили кілька дерев прибрати. То де ж справедливість, питають вони?

У планах також організація дня кварталу. Попередньо вирішено, що таке свято краще всього започатковувати в літній період. Тож наразі спільно з громадою будемо визначатися.

Загалом, хотіла б зазначити, що з такими активістами працювати дуже комфортно. Головне, вони мають бажання, а цього вже достатньо для того, щоб змінити навколо себе світ! Дякую, що ви є, активісти з сорок сьомого кварталу.

Наталія КЛИМЕНКО, депутат міської ради, журналіст

Добавить комментарий