Ви запитували? Ми відповідаємо!

Хоча на дворі – літо, але про майбутні холоди забувати не варто. Тому нас не здивував у редакційній пошті лист щодо можливості встановлення лічильника тепла. Пенсійні питання неодмінно є майже у кожному випуску рубрики «Ви запитували? Ми відповідаємо!». А от новина про можливість вивчити англійську мову безкоштовно обов’язково порадує клієнтів обласної служби зайнятості та стане їм у пригоді.

Галина Морозова, м. Миколаїв:

– Чи можливо наразі поставити у квартиру індивідуальний лічильник теплової енергії? Як це можна зробити? Куди звертатися?

Відповідь на це запитання редакції надали дві організації, які постачають тепло у будинки мешканців обласного центру, – ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» та обласне комунальне підприємство «Миколаївоблтеплоенерго».

Генеральний директор ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» О.М. Матвіюк:

– На Ваш запит щодо порядку встановлення приладів обліку теплової енергії на окрему квартиру повідомляємо, що встановлення приладів обліку теплової енергії у окремій квартирі багатоквартирного будинку можливе у разі передбаченої конструкцією системи опалення будинку можливості такого встановлення. У разі відсутності конструктивних рішень системи опалення для встановлення приладів обліку теплової енергії потрібна реконструкція системи опалення в межах приміщення та іноді деяких її елементів у будинку в цілому, що не є перешкодою для встановлення, але значно збільшує підсумкову вартість робіт.

Установлення приладів обліку в окремій квартирі не відрізняється за обсягом вимог та послідовністю дій від установлення приладів обліку теплової енергії на окрему приватну будівлю або багатоквартирний будинок у цілому – різниця полягає лише в пропускній спроможності (та розмірах) витратомірів, які застосовуються при комплектації засобів вимірювання, з яких складається вузол обліку теплої енергії.

Вимоги до встановлення приладів обліку теплової енергії викладені у нормативних документах з теплопостачання, зокрема у розділі 7.2 діючих «Правил технічної експлуатації теплових установок та мереж» (Наказ № 71 від 14.02.2007 Міністерства палива та енергетики України).

Виконувач обов’язків директора ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» М.Ю. Логвінов:

– Обладнання квартири індивідуальним приладом обліку теплової енергії можливо у будинках, де в квартирах система опалення виконана з одним тепловим вводом (будинки, які збудовані за новими проектами). В інших будинках це можливо після виконання робіт з реконструкції будинкової системи опалення з влаштуванням поквартирних теплових вводів.

Виконання усіх робіт повинно здійснюватись за умовою дотримання «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж», затверджених Наказом Мінпаливенерго України від 14.02.2007 № 71. Встановлюватись мають прилади обліку, що внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України та/або мають Свідоцтва про Державну метрологічну атестацію.

Для отримання технічних умов на реконструкцію внутрішньобудинкової системи опалення багатоквартирного будинку з установленням квартирних приладів обліку тепла слід звертатися до теплопостачального підприємства.

Негода А.Г., с. Украинка Витовского района Николаевской области:

– Хочу проконсультироваться. Мне 80 лет. Мой муж – Негода Андрей Яковлевич, работал экономистом в совхозе «Авангард». Много лет назад во время уборки он дежурил на поле и отвечал за то, чтобы не воровали зерно. Обходя территорию, он по горло провалился в яму с водой и сильно разбил колено. Полгода он пролежал в больнице, ему сделали сложную операцию: в колено поставили железную пластину. После этого он еще работал до самой пенсии.

Тогда мы никуда не обращались, не подавали в суд, не требовали никаких денег. Четыре месяца назад мой муж умер. Я попросила у директора предприятия помочь мне деньгами. Он отказал.

Со времени травмы мужа прошло 15 лет. У меня есть акт об этом происшествии. Я хочу подать в суд. Есть ли у меня возможность выиграть дело?

Павел Репешко, адвокат, член Совета адвокатов Украины, кандидат наук государственного управления:

– Перспективы у такого дела нет. Если поднимать несчастный случай на производстве, то тогда должен был быть составлен акт Н‑1. Но жене пострадавшего это ничего не дало бы. Если бы Андрей Яковлевич был жив, можно было бы составить экспертизу в связи с инвалидностью. Обычно так делается через год-два после события.

Бывают случаи, когда в связи с травмой начинаются какие-то ухудшения здоровья. Но то, что они связаны именно с травмой, еще нужно доказать, поскольку пострадавшие часто сами себя накручивают. Для этого проводится не только судебно- медицинская, но и судебно-психиатрическая экспертиза.

Если установлена связь ухудшения самочувствия с произошедшей травмой, то человеку назначается инвалидность с потерей трудоспособности, а отсюда полагаются соответствующие выплаты. Сам Андрей Яковлевич, может быть, и мог бы добиваться справедливости. Но человека уже нет, поэтому его жена ничего получить уже не может, тем более, что прошел такой большой срок – 15 лет.

Михайло Остащук, Врадіївський район:

– Чув, що людям, які встали на облік у службу зайнятості, пропонують вивчити англійську мову. Чи це правда? Як це можна зробити?

Наталія Русанова, начальник відділу організації профорієнтації Миколаївського обласного центру зайнятості:

– 278 безробітних Миколаївської області безкоштовно вивчають англійську мову завдяки соціальному проекту «Lingva.Skills». Серед них: 56 учасників АТО, двоє членів їхніх сімей, 19 внутрішньо переміщених осіб.

Навчання відбувається он-лайн за вільним графіком, у будь-який зручний час. Для досягнення високого результату рекомендовано витрачати на навчання 30 хвилин щодня. Після успішного проходження 150 уроків надається сертифікат про закінчення курсу.

Відповідно до Меморандуму про співробітництво між Державною службою зайнятості та ВМГО «Українська Студентська Спілка» Миколаївська обласна служба зайнятості активно пропонує шукачам роботи вивчати англійську мову за допомогою он-лайн-платформи «Lingva.Skills».

Вивчення англійської мови або підвищення рівня своїх знань розширює можливості шукачів роботи щодо працевлаштування та кар’єрного росту, адже майже всі престижні компанії, підбираючи претендентів на вакансію, виставляють вимогу – знання англійської мови. Тож із цим навиком можна претендувати на більш високооплачувану роботу.

Олена Андрєєва та Світлана Огарьова, м. Баштанка:

– Ми – жінки, які досягли віку 55 і 56 років. Наш трудовий стаж складає відповідно 35 і 37 років, до пільгових категорій громадян не належимо. Чи маємо ми право вийти на пенсію? Якщо так, то коли, на яких умовах, яким може бути розмір пенсії? Чи можливо вийти на пенсію, «докупивши» стаж або вік, якщо його замало? Чи є інші варіанти виходу на пенсію?

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Н.В. Єфремова:

– Відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 07.03.2003 № 1058-ІV право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку, зокрема: у 58 років – які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року; у 58 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року; у 59 років – які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року; у 59 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року; у 60 років – які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Ст. 27 Закону № 1058 передбачено, що розмір пенсії визначається шляхом множення осучасненого середньомісячного заробітку, визначеного ст. 40 цього Закону, на коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи.

Ст. 40 Закону № 1058 передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідкою про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв.

Згідно із ст. 28 вказаного Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VІІІ з 01.05.2017 розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1 тис. 312 грн.

Отже, за наведених обставин та діючим на сьогодні законодавством жінки, які звернулися до редакції, мають необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком, але не досягли встановленого ст. 26 Закону № 1058 пенсійного віку. Поняття «докупити вік» законодавством не передбачено.

Тамара Петрівна Волошина, мешканка м. Нова Одеса:

– Я є власницею двох квартир, площа яких 30 та 52 кв. метри. Наразі треба буде сплачувати податок на нерухомість. Яким чином враховується квартирна площа, яка оподатковується?

Головне управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області:

– Головне управління ДФС у Миколаївській області звертає увагу фізичних осіб, які мають у власності нерухомість, про необхідність сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Власники квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 60 кв. метрів та власники житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 120 кв. метрів, повинні сплатити податок на нерухоме майно протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення.

Наразі органами ДФС у Миколаївській області вже сформовано та направлено майже 10 тисяч податкових повідомлень-рішень про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити.

Слід зазначити, що за порушення термінів сплати податку до платників буде застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 % своєчасно несплаченої суми податку.

У разі неотримання податкових повідомлень-рішень на сплату податку або встановлення розбіжностей у наявній інформації про об’єкт нерухомості, необхідно звернутися з оригіналами документів на нерухомість до державної податкової інспекції за місцем реєстрації.

Добавить комментарий