Анатолій Гасюк: «Ми не допустимо, щоб мільйони українців стали жебраками»

У минулому номері ми повідомляли про масштабний мітинг під стінами Верховної Ради, який провели 7 червня активісти Аграрної партії України. Близько 30 тисяч активістів – аграріїв, фермерів, селян і пересічних українців з усіх куточків України з’їхалися до столиці, щоб їх почули ті, хто приймає закони, і висловили рішуче «НІ» продажу землі сільськогосподарського призначення.

На жаль, спікер парламенту Андрій Парубій відмовився зустрічатися з делегацією аграріїв, які принесли йому проект ґрунтовної земельної реформи, розпланованої до 2025 року. Він просто сховався від народу. Аграрії все-таки передали розроблений експертами Аграрної партії проект Закону «Про Загальнодержавну програму розвитку земельних відносин в Україні на період до 2025 року».

Законопроект є покроковою та дуже докладною «дорожньою картою», яка дозволила б вибудувати в нашій країні якісну систему земельних відносин та завершити комплексну земельну реформу.

Слід також зазначити, що Аграрна партія, що ініціювала мітинг, привезла до Верховної Ради 3 млн. підписів проти «дикого» ринку землі, зібраних у рамках всеукраїнської акції з протидії поспішному впровадженню ринку землі сільськогосподарського призначення. На сцені була вибудувана стіна з коробок із цими підписами.

Україна не готова до продажу земель сільгосппризначення ні в організаційному, ні в економічному, ні в правовому сенсі, вважають учасники мітингу. Згідно з опитуванням, яке провели науковці Житомирського агроекологічного університету, 96 % сільгоспвиробників не мають коштів на купівлю землі. Натомість олігархи і міжнародні корпорації володіють необмеженими ресурсами для купівлі земельних площ.

Учасники мітингу засудили спроби відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в нинішніх умовах. У резолюції мітингу, яку передали у Верховну Раду, вони вимагають продовжити дію мораторію на продаж землі до завершення комплексної земельної реформи.

Поки що ж у державі відсутнє збалансоване земельне законодавство, не проведена інвентаризація земель, немає верховенства права, гарантій недоторканності власності – все це робить ринок землі дуже ризикованим, переконані аграрії.

З Миколаївської області на мітинг приїхали більше 400 активістів-аграріїв на чолі з головою Миколаївської регіональної партійної організації Аграрної партії України Анатолієм Гасюком. Анатолій Петрович – відомий на Миколаївщині аграрій, він очолює сільськогосподарське підприємство у Веселинівському районі.

– Майже всі люди, котрі сьогодні сюди приїхали, відбудовували сільське господарство після того, як розпалися колгоспи і радгоспи, – говорить Анатолій Гасюк. – Вже минуло 25 років, і сьогодні, як відомо, 80 відсотків бюджету поповнюється за рахунок сільськогосподарського сектора економіки країни. Ми працюємо: вчасно розраховуємося з людьми, відсутні борги по заробітній платі, створюємо нові робочі місця, надаємо матеріальну допомогу соціальним об’єктам на селі.

Анатолій Гасюк (ліворуч).

Але знайшлися люди, котрі захотіли відібрати у нас землю, на якій ми працюємо все життя. Ми не проти продажу землі. Але це повинен бути цивілізований продаж, прозорий. Щоб ми знали, на що розраховувати. Я думаю, що в проекті закону, який зараз хочуть прийняти парламентарії, для нас немає місця – у нас відсутні великі гроші. Бо всі ці роки сільгоспвиробники не підтримувалися державою і змушені були брати кредити під грабіжницькі відсотки, щоб придбати комбайни, сівалки, трактори. У нас немає таких коштів, які сьогодні декларують олігархи, бо ми всі зароблені гроші вкладали у виробництво.

Голова обласного осередку Аграрної партії у Миколаївській області Анатолій Гасюк упевнений, що зараз олігархи та іноземці, котрі з нетерпінням чекають, щоб в Україні почали продавати землю сільськогосподарського призначення, скуплять ці землі, бо лише вони мають на це гроші, а люди, котрі 25 років годували державу, залишаться без роботи і засобів для існування. Тобто усі, хто сіє хліб і годує країну, не зможуть вільно працювати на своїй землі. Вони просто стануть жебраками. Постраждає і соціальна сфера, бо вона їм не потрібна.

– Ми вимагаємо від представників центральної влади, щоб вони надали конкретні відповіді на ці питання, зупинити плани поспішного розпродажу землі, щоб підтримали ідею комплексної земельної реформи, яка міститиме запобіжники від різноманітних спекуляцій землею та її неефективного використання, щоб приносила користь кожному українцю, а не купці обраних людей, – акцентує Анатолій Гасюк. – На жаль, влада ігнорує той факт, що 80 відсотків громадян виступають проти продажу землі. Як і те, що 96 відсотків аграріїв не мають коштів, щоб купити землю, яку вони зараз обробляють. Наша партія виступає категорично проти поспішного і «дикого» ринку землі. Ми ініціювали і провели Всеукраїнський збір підписів під гаслом «Не дамо вкрасти землю!» і на сьогодні їх вже понад 3 мільйони. Кожен підпис – це протест проти розпродажу національного багатства.

Ці підписи під парламент принесли представники всіх областей, усіх куточків України, щоб кожен народний обранець згадав, що таке воля народу, побачив її документальне втілення. І зробив усе можливе, щоб наша держава уникла катастрофи, яку готують олігархи та міжнародні корпорації. Адже згідно з Конституцією України, єдиним джерелом влади в Україні є народ. А Верховна Рада – його представницький орган, що має працювати виключно в інтересах українського народу, а не на догоду МВФ чи окремим ділкам від політики.

Світлана СУПРУНЕНКО
Фото автора

Добавить комментарий