У Києві – арешти, в Миколаєві – «важкі пологи»…

Топ-новиною останніх днів в Україні стало затримання колишніх високопосадовців податкової служби, які підозрюються у створенні злочинної схеми, внаслідок чого держава недоотримала сотні мільйонів гривень. А в Миколаєві – своя «податкова справа». Представники Асоціації працівників транспортної галузі та інфраструктури ще 15 серпня 2016 року повідомили Головне управління Державної фіскальної служби про скоєння посадовими особами одного з автотранспортних підприємств злочину за статтею 212 Кримінального кодексу – «Ухиляння від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)».

Тривалий час у Слідчому управлінні системи ДФС Миколаївської області проводилося розслідування кримінального провадження, відкритого за заявою активістів. Минуло довгих дев’ять місяців, аж поки… ні, не народилася підозра у скоєнні злочину, тим паче – справу не передано до суду. Навпаки, «титанічні» зусилля слідчого ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Миколаївській області В.Р. Олійникової завершилися суцільним пшиком, тобто – винесенням постанови про закриття кримінального провадження.

Наша газета, та й інші засоби інформації Миколаївщини, неодноразово розповідали про діяльність так званих автовокзалів-«клонів» та споріднених з ними підприємств, що надають послуги у перевезенні автомобільним транспортом пасажирів. Схема дуже проста, але від того не менш цинічна: маючи асоційованих між собою власників, «автовокзали» та фірми-перевізники фактично приховують реальні обсяги пасажиропотоку. Адже здебільшого в автобусах та маршрутках, що відправляються від автостанцій«клонів», пасажирам не видаються проїзні документи за допомогою зареєстрованих касових апаратів, в яких надані всі необхідні дані про перевізника та зазначені всі передбачені законодавством податки та збори, страхування тощо. Натомість гроші за проїзд збирає сам водій або якісь інші люди, що навіть не представляються. Свідком цього безпосередньо був і автор цих рядків.

Представники ж Асоціації працівників транспортної галузі та інфраструктури «матеріалізували» припущення про ухиляння в сплаті податків за допомогою безсторонніх цифр. Згідно з наведеною активістами арифметикою ТОВ «Миколаїв-Авто» обслуговувало станом на лютий 2015 року 136 маршрутів. Враховуючи протяжність рейсів та кількість рейсів, було підраховано, що щоденно маршрути даного підприємства долали відстань у 27776 кілометрів, а витрати на пальне щороку становили майже 29 мільйонів гривень. Якщо ж врахувати зарплату штатних працівників, то ця цифра зросте ще до 30,23 млн. грн. А у підприємства є ж й інші витрати – придбання запчастин для техніки, комунальні платежі, оренда землі тощо.

Звісно ж, що доходи підприємства аж ніяк не менше витрат, бо хто ж працюватиме собі у збиток? Враховуючи, що товариство перебуває на єдиному податку, то з цієї суми мало б сплатити до Державного бюджету податків на рівні 4 відсотків, або ж 1 млн. 270 тис. 288 гривень. Проте до бюджету від діяльності ТОВ «Миколаїв-Авто» надійшло за рік лише жалюгідних 106 тис. 466 гривень, та ще й 32 копійки. За три ж роки, знову ж таки за калькуляцією активістів, «набігає» ще крупніша сума, що перевищує 3 мільйони гривень.

Хіба для бюджету ці гроші були б зайвими? Адже через недостатнє фінансування маємо і розбиті вщент дороги, і наднизькі пенсії та зарплати, бажають кращого галузі охорони здоров’я, культури, освіти. То хто в цьому винен? Хіба Державна фіскальна служба не зацікавлена в тому щоб, отримавши подібний сигнал від громадськості, провести скрупульозне розслідування даного кримінального порушення та, у разі визначення винних, передати справу до суду?

Проте слідчий із системи ДФС у Миколаївській області своєю постановою закрила кримінальне провадження – через нібито відсутність складу злочину. Попри те, що представники транспортної Асоціації неодноразово зверталися до слідчого органу щодо необхідності проведення певних слідчих дій, зокрема – виїзної документальної перевірки ТОВ «Миколаїв-Авто».

– На це нам відповіли формальною відпискою, – обурюється керівництво Асоціації. – Слідчий Олійникова не виконала також низку інших важливих для встановлення істини слідчих дій – не опитала важливих свідків, не отримала доступу до істотних доказів (документів), не залучила до справи фахівців з бухгалтерського обліку і таке інше. Таким чином, слідчий необґрунтовано та незаконно закрила кримінальне провадження, причому, як ми вважаємо, це зроблено з корисливих мотивів. Порушено права держави України через ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Активісти громадської організації, будучи не згодні з рішенням слідчого, подали скаргу до Центрального районного суду з вимогою скасувати постанову про закриття кримінального провадження. 26 травня відбулося перше засідання під проводом судді Світлани Скрипченко.

Дивно було слухати в судовій залі пояснення слідчого з системи Державної фіскальної служби про те, що «нами не було визначено збиток для держави». Не вистачило чомусь відповідальному працівникові і повноважень, аби докопатися до істини. Годі й казати, що пані Олійникова не побачила жодного корисливого умислу в діях посадових осіб автотранспортного підприємства.

Не побачила чи не схотіла? Адже гучна справа екс-податківців свідчить про те, що у «фіскальному королівстві» далеко не все райдужно, як про те постійно на різних рівнях торочать керівники відомства. Про рівень довіри простих громадян до податкової служби краще взагалі умовчати…

P.S. У судовому засіданні оголошено перерву. Редакція повідомлятиме своїх читачів про майбутнє рішення Феміди та подальший розвиток подій.

Добавить комментарий