Відкритий чемпіонат області з шашок

29 квітня – 2 травня відбулася відкрита першість Миколаївської області з шашок – 64. Чотири майстри спорту, шість кандидатів у майстри спорту і вісім першорозрядників протягом чотирьох днів змагалися в турнірі за швейцарською системою.

Турнір розпочався в ФОК «Водограй» міста Вознесенська. Директор КО ВМЦ ФЗН «Спорт для всіх» Юрій Валерійович Путій і завідувач плавбасейну Юрій Васильович Конський подбали про надання умов для відкриття і проведення першого туру цих змагань. Крім належно оснащеного турнірного залу, деякі партії, для кращого ознайомлення жителів міста з цією цікавою грою, гралися в затишному фойє «Водограю». В одній із партій символічний перший хід зробив завідувач цього чудового комплексу. Учасники змагань висловили подяку адміністрації ФОК «Водограй» за можливість отримання водних процедур і відвідування тренажерних залів. Сподобалась шашкістам і організаторам турніру також екскурсія в міський музей Є.А. Кібрика.

Задоволені перебуванням в місті Вознесенську, 30 квітня шашкісти продовжили свої змагання в селі Ставки Веселинівського району. Зрештою, перше місце виборов майстер спорту з міста Дніпро Євген Івашко, який набрав 12 очок з 14 можливих. На другому місці – майстер спорту В’ячеслав Новицький (11 очок), студент одного з вишів Харкова, на третьому – майстер спорту з Миколаєва Сергій Звонилов (10 очок), який і став чемпіоном Миколаївської області.

3-тє місце в турнірі зайняв С. Звонилов (попереду в центрі). Він чемпіон області!

Четверте місце зайняв кандидат у майстри спорту Юрій Ніценко (9 очок) з Херсона. П’ятим фінішував ветеран шашок – 78-річний кандидат у майстри спорту Валентин Мальченко (8 очок) з Миколаєва. На шостому місці – минулорічний переможець турніру, кандидат у майстри спорту Сергій Мішин (8 очок) з м. Каховка Херсонської області. Сьоме місце у кандидата в майстри спорту Василя Євка з Миколаєва (8 очок). Валентин Мальченко і Василь Євко посіли відповідно друге і третє місця в чемпіонаті області.

Для читачів наводимо результати інших учасників турніру, які брали активну участь у роботі наших шашкових випусків, успішно розв’язували конкурсні завдання. На восьмому місці з результатом 8 очок, але з гіршим коефіцієнтом кандидат у майстри спорту з Миколаєва Володимир Погребной. Десяте і одинадцяте місце відповідно у кандидата у майстри спорту Леоніда Сечина і першорозрядника Василя Райляну (по 7 очок) з Херсонської області. Дванадцяте місце зайняв першорозрядник Микола Копко (6 очок) із Львівської області. До речі, одну із партій мікроматчу з С. Мішиним він виграв, використавши свій домашній аналіз до партії. На чотирнадцятому місці першорозрядник Григорій Штанько з Херсонської області. П’ятнадцятим фінішував першорозрядник Леонід Дмитрієв із села Ставки Веселинівського району. На жаль, не зміг завершити турнір Олександр Рубан з Миколаєва.

Щодо першості Миколаївської області: четверте місце у В. Погребного, п’яте – у майстра спорту Олександра Ананєва з Миколаєва. На шостому місці першорозрядниця Світлана Савченко з Южноукраїнська. Сьоме місце у Л. Дмитрієва. Восьме – десяте місця відповідно у першорозрядників з Миколаєва – Іллі Котєльнікова, Єлізавети Осіпової і О. Рубана.

У мікроматчі 1-го туру О. Ананєв – Г. Штанько перший хід зробив завідувач «Водограю» Юрій Васильович Конський. 

Організатори турніру подбали про нагородження всіх учасників відповідно до зайнятих місць. Крім ознайомлення з ТОВ «Нива» (господарство, де проходили ці змагання), учасники побували на страусовій фермі «Савана», що розташована в цьому ж селі. Цікаву екскурсію шашкістам організував власник ферми, спонсор чемпіонату Миколаївської області з шашок, шахіст-першорозрядник Олександр Миколайович Чубаров.

Учасники турніру залишились задоволеними проведеними зустрічами і висловили свою подяку за організацію змагань, за добрі побутові умови і відмінне харчування.

Незабаром у шашкових випусках районної газети «Зоря» і в обласних газетах «Рідне Прибужжя» і «Николаевские новости-СПОРТ» ми ознайомимо читачів з прикладами творчої гри учасників у цьому турнірі.

Володимир БОЙЧУК, майстер спорту, головний суддя турніру

Добавить комментарий