Депутати розглянули ряд важливих питань

27 квітня відбулося пленарне засідання тринадцятої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання. З 64-х депутатів прибули 50. Крім депутатів обласної ради, в роботі сесії взяли участь голови обласної ради попередніх скликань, керівництво облдержадміністрації, голови районних рад та райдержадміністрацій, міські голови, керівники ряду підприємств, департаментів та управлінь, представники засобів масової інформації, працівники виконавчого апарату обласної ради тощо.

Обравши секретаріат сесії та лічильну комісію, депутати перейшли безпосередньо до розгляду питань порядку денного, а їх налічувалося більше 30. Слід зазначити, що всі питання, які виносилися на розгляд депутатів у сесійному залі, були обговорені на всіх постійних комісіях обласної ради, а також на президії.

Перед пленарним засіданням Вікторія Москаленко вітала з нагородами видатних миколаївців.

По першому питанню «Про визнання Російської Федерації країною-агресором» депутатам доповів перший заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь. У його обговоренні взяли участь депутати Михайло Соколов, Анатолій Ніколенко та Вадим Олабін. Депутати більшістю голосів – 44 з 55 голосуючих – підтримали рішення обласної ради від 16 квітня 2016 року № 1 «Про підтримку Постанови Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VШ«Про звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором», що всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН. Депутати також вирішили звернутися до Верховної Ради, Президента та Кабінету Міністрів України щодо посилення тиску на Російську Федерацію, у тому числі шляхом запровадження нових секторальних обмежувальних заходів (санкцій) з метою зупинення російської агресії на території України.

Присутній на сесії голова облдержадміністрації Олексій Савченко подякував депутатам обласної ради за патріотизм і активну громадянську позицію.

Потім на розгляд депутатів було винесене питання про звіт начальника державної екологічної інспекції у Миколаївській області Бабенка В.А. Беручи до уваги пропозиції депутатів обласної ради, висловлені на засіданнях постійних комісій, а також враховуючи відсутність Бабенка В.А. на сесії, депутати визнали його діяльність на посаді начальника державної екологічної інспекції незадовільною. Вирішено було також звернутися до міністра екології та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України щодо звільнення Бабенка В.А. з посади. Зазначено також, що відсутність Бабенка на сесійному засіданні свідчить про ігнорування ним доручення депутатського корпусу щодо його звіту перед депутатами обласної ради. Це розцінюється як свідомий саботаж та неналежне виконання покладених на нього завдань стосовно державного контролю в частині дотримання вимог чинного законодавства про екологічну безпеку та раціональне використання природних ресурсів Миколаївської області, недостатньої претензійної роботи щодо стягнення коштів за порушення природоохоронного законодавства, що стало причиною незадовільного наповнення спеціального фонду обласного бюджету.

Вікторія Москаленко, Іван Кухта та Андрій Кротов.

Кадрове питання стосовно звільнення та призначення директора Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру обговорювалося бурхливо. Крім того, до обговорення долучилися представники трудового колективу театру, які були присутні в сесійному залі. Враховуючи протокол засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду директора – художнього керівника Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру від 18 жовтня 2016 року, переможцем якого став Артем Свистун, більшістю голосів припинені трудові відносини з колишнім керівником Миколою Кравченком. Наступним рішенням депутати призначили Артема Свистуна на посаду директора – художнього керівника Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Емоційним був і розгляд питання невиконання депутатом обласної ради сьомого скликання Скорим М.В. обов’язків депутата обласної ради.

Враховуючи систематичне невиконання ним обов’язків депутата, передбачених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», із урахуванням рішення обласної ради від 22 грудня 2016 року № 19 «Про внесення змін до складу постійних комісій обласної ради», яким Скорого Миколу Вікторовича виведено зі складу постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села у зв’язку з відсутністю упродовж року більш як на половині засідань постійної комісії обласної ради, враховуючи відсутність його на пленарних засіданнях сесій Миколаївської обласної ради сьомого скликання та відкриту його неповагу до державних символів України, депутати вирішили звернутися до Миколи Скорого з метою термінового подання ним особистої заяви про дострокове припинення повноважень депутата обласної ради. У разі невиконання Миколою Скорим цього рішення протягом місяця, депутати мають намір звернутися до керівництва політичної партії «Нова держава» з метою вжиття заходів щодо відкликання депутата обласної ради відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Депутатами затверджений звіт обласної державної адміністрації щодо виконання у 2016 році завдань та заходів Програми економічного і соціального розвитку Миколаївської області на 2013-2017 роки «Миколаївщина‑2017» та внесені доповнення до цієї Програми. Затверджений також звіт про виконання обласного бюджету Миколаївської області та резервного фонду непередбачених видатків на 2016 рік.Внесені зміни до обласного бюджету Миколаївської області на 2017 рік і до обласної Програми часткового відшкодування кредитів на реалізацію енергозберігаючих заходів у житловому фонді на 2016-2020 роки.

Затверджена обласна комплексна Програма профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян у Миколаївській області на 20172020 роки.

Внесені зміни та доповнення до ряду обласних програм: обласної Програми «Молодь Миколаївщини» на 2016-2020 роки; обласної Програми відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївської області на 2014-2018 роки; комплексної Програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року.

Депутати перейменували комунальне підприємство Миколаївської обласної ради «Агентство розвитку» в комунальне підприємство «Миколаївський міжнародний аеропорт», затвердили його у новій редакції. Також скасували рішення обласної ради від 10 червня 2016 року № 18 «Про надання гірничого відводу ТОВ «Південний кар’єр» для розробки родовища пісків Вознесенське‑1».

Розглянули та прийняли депутати два звернення – до Верховної Ради Украиїни про продовження мораторію на продаж землі та до Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я України щодо збільшення обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, збільшення фінансування за Програмою «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» та забезпечення Миколаївської області імунобіологічними препаратами.

Завершуючи засідання тринадцятої позачергової сесії, голова обласної ради Вікторія Москаленко оголосила депутатські запити і надала відповідні протокольні доручення. Загалом сесія обласної ради пройшла в діловій, конструктивній обстановці.

Прес-служба обласної ради

Оставить комментарий