Єланецький район: на зрізі часу

5 травня мине рік, відколи посаду голови Єланецької райдержадміністрації обійняла Олена Посашкова. Маючи за плечима значний досвід адміністративної та керівної роботи – до призначення на посаду керівника РДА Олена Миколаївна вісім років працювала директором районного центру зайнятості, О.М. Посашкова зі знанням справи одразу ж включилася в роботу по виконанню поставлених державою та місцевими громадами завдань, серед яких головне – покращення життя простих громадян.

З якими показниками Єланеччина завершила 2016 рік? Чи все вдалося реалізувати із намічених планів? Які перспективи на майбутнє? Про це, і не тільки, читайте в інтерв’ю голови Єланецької райдержадміністрації Олени Посашкової.

– Олено Миколаївно, чи задоволені Ви тим, як спрацював район у минулому році? Якими є тенденції соціально-економічного розвитку?

– Аналіз роботи варто проводити крізь призму головних пріоритетів, над якими працювала районна державна адміністрація. Це – питання економічного розвитку, виконання бюджетів усіх рівнів, залучення інвестицій, вирішення питань соціального захисту населення, підтримка Збройних Сил України у проведенні антитерористичної операції.

Так, надходження до державного бюджету за 2016 рік становили 25,044 млн. грн., що на 16,559 млн. грн. більше проти попереднього року.

До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 33,5 млн. грн. податків і зборів, що становить 121,3 % до планових показників (27,6 млн. грн.). У порівнянні з 2015 роком надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшились на 13,3 млн. грн.

Відзначу, що виконання забезпечено всіма бюджетами місцевого самоврядування та районним бюджетом.

– За рахунок чого вдалося досягти таких значних перевиконань бюджетів різного рівня?

– Це сталося як за рахунок застосування змін, внесених до бюджетного законодавства, так і завдяки власним резервам. Активну участь у процесі наповнення місцевих бюджетів брали комісії з питань наповнення місцевих бюджетів, з питань регулювання земельних відносин та контролю за використанням земель державної та комунальної власності при райдержадміністрації. Також були розроблені спільні заходи щодо наповнення місцевих бюджетів власним фінансовим ресурсом, виконання яких дало змогу залучити додаткових надходжень у сумі 566 тис. грн.

– Основу економіки Єланецького району складає агропромисловий комплекс. Як спрацювали сільгоспвиробники минулого сезону?

– Справді, наш район – сільськогосподарський. Завдяки розвиненим агротехнологіям, застосуванню новітньої техніки та професіоналізму працівників аграрного сектора 2016 року Єланеччина зробила вагомий внесок в обласний коровай – загалом намолочено 116,6 тис. тонн зерна. При цьому врожайність зернових культур становила 34,2 центнера з гектара, що на 5,6 ц/га більше проти попереднього року.

У цілому за 2016 рік вироблено валової продукції рослинництва у постійних цінах на 308,6 млн. грн. Це – непоганий доробок, але є ще резерви для збільшення як врожаю, так і валового збору зерна. Під урожай 2017 року заплановано і посіяно господарствами всіх форм власності 32 тисячі гектарів озимих культур, зокрема 16 тис. га озимої пшениці. Матимемо надію, що негативні прояви погодних умов не вплинуть на загальний стан та урожайність посівів.

Лідерами сільгоспвиробництва Єланеччини є ТОВ «Новий Сад», ПСП АФ «Авангард», ТОВ «Альянс», ТОВ СГВП «Агро-Флагман», ПП АТД «Гарант», котрі працюють з користю для землі та з турботою про людей. Власне кажучи, значною мірою саме аграрії забезпечують випуск промислової продукції, хоча і в незначних обсягах і нерегулярно, але все ж таки – це і виробництво хліба, круп, олії, борошна. Минулого року обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) становив 1 млн. 18 тисяч гривень, що на 15,2 % більше порівняно з попереднім роком.

– Інвестиції – кров економіки. Наскільки активно залучаються кошти в економіку Єланецького району?

– Протягом січня – грудня 2016 року підприємствами і організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно капітальних інвестицій у фактичних цінах у сумі 95,2 млн. грн., що на 54 млн. грн. більше проти відповідного періоду 2015 року. Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій були власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 72,2 млн. грн., що становить 76,3 %. Кошти місцевих бюджетів становили 4,4 млн. грн. (4,6 %).

Минулого року за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з районного бюджету розпочато реалізацію проекту «Реконструкція Єланецької гуманітарної гімназії з впровадженням енергозберігаючих заходів з теплосанації будівлі та встановлення електричного теплоакумулюючого опалення». Обсяг фінансування – 2,2 млн. грн., із них кошти ДФРР – 1,8 млн. грн., районного бюджету – 350 тис. грн. У 2016 році виконано робіт на суму 459,2 тис. грн. У 2017-му цей проект плануємо продовжити.

– На жаль, ситуація з автошляхами Миколаївщини є незадовільною, і Єланецкий район – не виняток…

– Так, справді, стан доріг у районі є вкрай критичним. Але все ж таки владою району робиться все, що від нас залежить, для покращення цієї ситуації. Зокрема в минулому році з районного бюджету було виділено кошти на ремонт доріг, але обласні дорожні структури не змогли їх освоїти і повернули до бюджету. Та ремонт доріг усе ж таки частково проводився. Так, на автомобільних дорогах загального користування району виконано ремонтних робіт на площі 62,2 тис. кв. м на суму 5 млн. грн. за рахунок державного бюджету. Зокрема ремонт проводився на дорогах Н‑14 Олександрівка – Кіровоград – Миколаїв, Т‑15-10 Арбузинка – Єланець – Нова Одеса та Р‑55 Одеса – Вознесенськ – Новий Буг.

За рахунок місцевих бюджетів виконано ремонтні роботи на дорогах загального користування на площі 0,9 тис. кв. м на суму 215 тис. грн. За кошти місцевих бюджетів також відремонтовано вулиць і доріг комунальної власності площею 4,5 тис. кв. м на суму 960 тис. грн.

Район і сьогодні готовий до співпраці в напрямку покращення стану доріг. З цією метою в 2017 р.у районному бюджеті зарезервовано 500 тис. грн. на ремонт доріг загального користування на умовах співфінансування. Тому в цьому році надіємося на кращий результат, ніж у минулому.

– Не менш актуальним для мешканців району є й забезпечення якісною питною водою. Що робиться в цьому напрямку?

– Питання забезпечення населення району питною водою з часу призупинення роботи Єланецького групового водопроводу залишається актуальним. У результаті проведеної роботи наразі ми маємо відновлення стабільного функціонування ділянки колишнього магістрального водопроводу в реверсному режимі із Новоявленської артсвердловини до смт Єланець, яка потім доставляється споживачам у цистернах автотранспортною технікою за двома стандартами – технічна та питна (після очистки на установці зворотного ОСМОСу).

На даний час спільно з районною радою та депутатським корпусом підготовлено та направлено до органів центральної влади звернення щодо забезпечення населення питною водою.

– Яка допомога надається учасникам антитерористичної операції?

– На виконання Указу Президента України у районі проводяться заходи щодо допомоги, реабілітації та адаптації демобілізованих військовослужбовців-учасників АТО. Так, у Єланецькій центральній районній лікарні розгорнуто 4 стаціонарні ліжка. Станом на 1 січня цього року обов’язковому медичному обстеженню підлягали 123 демобілізовані учасники антитерористичної операції, усі вони оглянуті.

На обліку на забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувають один інвалід війни та 13 учасників бойових дій антитерористичної операції.

У 2016 році одного учасника АТО, учасника бойових дій оздоровлено у санаторії, де він отримав психологічні послуги.

Управлінням соціального захисту населення, селищною, сільськими радами протягом 2016 року надано одноразову грошову допомогу 190 сім’ям на суму 208,9 тис. грн., натуральну допомогу надано 20 сім’ям на суму 29 тис. грн. Селищна та сільські ради забезпечили 97 сімей демобілізованих військовослужбовців дровами.

Усього до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області подано 181 заяву на отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Єланецького району. Видано 93 накази щодо затвердження проектів землеустрою та надання у власність земельних ділянок. Робота в цьому напрямку триває.

– В умовах кризи досить нелегко забезпечити стале функціонування галузей освіти, охорони здоров’я, культури…

– Це справді так, проте докладаємо всіх зусиль, аби надання цих важливих послуг відбувалося у повному обсязі. Так, харчуванням було охоплено 1230 учнів загальноосвітніх навчальних закладів, що становить 84,6 % від загальної кількості учнів.

На кінець минулого року в дошкільних навчальних закладах у віці від 3 до 6 (7) років утримуються 488 дітей, що становить 88,2 % від загального числа.

Головну увагу зосереджено на оздоровленні дітей, які потребують особливої соціальної підтримки, а також на максимальному використанні закладів відпочинку під час оздоровчого сезону. Протягом 2016 року 26 дітей пільгової категорії (10 %) було направлено на оздоровлення та відпочинок за бюджетні кошти.

Загалом літнім відпочинком та оздоровленням було охоплено 1012 школярів, що становить 80 % від загальної кількості учнів.

Стипендію голови райдержадміністрації було встановлено 15 обдарованим та здібним учням на загальну суму 6 тис. грн.

У районі збережена мережа лікувально-профілактичних закладів, працює Центральна районна лікарня, 3 амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, 17 фельдшерсько-акушерських пунктів.

Спеціалізована медична допомога жителям району надається Центральною районною лікарнею, загальна стаціонарна ліжкова потужність якої становить 50 ліжок: 25 – терапевтичних, 10 – педіатричних, 15 – хірургічного напрямку.

Протягом 2016 року в Єланецькій ЦРЛ було зроблено поточні ремонти суму 50 тис. грн. за рахунок коштів медичної субвенції та власних благодійних надходжень.

У лікувальний заклад придбано за рахунок бюджету розвитку селищної ради електрокардіограф, витрачено 41 тис. грн. У стерилізаційне відділення куплено стерилізатор за 80 тис. грн. Також придбано пральні машини вартістю 15 тис. грн. (за депутатські кошти депутата обласної ради Т.В. Демченко).

Протягом року проведено поточні ремонти у 5 ФАПах на суму 52 тис. грн. за рахунок місцевих бюджетів. У Возсіятській амбулаторії здійснено ремонт опалювальної системи, ремонт системи водовідведення за кошти депутата районної ради А.Г. Демченка.

У районі значна увага приділяється створенню належних умов для підтримки здібної та обдарованої молоді, пропаганди здорового способу життя. У загальноосвітніх навчальних закладах Єланнеччини функціонують 37 спортивних секцій, які відвідують 691 учень.

Районна футбольна команда «Вікторія» у 2016 році посіла другі місця у змаганнях за кубок АПК та в турнірі на приз обласної газети «Рідне Прибужжя».

Єланецький район у 2016 році за підсумками обласних сільських спортивних ігор посів 7 місце з 19 команд районів. У 2017 році передбачено відкриття Єланецької ДЮСШ, у якій функціонуватиме чотири відділення: футбол, волейбол, баскетбол, настільний теніс. До систематичних занять планується залучити до 450 дітей та підлітків.

Є чим пишатися єланчанам і на ниві культури. Населення району обслуговує 41 заклад культури, зокрема музична школа. У районі творчою діяльністю в сільських клубних закладах займаються 26 спеціалістів. А в 102 творчих колективах задіяні близько 1165 учасників. Три вокальні колективи району мають почесні звання «народний».

У 2016 році матеріально-технічна база закладів культури району поповнилась більше як на 700 тис. грн.

– Тож, Олено Миколаївно, підсумовуючи, які головні результати соціально-економічного розвитку Єланецького району в 2016 році?

– Упродовж звітного періоду райдержадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування вдалося прийняти і втілити у життя низку рішень, які сприяли сталому розвитку району і були спрямовані на підвищення ефективності землекористування, наповнення доходної частини місцевих бюджетів та ефективне використання фінансових ресурсів, забезпечення належного функціонування закладів соціально-культурної сфери, поліпшення умов життєзабезпечення населення.

За результатами моніторингу та оцінки соціально-економічного розвитку міст обласного значення та районів Миколаївської області Єланецький район за січень – грудень 2016 року зайняв 13 місце. Звісно, ми не маємо наміру зупинятися на досягнутому.

Хотілося б подякувати керівникам та працівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради в особі голови В.В. Богданцева та всьому депутатському корпусу, селищному, сільським головам за розуміння, бажання досягати нових результатів, за ту роботу, яка сприяла позитивним тенденціям в економічному та соціальному розвитку району.

Особливо хочу відзначити постійну допомогу та підтримку депутатів обласної ради Ю.А. Кормишкіна та Т.В. Демченко.

Багато питань залишилися ще невирішеними. Отже, нам є над чим працювати у подальшому. Саме від наших спільних зусиль, конструктивних ініціатив, підтримки та єдності значною мірою залежить подальший розвиток району.

Сподіваюсь і надалі на плідну співпрацю та взаєморозуміння з районною радою, селищним, сільськими головами, депутатським корпусом усіх рівнів, обласною владою тощо.

– Дякую за змістовне інтерв’ю. Удачі у здійсненні поставлених планів!

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий