На хвилях «Миру» та спорту

У суботу, 22 квітня, село Першотравневе Снігурівського району стало епіцентром великого спортивного свята. Тут відбувся Всеукраїнський турнір з дзюдо «Мир», в якому, окрім гостинних господарів татамі, взяли участь спортсмени з Миколаєва, Херсона, Южноукраїнська, Голої Пристані, Олешків, Березнегуватого – загалом за медалі боролися юні дзюдоїсти з 17 команд.

Слід сказати, що ще зовсім нещодавно хлопці та дівчатка з Першотравневого із заздрістю дивилися на своїх однолітків із Снігурівки та деяких інших сіл району, котрі займалися боротьбою в Снігурівській дитячо-юнацькій спортивній школі. Та завдяки ентузіазму заслуженого тренера України з самбо та дзюдо, відмінника народної освіти України, директора Снігурівської ДЮСШ Сергія Зіньковського східні єдиноборства «завітали» й до віддаленого степового села. Великою мірою це сталося за допомогою уродженця Першотравневого, нині успішного підприємця Валерія Кіптика. Валерій Антонович, хоч і мешкає нині в Дніпрі, не забуває про малу батьківщину, надаючи посильну поміч рідному селу. Саме завдяки допомозі мецената в Першотравневій школі облаштована спортивна зала для занять дзюдо і самбо, й тричі на тиждень тут відбуваються тренування серед місцевих школярів, що їх проводить заслужений тренер України С.Г. Зіньковський. За сприянням Валерія Кіптика у Першотравневому відбуваються й численні турніри. Це, по-перше, популяризує дзюдо і самбо серед місцевої молоді. А, по-друге, кожні такі змагання перетворюються на справжнє свято для села.

Моменти змагань.

Ось і цього разу у приміщенні місцевої школи не було де яблуку впасти – юні спортсмени, їхні батьки та тренери, сельчани заполонили спортивну залу, яка гуділа, немов розбурханий вулик. Лунає Державний гімн України, а з вітальним словом до присутніх звернулися Сергій Зіньковський, Валерій Кіптик, Першотравневий сільський голова Анатолій Завгородній, директор місцевої ЗОШ Григорій Доценко, перший заступник голови обласної ради Іван Кухта, генерал-майор міліції, президент Снігурівського спортклубу Микола Пихтін, голова батьківського комітету Снігурівської ДЮСШ Олена Ткаченко, воїн-інтернаціоналіст Віктор Чих.

І. Кухта із задоволенням виконав місію – вручив Подяку обласної ради спонсору змагань Валерію Кіптику. В. Кіптик того дня був удостоєний і звання «Почесний мешканець села Першотравневе». Слова подяки лунали й на адресу ювіляра: своє 90-ліття того дня відзначала мама Валерія Антоновича – Марія Микитівна. І, звісно ж, кожному із почесних гостей було вручено традиційний коровай. А на довгі роки всіх благословив отець Володимир.

Урочисте відкриття змагань. На фото праворуч Марія Микитівна Кіптик.

Але й це ще не всі сюрпризи. Перед початком змагань у Будинку культури свою майстерність продемонстрували справжні лицарі з миколаївського клубу «Грифон», ансамбль «Южный патруль» Палацу культури ГУ Національної поліції та іскрометні артисти циганського гурту «Бахтале».

Звісна річ, порадували майстерністю і самі дзюдоїсти. Чимало сутичок подарували безкомпромісну та напружену боротьбу, й в деяких із них усе вирішилося на останніх секундах поєдинків. По завершенні змагань відбулося нагородження, під час якого призери змагань отримали достойні нагороди – кубки, медалі, грамоти. Серед переможців у своїх вікових категоріях – вихованці Снігурівської ДЮСШ А. Чігарських, Н. Зіньковський, А. Катано, Марія Сергеюк, В. Рудюк, О. Ліснича, Л. Зубченко, Д. Клочан, Д. Чігарських, В. Кузнецов, А. Студенянський, С. Тімоша, І. Стопай, Ю. Конін, О. Кравченко, Б. Шульц, Р. Кравчук, М. Мигаль, Д. Гавриляк, О. Фіцай, С. Лопатньов, А. Чмелик.

У загальнокомандному заліку перше місце вибороли спортсмени Снігурівської ДЮСШ. Другими фінішували спортсмени з м. Южноукраїнська, а треті місця поділили між собою колективи з м. Херсона та смт Березнегуватого.

Лицарі клубу "Грифон" та циганський театр "Бахтале".

Крім того, грошовими преміями (по 1 тис. грн.) від президента Першотравневого спортивного клубу Валерія Кіптика були заохочені переможці в абсолютній ваговій категорії – Артем Чмелик (м. Снігурівка) та Карина Адилхонян (м. Южноукраїнськ). Призи «За волю до перемогу» були вручені Кирилові Ткаченку (Снігурівка) та Аліні Романовій (Першотравневе). Нагородження провели В. Кіптик, А. Завгородній, уславлені чемпіони снігурівського дзюдо А. Зіньковський та В. Каляма.

Нагородження проводить Валерій Кіптик.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий