На честь видатного тренера

Для снігурівських шанувальників східних єдиноборств уже стало усталеною традицією відкривати весінньо-літній сезон представницьким турніром з дзюдо на призи заслуженого тренера України, відмінника освіти України, Почесного мешканця м. Снігурівки Сергія Григоровича Зіньковського. Ось і у неділю, 19 березня, в степовому містечку на берегах Інгульця відбувся всеукраїнський спортивний форум, що проводиться на честь дня народження видатного тренера, наставника декількох поколінь чемпіонів. У змаганнях взяли участь 25 команд з різних регіонів України, а також гості з Молдови.

Це нині дзюдо і самбо стали чудовою візитівкою Снігурівського краю. А в середині 70-х років минулого століття у райцентрі й гадки не мали, що таке іппон, шидо чи дожиме. Та раптом після армійської служби додому повернувся молодий воїн Сергій Зіньковський і впевнено сказав: «Хаджиме!» («Починаємо!»), заснувавши принципово нові для рідної Снігурівки види спорту.

Мало хто вірив в успіх цієї без перебільшення фантастичної ідеї. Та завдяки наполегливості, вірі у власні сили та заповзятості Зіньковському вдалося спочатку набрати першу групу для тренувань дітей у школі, а згодом – добитися від обласної влади відкриття відділення дзюдо у місцевій ДЮСШ. Сталася ця знаменна подій 15 травня 1976 року, а минулого року мешканці та почесні гості Снігурівки урочисто відзначали 40-річчя снігурівського дзюдо та самбо.

За ці десятиліття школу спорту та мужності «від Зіньковського» пройшли близько 40 тисяч хлопців та дівчат – практично кожен снігурівчанин віком до 50 років! Снігурівська ДЮСШ та Клуб бойових мистецтв під проводом С.Г. Зіньковського підготували цілу плеяду чемпіонів, серед них – такі відомі спортсмени, як чемпіони і призери чемпіонатів України, Європи та світу Андрій та Артем Зіньковські, Євген Первушин, Валерій Каляма, Андрій Узький, Ніна Дендеренко, Марія Скора, Роман Братченко та багато-багато інших. А спираючись на переможні традиції старших товаришів, стрімко вривається до еліти українського та світового спорту нове покоління снігурівських дзюдоїстів та самбістів.

Утім, а хіба тільки снігурівських! Завдяки Сергію Зіньковському східні види боротьби «прописалися» не лише в Снігурівці, а й у багатьох селах Снігурівського та сусідніх районів Миколаївської області, а також на Херсонщині. Енергійний та ініціативний директор ДЮСШ встигав дати лад і навчально-тренувальному процесу в рідній альма-матер, і організувати новий турнір, і провести тренування в інших регіонах! Можна лише здогадуватися, скільки енергії та нервів коштує Сергію Григоровичу такий напружений ритм життя, втім, іншої долі для себе він навіть не уявляє. І глибоко символічно те, що маленькі Микита та Ангелінка пішли стежиною свого уславленого батька.

Щодо недільного турніру, то, як завжди, Снігурівка та спортклуб бойових мистецтв щиро та радо зустрічали своїх гостей – співами та танцями, доброзичливістю та щирістю. З відкриттям турніру та заслуженого тренера України С.Г. Зіньковського – з днем народження вітали віце-президент Снігурівського спортклубу О.Л. Ручковський, заслужений тренер з Молдови Ю.М. Пятковський, депутат Снігурівської міської ради О.М. Ткаченко, директор Першотравневої ЗОШ Г.В. Доценко, представники батьківських комітетів з м. Гола Пристань та Снігурівки.

А підсумком жарких та безкомпромісних двобоїв на татамі стало перше загальнокомандне місце вихованців Снігурівської ДЮСШ, чим спортсмени у білосніжних кімоно зробили чудовий подарунок своєму наставнику. Тріумфу команди, зокрема, сприяли переможці в своїх вагових категоріях Н. Зіньковський, Д. Зіньковський, М. Сергеюк, Д. Гаврилюк, А. Чігарських, О. Ліснича, Т. Гроссу, Д. Чігарських, І. Петрончак, Т. Мартинчук, А. Пантак, В. Левицький, В. Чумак, О. Кравченко, В. Левицька, А. Кузнецов, А. Чмелик, І. Лопатньов, О. Шукаєв, Я. Чмелик, В. Кузнецов, В. Бескровний.

На другому загальнокомандному місці – збірна Молдови, третє місце поділили між собою команди Миколаєва та Голої Пристані.

Переможців та призерів змагань нагороджено кубками, грамотами та медалями. Ми ж бажаємо справді заслуженому та народному тренеру Сергію Григоровичу Зіньковському довгих і щасливих років життя та подальшої плідної діяльності на благо миколаївського спорту!

Андрій ТЮРІН

Оставить комментарий