Ви запитували? Ми відповідаємо!

Леонід Макаренков, м. Миколаїв:

– Нещодавно, через надмірне збільшення податкового тиску, засоби масової інформації повідомляли про згортання діяльності в Україні тисяч підприємців. Як на цьому тлі виглядає Миколаївська область?

Головне управління ДФС у Миколаївській області:

– Слід зазначити, що урядом з перших днів поточного року взято під контроль питання дотримання роботодавцями норм законодавства у частині виплати мінімальної заробітної плати. З цією метою було створено як на центральному, так і на регіональних рівнях Міжвідомчі робочі групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства у частині виплати мінімальної заробітної плати.

Під час цих зустрічей фахівці Головного управління ДФС у Миколаївській області та Головного управління Держпраці у Миколаївській області ознайомили платників податків із змінами, які було внесено до Податкового кодексу України та інших законодавчих документів з 1 січня 2017 року.

Слід зазначити, що завдяки співпраці з платниками податків органам ДФС у Миколаївській області у січні 2017 року вдалося забезпечити надходження до місцевих бюджетів громад податку на доходи з фізичних осіб, у т. ч. з виплаченої заробітної плати, на 121,7 %, що порівняно з аналогічним періодом минулого року забезпечило темп зростання на 147 відсотків.

Свідченням того, що бізнес Миколаївщини з розумінням та довірою ставиться до тих новацій у соціальній політиці, які проводяться урядом України, може стати і такий фактор, як реєстрація з початку 2017 року нових суб’єктів підприємництва – 1273 фізичних осіб-підприємців.

Денис Тігранян, Вітовський район:

– Які особливості нинішньої кампанії ЗНО?

Український центр оцінювання якості освіти:

– Наразі розпочато реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яка триватиме до 17 березня.

Цього року для випускників 2017 року першим обов’язковим предметом буде українська мова та література. Другий предмет потрібно обрати з-поміж математики та історії. Третій – із запропонованого переліку предметів, з яких буде проводитися тестування: математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія. Крім того, можна скласти в формі ЗНО ще один, четвертий предмет, який не є обов’язковим.

Випускники минулих років неодмінно мають складати ЗНО лише з української мови та літератури. Інші три предмети – на їхній вибір.

Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані випускникам 2017 року до закладу, де вони навчаються, а випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, вищих навчальних закладів – за адресою, вказаною під час реєстрації.

Докладнішу інформацію про реєстрацію на ЗНО можна дізнатися на сайті УЦОЯО http://testportal.gov.ua/

Анатолій Семенович, Арбузинський район:

– Кажуть, що сільське господарство – локомотив економіки України. А чи відповідають загальній тенденції миколаївські аграрії?

Головне управління статистики у Миколаївській області:

– За попередніми даними, загальне виробництво продукції сільського господарства порівняно з 2015 р. зросло на 8 %, у т.  ч. продукції рослинництва – на 11 %. Водночас виробництво продукції тваринництва знизилося на 2 %.

Хлібороби Миколаївщини у 2016 р. отримали 2,7 млн. тзернових та зернобобових культур, що на 6 % менше, ніж у попередньому році. Серед зернових зменшилось виробництво жита (майже на чверть), пшениці (на 17 %), проса (на 16 %), ячменю (на 3 %). Натомість на 42 % більше зібрано гречки, на 37 % – вівса, на 11 % – кукурудзи на зерно.

Серед технічних культур у 2,5 разу зросло виробництво цукрових буряків фабричних (становило 210,4 тис. т), майже на чверть – сої та соняшнику (31,5 тис. т і 1160,4 тис. твідповідно). Проте валовий збір ріпаку зменшився на 58 % і склав 17,3 тис. т.

Аграріями області торік зібрано 500,9 тис. т овочів (на 4 % більше, ніж у 2015 р.) та накопано 268,4 тис. т картоплі (на 37 % більше). Валовий збір плодів та ягід зменшився на 13 % і становив 30,8 тис. т, між тим винограду – збільшився на 11 % (56,4 тис. т).

За попередніми підсумками, у 2016 р. порівняно з 2015 р. виробництво м’яса зменшилося на 5 % (отримано 49,6 тис. т), яєць – на 4 % (271,5 млн. шт.), молока – на 1 % (341,6 тис. т),а вовни – збільшилося на 1 % (124 т). Станом на 1 січня п.  р. поголів’я великої рогатої худоби зросло на 4 % (становило 140,4 тис. голів), між тим корів – скоротилося на 3 % (77,8 тис. голів). Кількість свиней зменшилася на 13 % (склала 99,9 тис. голів), птиці – на 7 % (2708,9 тис. голів), водночас овець та кіз – збільшилася на 4 % (56,3 тис. голів).

Марина, м. Миколаїв:

– Що необхідно для того, щоб зареєструвати шлюб за добу? Скільки коштує така послуга?

Начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк:

– Обрати дату та місце реєстрації шлюбу шляхом звернення до організатора. На даний момент організатором державної реєстрації шлюбу в м. Миколаєві є комунальна установа – Миколаївський міський Палац культури та урочистих подій, який розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська, 44.

Організатор пропонує молодятам на вибір ще одне приміщення Палацу, яке знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Шевченка, 58.

Нареченим необхідно підготувати на надати наступні документи: паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства. У разі, якщо заявники або один з них раніше перебували у шлюбі – документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним. Документи, що складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами на українську мову, засвідченими в установленому порядку.

Дана послуга коштує 1176,57 гривні, а якщо шлюб укладається у позаробочий час, у вихідні та святкові дні (неділя та понеділок для відділів ДРАЦС – вихідні дні. Позаробочий час з середи по п’ятницю після 17.00, у суботу після 16.00), то загальна вартість послуги становитиме 1241,22 грн.

Віктор, м. Первомайськ:

– Я маю право на отримання соціальної стипендії. Які для цього потрібні документи?

Департамент соціальногозахисту населення облдержадміністрації:

– Для отримання соціальної стипендії студенти (курсанти) звертаються до вищого навчального закладу за місцем їх навчання із заявою, в якій зазначаються такі відомості: прізвище, ім’я та по батькові; число, місяць, рік народження; зареєстроване та фактичне місце проживання; підстава для отримання соціальної стипендії.

До заяви додаються копії таких документів: паспорт громадянина України; свідоцтво про народження дитини; довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не додається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті); студентський квиток.

Соціальна стипендія призначається на весь період навчання, починаючи з місяця звернення за її наданням, та виплачується щомісяця в такому розмірі:

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які мають право на призначення соціальних стипендій, – 750 гривень;

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які мають право на призначення соціальних стипендій, – 1 тис. гривень;

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, – 2 тис. гривень.

Валентина Петрівна, м. Новий Буг:

– Я народилася у квітні 1962 року. Маю дорослого сина-інваліда з дитинства. Не знала, що маю право на дострокову пенсію за віком як мати інваліда з дитинства. Якщо зараз звернуся за оформленням пенсії, з якого часу зможу її отримувати – з дня звернення чи з моменту настання такого права?

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області:

– Відповідно до абзацу 4 пункту 3 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.

Строки призначення пенсії за віком визначено частиною 1 статті 45 Закону, якою передбачено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Враховуючи те, що пенсійного віку (50 років) Ви досягли в 2012 році, дострокова пенсія за віком буде призначена з дня звернення.

Володимир Черненко, м. Южноукраїнськ:

– Як отримати міжнародне посвідчення водія, і що для цього потрібно?

Регіональний сервісний центр МВС  в Миколаївській області:

– З 9 лютого у територіальних сервісних центрах МВС можна отримати міжнародне посвідчення водія. Отримати міжнародне посвідчення водія можна лише за умови наявності національного посвідчення водія, при цьому національне посвідчення не вилучається.

Міжнародне посвідчення водія видається на місці, без складання іспитів на підставі національного посвідчення водія, строком на 3 роки. Вартість послуги становить 34 грн. 16 коп.

Для отримання міжнародного посвідчення водія необхідно звернутись до зручного за місцем розташування територіального сервісного центру МВС незалежно від місця реєстрації та надати наступні документи: оригінал національного посвідчення водія; паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; фотокартку розміром 3,5х4,5 см на матовому папері.

Детальніше з наданням послуги можна ознайомитися на сайті hsc.gov.ua, там же – знайти і адреси усіх сервісних центрів МВС.

Павло Шеремет, Первомайський район:

– Наскільки швидко можна замовити витяг з Державного земельного кадастру через Інтернет, і де саме можна отримати документацію?

Головне управління Держгеокадастру в Миколаївській області:

– З липня 2015 року на Публічній кадастровій карті України запроваджено електронну послугу замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, яка дала можливість скоротити процедуру оформлення заяви до декількох хвилин, а розрізнення функції реєстрації цієї заяви та обробки звело до мінімуму можливість зловживань.

На території Миколаївської області за цей період опрацьовано 3397 on-line заяв громадян, у т.  ч. 338 – з початку 2017 року.

Найбільше електронною послугою скористались по земельних ділянках Вознесенського району (1143), м. Миколаєва (472) та Березанського району (622) Миколаївської області.

Отримати витяг громадяни могли у найближчому Центрі надання адміністративних послуг Миколаївської області, який обирали самі при замовленні. Вартість послуги становить 80 гривень. Усі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.

Також з початку жовтня 2015 року запроваджено нову електронну послугу on-line замовлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба.

Сторінку підготував Андрій ТЮРІН

 
 
 
 
 
 

Добавить комментарий