Майстри барвистої палітри

Здається, зовсім нещодавно Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи (ОЦНТ і КОР), обласне народне творче об’єднання «Прибужжя» презентували експозицію робіт унікального митця Лариси Криштал, та на часі – відкриття не менш цікавої виставки. 3 березня в приміщенні обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна урочисто відкривали виставку народних студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Майстри барвистої палітри».

Загалом на Миколаївщині працюють та розвиваються одразу десять самобутніх студій, які мають високе звання народних. Це, зокрема, обласне творче об’єднання художників-аматорів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя», очолюване заслуженим працівником культури України, керманичем ТО «Прибужжя» Валентиною Кривцовою, народні студії з с. Степового та Радсад Миколаївського району, Березанського районного будинку культури. А які самоцвіти підростають у глибинці – взяти бодай для прикладу народну студію «Джерельце» Новокостянтинівської сільської ради Братського району, очолювану знаним майстром та педагогом – відомим художником Віктором Хізниченком (на фото).

Без сумнівів, картини, рушники, ікони та інші витвори учасників експозиції задовольнять будь-який найвибагливіший смак. Тож, безперечно, творчий іспит учасники народних студій склали на відмінно!

З відкриттям виставки її учасників тепло привітали заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Лариса Поддубна, директор ОЦНТ і КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова, вже згадана вище Валентина Кривцова.

– Діяльність нашого центру насамперед спрямована на підтримку аматорів Миколаївської області, – зазначила Н. Баштова. – Гадаю, завдяки нашим оглядам, конкурсам, фестивалям та іншим заходам наші народні майстри мають змогу демонструвати свої вироби у кращих виставкових залах Миколаївщини.

За вагомий внесок у збереження та розвиток традицій української народної культури майстрів та їх учнів було нагороджено почесними грамотами, дипломами та гучними оплесками присутніх. А три кращі народні студії було заохочено каталогами та кубками. Це – «Веселі акварелі» з с. Христофорівка Баштанського району (керівник Людмила Бєлосвєт), «Рушничок» із с. Лиса Гора Первомайського району (Марія Болехівська) та «Степові квіти» з с. Степове Миколаївського району (Сергій Васюков). Крім того, наймолодші учасники виставки отримали від обласного центру народної творчості запрошення на участь в обласному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Артмікс», що відбудеться на початку червня в м. Миколаєві.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Добавить комментарий