Чверть сторіччя на службі людям

В усі часи та в усіх цивілізованих суспільствах простягати руку допомоги тим, хто цього потребує, було справою честі та моральним обов’язком для багатьох громадян. Нині в України, та й у Миколаївській області, налічується сотні благодійних організацій. Але при цьому – є лише лічені доброчинні структури, котрі мають тривалу історію та бездоганне реноме.

Серед них – і Миколаївський обласний благодійний фонд соціальної допомоги малозабезпеченим (МОБФСДМ). 21 лютого працівники фонду, їхні соціальні партнери та друзі відзначили 25-річний ювілей із дня заснування цієї благодійної організації.

Фактично фонд – ровесник незалежності нашої сучасної держави. Створювався у непростих умовах, коли руйнувалися старі радянські догми та зароджувалися нові принципи життєдіяльності суспільства. До створення організації неабияких зусиль та енергії доклали ініціатор створення фонду – на той час начальник обласного управління соціального захисту населення Юрій Олександрович Шклярський, та перший голова правління МОБФСДМ Валентина Василівна Петрушкова.

До речі, зовсім не випадково цю чуйну та непересічну енергійну жінку називали миколаївською матір’ю Терезою. Тож саме за часів головування В.В. Петрушкової, а вона очолювала фонд беззмінно до самого дня своєї смерті впродовж майже дванадцяти років, були закладені наріжні принципи діяльності благочинної організації, а саме: допомога для нужденних має бути адресною і своєчасною.

З червня 2011 року і донині фонд очолює Аркадій Григорович Пугаченко, який вирізняється не лише високими професійними якостями керівника, а й має добре та чуйне серце. Під орудою А.Г. Пугаченка працює маленький, але напрочуд дружний та згуртований колектив однодумців – це бухгалтер Ольга Таріко, завскладу Галина Слабенко, референт Тетяна Магдіна, експедитор Олег Борисов.

Нагороду отримує Ігор Фуркало (ліворуч).

Головне завдання обласного благодійного фонду соціальної допомоги малозабезпеченим – адресна допомога людині, яка опинилася в скрутній життєвій ситуації, та підтримка закладів соціального спрямування – будинків-інтернатів, стаціонарних відділень, притулків, шкіл-інтернатів та дошкільних дитячих закладів. Щорічно обласний фонд надає закладам соціальної сфери благодійну допомогу на суму 300-500 тисяч гривень, передусім це продукти харчування, одяг, взуття, постільна білизна, речі домашнього вжитку.

Здійснюючи допомогу тисячам наших земляків, працівники обласного благодійного фонду роблять наголос на прозорості своєї роботи, тож спонсори фонду впевнені – кожна гривня наданої матеріальної допомоги буде потрачена саме на вирішення проблем того, хто цього конче потребує.

Вдумайтесь лише в ці цифри: за 25 років свого існування МОБФСДМнадав допомогу на загальну суму 28 мільйонів 980 тисяч 780 гривень. При цьому відчули підтримку та турботу з боку добродійників близько 600 тисяч мешканців Миколаївської області!

Працівники фонду завжди перебувають на вістрі проблем, гідно відповідаючи викликам часу. Так, останніми роками через відомі події на сході держави та в Автономній Республіці Крим МОБФСДМ надає посильну допомогу українським воїнам та вимушеним переселенцям із «гарячих точок».

Колектив благодійного фонду.

Так, лише у 2014-2015 роках за сприянням фонду було консолідовано близько 10 мільйонів гривень на підтримку армії та учасників АТО, а також членів їхніх родин. Зокрема на Миколаївському бронетанковому заводі переобладнано два бронетранспортери задля надання медичної допомоги на загальну суму 900 тисяч гривень. У зону АТО відправлено гуманітарної допомоги – продуктів харчування, одягу, засобів гігієни – на суму близько 1,5 мільйона гривень. Для родини загиблого воїна С.П. Титаренка придбано 3-кімнатну квартиру вартістю 350 тис. грн. Ще 45 сім’ям українських захисників, що загинули смертю хоробрих, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України, надано матеріальну допомогу по 50 тисяч гривень на загальну суму 2,25 млн. грн.

Як до місця останньої надії приходять до фонду й переселенці із Криму та зони бойових дій – ці знедолені люди отримали загалом продуктів харчування та речей першої необхідності на суму до 3 мільйонів гривень.

Звісно ж, обласний благодійний фонд будує свою діяльність у тісній співпраці з органами влади, громадськими організаціями та донорами. На ювілейній Дошці пошани кращих благодійників фонду – такі підприємства, як ПрАт «Лакталіс-Миколаїв», ВТФ «Велам», ДП «Дельта-лоцман», ФГ «Владам», ТОВ «Золотий Колос», ПП «Агропартнер», ТОВ «Сандора», ТОВ «Новоодеський елеватор» та багато-багато інших підприємств та організацій.

Власне кажучи, з нагоди свята 21 лютого всіх друзів та партнерів фонду було запрошено до офісу МОБФСДМ у місті Миколаєва, що по вулиці 10-та Слобідська. Подякувавши присутнім за небайдужість до проблем нужденних, голова правління фонду Аркадій Пугаченко висловив переконання, що, попри важкі часи, й надалі рука, що дає, не зубожіє. Кращих меценатів було нагороджено ювілейними медалями та пам’ятними відзнаками Миколаївського обласного благодійного фонду соціальної допомоги малозабезпеченим.

Ті ж, у свою чергу, щиро подякували працівникам фонду за їхній професіоналізм, порядність та сумлінне служіння на ниві добра та гуманізму.

– Благодійних організацій із різними красивими назвами зараз чимало, – зауважила заступник генерального директора фірми «Велам» Мирослава Харьковська, – але особливістю цього фонду є те, що вся благодійна допомога, котру ми передаємо, потрапить саме до тих людей, хто її потребує.

Серед нагороджених – і колишній заступник голови облдержадміністрації Михайло Рихальський, який, за словами працівників фонду, опікувався справами благочинної організації не лише за посадовими обов’язками, а й за велінням серця.

– Допомагати фонду – велика честь для будь-якої людини, в тому числі для мене. Адже кожен має розуміти: в цьому житті треба не тільки брати, а й віддавати, – сказав Михайло Анатолійович.

Того дня лунало чимало привітань на адресу Миколаївського обласного благодійного фонду соціальної допомоги малозабезпеченим. До святкових побажань залюбки долучається й колектив газети «Рідне Прибужжя». Здоров’я вам, шановні друзі, наснаги, невичерпної енергії на ниві служіння людям. Адже пам’ятаємо: кожне насіннячко найдрібнішої доброчинної справи проросте щедрими сходами добра та милосердя.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий