Голова обласної ради звітувала перед депутатами

23 лютого відбулось засідання чергової одинадцятої сесії обласної ради сьомого скликання. З 64-х депутатів на сесію прибули 56. До початку пленарного засідання голова обласної ради Вікторія Москаленко поінформувала депутатів про зміни в порядку денному. Так, на сесії мало розглядатись питання ліквідації юридичної особи комунального підприємства «Облпаливо». За пропозицією обласної державної адміністрації його було знято з розгляду.

Аналогічна ситуація склалась і з питанням щодо оголошення ландшафтних регіональних заказників. У зв’язку з висновками профільної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів, яка рекомендувала створити для доопрацювання рішення робочу групу з числа депутатів, питання оголошення ландшафтних регіональних заказників розглядатиметься згодом. Зняли з порядку денного і питання Кашперівського кар’єру та виділення мисливських угідь.

Загалом до порядку денного одинадцятої сесії обласної ради сьомого скликання було включено 35 питань. Серед яких – звіт голови обласної ради, визнання повноважень депутатів обласної ради сьомого скликання замість тих, які вибули, обрання заступників голови обласної ради, затвердження директорів комунальних закладів культури та інші нагальні питання. За пропозицією депутата Тетяни Демченко було включено 36-м питанням «Різне». Як пояснила голова фракції політичної партії «Нова держава», для оголошення депутатських запитів.

Депутат Володимир Фроленко пропонував змінити у порядку денному черговість питань – розпочати з обрання заступників, а згодом заслуховувати звіт голови обласної ради. Голосування за пропозицію Володимира Фроленка не принесло результату. Більшістю голосів ініціативу депутата було відхилено.

Про визнання повноважень депутатів обласної ради замість тих, які вибули, доповіла голова Миколаївської обласної виборчої комісії Ірина Пономаренко. Вона повідомила, що виборча комісія зареєструвала депутатами обласної ради Юрія Крета та Володимира Басса (партія «Відродження»), а також Тетяну Поліщук (ВО «Батьківщина»).

«Новобранцям» голова обласної ради Вікторія Москаленко вручила депутатські значки та картки для голосування.

Другим питанням порядку денного сесії був звіт голови облради Вікторії Москаленко перед депутатським корпусом щодо результатів роботи. Доповідач зупинилась на головних досягненнях депутатського корпусу обласної ради поточного скликання. Торкнулася і проблемних питань.

– Рік 2016-й став для мене новим етапом у житті. Очолити депутатський корпус Миколаївської області – це велика відповідальність. З одного боку, це безумовно тягар, з іншого, приймаючи для себе доленосне рішення, плекала надії на зміни – мала і досі маю бажання допомагати людям. Змінювати їх життя на краще. Це був для мене дійсно новий, насичений подіями рік.

2016-й був справді складним як у плані роботи, так і в емоційному плані. Я ніколи у житті не обертаюсь назад. Те, що було, вже минуло. Але я дякую Богові та всім, хто мене підтримував і надихав. Адже нам вдалося чимало зробити, – зазначила голова обласної ради.

Головним доказом згуртованої і консолідованої роботи депутатського корпусу обласної ради стало голосування за бюджет, переконана Вікторія Вікторівна.

– Проект, запропонований обласною державною адміністрацією, був підтриманий. Якраз те, чим я опікувалась особисто і ми всі разом – підтримка воїнів АТО, родин загиблих військовослужбовців, – у проекті закладено фінансування і оздоровлення учасників антитерористичної операції та членів їх родин. Це сьогодні головне.

Проголосовано фінансування багатьох напрямків, а головне – і на цьому хочу зробити особливий наголос – 45 голосів «за» бюджет є беззаперечним доказом нашого з вами бажання і вміння працювати на благо Миколаївської області і всіх територіальних громад», – акцентувала Вікторія Москаленко.

Зазначено також, що пріоритетним напрямком діяльності всіх депутатів протягом 2016 року було відновлення автошляхів Миколаївщини.

– Нашим з вами спільним досягненням є контроль питання відновлення автошляхів Миколаївської області. По-перше, було розроблено програму. Хоча вона і була спочатку піддана критиці, все ж таки її було ухвалено. Наразі я веду мову про співфінансування відновлення автомобільних доріг державного значення. Привернули увагу і на стан автодоріг комунальної власності. На жаль, кошти не були освоєні. На той момент, моє глибоке переконання, – це недолуга кадрова політика в органі виконавчої влади, який мав би контролювати процес. Адже у багатьох випадках позитивний результат діяльності депутатського корпусу напряму залежить від співпраці з виконавчою гілкою влади. Якраз функція представницького органу – приїхати, запропонувати, рекомендувати. Ми постійно цим і займалися. Три позачергові сесії були присвячені катастрофічному стану доріг області. Потім, дякуючи народним депутатам України, з цими рішеннями я їхала до міністерства. Спільно з Олександром Жолобецьким, Тарасом Кремінем та Ігорем Бриченком я їздила до Києва. Згодом Володимир Омелян сам приїздив до Миколаївської області. Так, можна все це критикувати. Але успіх, нехай навіть і малий, усе ж таки є. Ми освоїли кошти, і було розблоковано тендер по виконанню робіт на автодорозі Н‑11.

Депутат обласної ради Олександр Бондар особисто контролював хід виконання робіт. Він переконав колег, що ремонт здійснюється на належному рівні. Тому, я вважаю, що це – успіх. У той момент мене критикували. Але я маю право сьогодні звертатися, йти до будь-якого органу виконавчої влади, навіть до Прем’єр-міністра, до Президента, і доносити свою позицію. Що було і зроблено.

Упродовж теми ремонту доріг хочу сказати, що ми спілкувалися із головами районних рад. Регулярно проходили засідання нашої тимчасової комісії, яка була створена згідно з рішенням сесії обласної ради. Вони контролювали виконання робіт, використання коштів. Удалося знайти спільне порозуміння у питанні резервування фінансів. У бюджеті, за що ми з вами теж проголосували, закладено кошти на ремонт доріг.

Завдяки зусиллям голови обласної державної адміністрації Олексія Савченка вдалося добитися проведення митного експерименту в Миколаївській області. Сподіваємось, що кошти від перевиконання за митні платежі все ж таки матимуть місце, – наголосила Вікторія Москаленко.

Вікторія Москаленко торкнулася і теми розвитку спорту в регіоні.

– Непроста ситуація у галузі спорту. Я знаю, що закладено кошти у державному бюджеті на підтримку олімпійських збірних, але на місцях дуже складна ситуація. Протягом року ми разом з вами цю ситуацію намагалися виправляти. І мені дуже приємно, що в питанні спорту позиція всіх депутатів однакова – ніякої політики! Спорт підтримувати необхідно! І це також позитив. Фехтувальна школа отримала нове приміщення.

У бюджеті розвитку закладено фінансування шахового клубу. Наші миколаївські шахісти просто щасливі від того. Спілкувалася я з президентом і віце-президентом федерації шахів. Вони подякували всьому депутатському корпусові, представникам виконавчої влади і губернаторові, що закладено ці кошти на ремонт. По суті – це відновлення авторитету шахів у Миколаївській області. Спочатку взагалі була проблема щодо виготовлення проектно-кошторисної документації. До вирішення цього питання підключився депутат від Опозиційного блоку Володимир Фроленко. До нього теж звернулися спортсмени. Чимала кількість депутатських коштів направлена на підтримку дитячо-юнацької школи з шахів.

У деяких країнах світу шахи внесено до програми загальноосвітньої школи. І у мене на цей рік є плани розробити програму «Інтелект нації». Раніше це була державна програма. І я планую від перевиконання бюджету, я впевнена, що воно у нас матиме місце, підтримати розвиток шахів у районах області. Відкрити гуртки, працевлаштувати тренерів-учителів у кожному районі.

Щодо ремонту хочу сказати – питання просувалося важко. Доводилось інколи підштовхувати фахівців управління капітального будівництва. Сама проектно-кошторисна документація коштувала близько чотирьохсот тисяч гривень.

Тож я вважаю це нашою спільною перемогою. Такі два популярні в Миколаєві види спорту, як фехтування і шахи, розвиватимуться завдяки підтримці депутатського корпусу та виконавчої влади, – акцентувала голова обласної ради.

Після тривалої дискусії та обговорення звіт голови облради було взято до відома. В обговоренні звіту взяли участь депутати Федір Барна, Олександр Ясинський, Микола Кравченко, Тетяна Демченко, Максим Невінчаний, Вадим Олабін, Володимир Фроленко, Анатолій Ніколенко, Геннадій Рубський, Григорій Марін, Владислав Невеселий та заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь.

Третє питання 11-ї сесії обласної ради сьомого скликання стосувалось обрання двох заступників голови обласної ради. На посаду першого заступника Вікторія Москаленко запропонувала кандидатуру депутата Івана Кухти (БПП), на посаду заступника – Андрія Кротова (ОБ). Вибори заступників відбувались через процедуру таємного голосування. Два кандидати набрали однакову кількість голосів на свою користь кожен, із різницею в один голос. 36 – за Івана Кухту, 35 – за Андрія Кротова.

Потім була заслухана інформація прокурора Миколаївської області Тараса Дунаса про результати діяльності прокуратури у 2016 році.

Під час другої половини пленарного засідання депутатським корпусом ухвалено низку процедурних питань: затверджена програма створення страхового фонду документації Миколаївської області на 2017-2021 роки; про продовження дії обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями; внесені зміни до статутів ряду загальноосвітніх шкіл та спеціалізованих інтернатів області; призначені керівники комунальних закладів культури тощо. Депутати також надали згоду на безоплатну передачу цілісного майнового комплексу обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області у комунальну власність територіальної громади міста Миколаєва та вийшли зі складу засновників обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго».

Депутат Вадим Олабін звернувся до голови облради Вікторії Москаленко з проханням озвучити його заяву – народний обранець заявив про вихід з фракції політичної партії «Опозиційний блок».

Як зазначила голова облради Вікторія Москаленко, зміни до складу постійних комісій за згодою депутатського корпусу розглядатимуть на наступній сесії. Поки що депутатів, які зайшли до складу обласної ради, запрошуватимуть на всі засідання комісій. Робота пленарного засідання 11-ї сесії обласної ради завершилось майже о 17.30.

По завершенні роботи голова облради Вікторія Москаленко поспілкувалася з журналістами.

– Незважаючи на мої заклики бути толерантними один до одного, поважати один одного, менше політики і більше конструктиву, на цій сесії цього, на жаль, не відбулося. Але я все ж таки вірю, що з часом депутати зрозуміють: головне – це дійсно робота.

Багато про що можна було говорити, проте мій звіт був перетворений на політику. Складалося іноді враження, що я відповідаю і за дії виконавчої гілки влади, і взагалі за те, що відбувається в країні. Я вважаю себе сильною жінкою і тому повинна тримати удар. Я говорила лише про досягнення обласної ради і не приписувала собі досягнення інших гілок влади. Дякую усім депутатам, хто мене підтримав. Опонентам хочу подякувати за те, що вони мене загартовують. Упевнена – сьогодні депутатський корпус Миколаївщини отримав новий поштовх для розвитку. 2017 рік буде більш насиченим і результативним, – підсумувала сесійний день голова обласної ради Вікторія Москаленко.

Прес-служба обласної ради

Добавить комментарий