Сів п’яним за кермо, ще й пробував відкупитися!

Відомо, що нетвереза людина за кермом автомобіля – це потенційний злочинець, що може завдати чималої шкоди ні в чому не повинним громадянам. Тож, коли 16 лютого вдень миколаївські патрульні отримали сигнал про горе-водія, котрий сів керувати автівкою після добрячих «посиденьок», вони з усією серйозністю поставилися до сигналу небайдужого громадянина.

Зупинивши вказаний автомобіль Toyota Land Cruiser на розі Херсонського шосе і вулиці Новозаводської, патрульні під час спілкування з водієм побачили наочні ознаки алкогольного сп’яніння. Депутат Миколаївської обласної ради, керівник відомого сільгосппідприємства Сергій Чмирь щиро зізнався, що напідпитку, але попросив співробітників поліції «простити» його. Коли ж це не подіяло, то запропонував поліцейським хабара – одну тисячу гривень, від чого ті з обуренням відмовилися.

На законну вимогу представників патрульної служби керманич дорогої іномарки спочатку погоджувався пройти огляд на стан сп’яніння в медичному закладі, але згодом відмовився. Проте це не завадило правоохоронцям скласти на нього адмінматеріали за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Тепер на порушника може чекати серйозний штраф та тривала заборона на право керування транспортними засобами.

На резонансний інцидент відреагували перші посадові особи Миколаївщини. Так, голова обласної ради Вікторія Москаленко назвала поведінку депутата облради С. Чмиря «ганебною».

«Я засмучена цією подією, – сказала В. Москаленко. – Такий вчинок – не до лиця депутату. Кожен із нас, у тому числі і Сергій Чмирь, має відповідати посаді народного обранця».

За словами голови обласної ради, поведінка С. Чмиря ближчим часом стане предметом розгляду постійної депутатської комісії облради з питань законності, депутатської діяльності, антикорупційної і регуляторної політики, зв’язків з органами місцевого самоврядування і засобами масової інформації. Вікторія Москаленко також сподівається, що у депутата вистачить сили волі вибачитися перед мешканцями області.

У свою чергу, голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко висловив упевненість, що правоохоронна та судова системи дадуть адекватну оцінку витівкам «обранця народу». Того, хто дозволив собі сісти за кермо п’яним, та ще й після того, як раніше фігурував у кримінальних справах стосовно ДТП, потрібно не просто штрафувати, а й позбавляти водійських прав, упевнений губернатор. Крім того, голова облдержадміністрації направив листа на ім’я міністра аграрної політики і продовольства України Тараса Кутового з проханням звільнити С. Чмиря з посади директора ДП «ДГ «Агрономія».

Варто також нагадати, що свого часу Сергій Чмирь, очолюючи Державну насіннєву інспекцію України, «погорів» на хабарі в 5 тисяч доларів США. За це Сергій Михайлович отримав термін позбавлення волі – спочатку реальний, а потім, після поданої апеляції, – умовний. Добрі судді завважили на всі «регалії» та «заслуги» відомого аграрія.

Та кримінальне минуле не завадило Чмирю згодом очолити Державне (!) підприємство «ДГ «Агрономія» Арбузинського району. А на останніх виборах до Миколаївської обласної ради – ще й отримати мандат народного обранця від ВО «Батьківщина»!

Цінний кадр, що й казати. Але, будемо сподіватися, алкогольним походенькам скандального депутата буде дано належну оцінку. Передусім, з боку судової системи та самих виборців.

Микола КРУТИХ

Добавить комментарий