Робочий візит до Доманівського району

Голова обласної ради 25 січня здійснила одноденний робочий візит до Доманівського району. Зранку Вікторію Москаленко чекали у селі Богданівка. Депутат обласної ради Сергій Чорний та Богданівський сільський голова Ростислав Шкурченко насамперед озвучили голові обласної ради проблему відсутності сполучення між населеним пунктом та сусідньою Костянтинівкою Арбузинського району. Відстань між селами річкою становить 100 метрів. У теплу пору року тут функціонує паромна переправа.

Взимку ж, коли стає крига, місцеві жителі переправляються на інший берег саме річкою, наражаючи себе на небезпеку. Іншого шляху просто немає. А частина жителів села працює на Южно-Українській атомній електростанції. Медичну допомогу богданівцям ближче отримувати в місті атомників, ніж їхати до районного центру, долаючи близько 35 кілометрів. Це ж стосується придбання товарів, продуктів харчування тощо.

Згодом голова обласної ради Вікторія Москаленко зустрілась зі своїм колегою, депутатом обласної ради, генеральним директором ВП «Южно-Українська атомна електростанція» Володимиром Лісніченком.

Діалог був конструктивним. Вікторія Москаленко, Володимир Лісніченко та Сергій Чорний знайшли спільні точки дотику у питанні сполучення населених пунктів. Генеральний директор ВП «Южно-Українська атомна електростанція» поінформував голову обласної ради, що з 12 січня у прилеглих до підприємства селах уже розпочато процес громадського обговорення підняття рівня води в Олександрівському водосховищі. Одним із пунктів соціальної програми є спорудження мостового переходу між Костянтинівкою та Богданівкою. На думку В. Лісніченка, в даному разі оптимальним буде варіант понтонного мосту.

Крім того, Володимир Лісніченко як депутат обласної ради порушив болючу для міста атомників тему реформування медичної галузі. Обслуговування 7-тисячного колективу і міста-супутника здійснює спеціалізована медико-санітарна частина. І директор енергокомплексу занепокоєний її подальшою долею. Він переконаний, що існуючий тут сьогодні рівень медичного обслуговування має бути збережений із беззмінною кількістюліжко-місць. Медична установа не залежно від її адміністративного підпорядкування цілком може стати центром госпітального округу. Наведені аргументи директор енергокомплексу, депутат обласної ради виклав у своєму зверненні на адресу Вікторії Москаленко. Голова обласної ради пообіцяла взяти питання під особистий контроль.

Також Володимир Лісніченко повідомив Вікторії Москаленко про ситуацію, яка склалася між Костянтинівкою та м. Южноукраїнськом щодо реалізації реформи із децентралізації. На його адресу надійшло звернення Костянтинівського сільського голови. У процесі обговорення обидві громади надали згоду на створення спроможної об’єднаної територіальної громади. Це відповідає інтересам мешканців та здоровому глузду. Однак реалізувати ідею ніяк не вдається. На заваді стає небажання міського голови Віктора Пароконного. Такою думкою поділився з Вікторією Москаленко генеральний директор ВП «Южно-Українська атомна електростанція».

Вікторія Москаленко зазначила: «Протягом 2016 року в Миколаївській області тривав процес створення об’єднаних спроможних територіальних громад. Наприкінці 2016-го їх сформувалося 20. У 19-ти з них відбулись вибори. Обрано 19 голів територіальних громад. Цим людям жителі надали великий кредит довіри, вони покладають на них свої сподівання. І в поточному 2017-му цю роботу буде продовжено. Ми як депутати Миколаївської обласної ради маємо підсилити роз’яснювальну роботу, донести керівникам на місцях і своїм колегам по депутатському корпусу переваги об’єднання. Цю роботу по всій області буде продовжено. І в Южноукраїнську в тому числі».

Ввечері відбулась оглядова екскурсія станцією. Вікторія Москаленко та Сергій Чорний відвідали машинну залу та блочний щит управління другого енергоблоку АЕС, де наразі триває планово-запобіжний ремонт з перевантаженням палива, поспілкувалися з начальником зміни станції.

У той же день Вікторія Москаленко взяла участь у вшануванні жертв Голокосту і Богданівського «Бабиного Яру».

За підрахунками істориків, на території України під час Другої світової війни нацисти знищили 850 тисяч – 1 млн. євреїв. Іще у 1953 році в Ізраїлі було прийнято рішення присуджувати почесне звання «Праведника народів світу» тим людям, хто в роки війни переховував євреїв і рятував їм життя. В світі їх сьогодні налічується близько 15 тисяч, з них три з половиною тисячі є мешканцями колишнього СРСР.

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією встановила день 27 січня – Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Дату обрано невипадково. 27 січня 1945 року було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті – Освенцим – Біркенау (Польща). За весь час його існування там знищили від 1,5 до 2,2 мільйона людей.

На березі Південного Бугу за селом Богданівка Доманівського району є місце, куди щороку у січні приїздять небайдужі люди, родичі загиблих, студентська молодь. Його іще називають Богданівським «Бабиним Яром». У далекому 1941-му тут нацисти вбили майже 56 тисяч євреїв.

У жовтні 1941 року румуни влаштували на цій території табір смерті. Вже на початку листопада під конвоєм жандармів до табору почали приганяти людей з Одещини, Вінниччини, Молдавії. В’язнів у товарних вагонах привозили на станцію Березівка. Звідти пішки, попри лютий мороз, гнали до Богданівки більше ста кілометрів. На території табору їх утримували у жахливих умовах.

21 грудня почалась операція зі знищення в’язнів під назвою «Подарунок Сталіну». Загалом з кінця грудня до початку лютого на березі Південного Бугу було вбито майже 56 тисяч євреїв.

Представники туристичного бізнесу та голова ГО «Лідери туристичного бізнесу Миколаївської області» Тетяна Чичкалюк зараз працюють над включенням об’єкта до туристичної карти пам’яток Миколаївської області. Крім того, спільно з керівництвом парку «Бузький Гард» розробляється проект меморіального комплексу жертвам Голокосту.

Учасники заходу пройшли пішою свічковою ходою до місця масового розстрілу людей, де відбувся мітинг-реквієм. У свічковій ході та мітингу-реквіємі взяли участь голова обласної ради Вікторія Москаленко, депутат обласної ради Сергій Чорний, голова ГО «Лідери туристичного бізнесу Миколаївської області» Тетяна Чичкалюк, в.  о. голови Доманівської райдержадміністрації Наталя Фалько, директор Миколаївського коледжу культури і мистецтв Сергій Мицик зі студентами.

У рамках робочого візиту голова обласної ради Вікторія Москаленко здійснила зустріч з депутатським корпусом Доманівської районної ради та її очільником Тарасом Кушніром, заступником голови Доманівської районної ради Надією Мазаловою, учасниками антитерористичної операції.

Спільно з колегами Вікторія Москаленко обговорила хід виконання в районі обласних комплексних програм. Особливо голову обласної ради цікавив процес організації підвезення школярів та педагогів до навчальних закладів, реформування медичної галузі. Якраз з цього приводу і було багато запитань. Ініціативна група представників влади району, громадських активістів влітку поточного року вже приїздила на зустріч з Вікторією Москаленко. Тоді йшлося про необхідність збереження кількості ліжкового фонду у районному закладі охорони здоров’я. Цього разу проблематика функціонування районної лікарні знову порушувалась. На думку Тараса Кушніра та Надії Мазалової, до створення госпітальних округів необхідно підходити диференційовано. Враховувати специфіку захворювань жителів кожного району.

Голови сільських рад Доманівщини, попередньо озвучивши, передали на адресу голови обласної ради звернення щодо виділення Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області земельних ділянок громадянам без відповідного погодження із представниками влади на місцях. Вже найближчим часом листзвернення передадуть на розгляд постійної депутатської комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села.

Чималу кількість запитань голові обласної ради Вікторії Москаленко поставили і голови новостворених об’єднаних спроможних територіальних громад.

Вікторія Москаленко по завершенні візиту наголосила на подальшій важливості виїзної роботи у районах області:

– Ми обов’язково продовжимо практику виїзної роботи.

Звичайно, є питання, які в змозі представники місцевої влади вирішити самостійно – без втручання голови та депутатського корпусу обласної ради. З іншого боку, краще починаєш розуміти тонкощі виконання обласних комплексних програм на місцях. Бачиш больові точки, які потребують негайного втручання і реагування. Знову-таки, сьогодні нам з колегами – Сергієм Чорним та Володимиром Лісніченком –вдалося знайти порозуміння і практичний шлях реалізації встановлення мостового переходу через Південний Буг сполученням Богданівка – Костянтинівка. І це є позитив. Адже питання довгий час не вирішувалось. Якраз у цьому, на мою думку, цінність виїзної роботи. Я обов’язково її продовжу.

Прес-служба обласної ради

Добавить комментарий