Життя людини до тих пір має цінність, доки вона може допомагати іншим

Ольгу Анатоліївну Колесніченко, заступника Первомайського міського голови, начальника управління соціального захисту населення, добре знають у Первомайську та на Миколаївщині як першокласного фахівця та неординарну особистість. Вона двадцять п’ять років поспіль є керівником соціальної сфери у Первомайську, причому мудрим і людяним, ініціатором багатьох соціальних проектів, які прижилися й стали традиційними на теренах Первомайщини.

Це їй належить ідея створення в місті дієвої системи соціальних закладів, які надають адресну допомогу всім соціально вразливим категоріям громадян міста – від наймолодших до найстаріших. Ініціативна та енергійна, вона завжди застосовує прогресивні форми надання послуг та щедро ділиться досвідом зі своїми колегами з інших областей України. Вона із категорії тих жінок, про яких кажуть – ділова леді з м’яким, але дуже наполегливим характером. Вона має особливий підхід до усіх, хто б до неї не звертався, уміє вислухати і – що головне – почути. Тож не дивно, що здавна користується заслужено шаною у місцевої громади, та й серед вищого керівництва.

Ольга Анатоліївна – одна із небагатьох, хто в цей непростий час намагається теплом своєї душі та милосердям уберегти інших від жорсткості, байдужості та несправедливості. Тож, аби захистити та відстояти право на соціальне благополуччя – реальну практичну допомогу, їй довелося за всі роки роботи сформувати риси і гарного керівника, і борця за соціальну справедливість. Не один раз саме їй доводилося на сесіях міської ради та депутатських комісіях відстоювати ту чи іншу позицію, пов’язану з фінансуванням місцевих соціальних програм. Не один раз вона ставала на захист обездолених та нужденних.

Вочевидь саме формула поєднання жіночого характеру та ділового стилю сучасного управлінця й допомогла їй утвердитися як керівникові та особистості.

Зрозуміло, що всі ці якості формувалися поступово. Перші зерна посіяли мама і тато. Це вони наділили її даром розуміти тих, кого спіткало лихо чи складні життєві обставини, дарувати тепло, вміння слухати та вислухати, бути терплячою та милосердною. Корінна первомайчанка, тут вона закінчила ЗОШ № 1, згодом – Одеський технологічний інститут холодильної промисловості. Трудову діяльність у системі соціального захисту населення розпочала в січні 1992 року з посади спеціаліста, а з квітня 2002-го і по теперішній час очолює управління соціального захисту населення Первомайської міської ради. За роки плідної праці отримала безліч почесних грамот та подяк від органів влади різного рівня та громадських організацій, а в 2009 році держава вшанувала її за сумлінну працю званням «Заслужений працівник соціальної сфери України».

Свою роботу Ольга Анатоліївна знає добре, фахово розбирається в нормативних документах, та і в людях. З командою БОМОФ «Здорова нація» й особисто її керівником Тетяною Бабич Ольга Анатоліївна знайома давно. Скільки б і які б проекти не реалізовувала команда благодійного фонду – завжди вони працювали в тандемі. Особливо плідною їхня робота є в цей час,коли БОМОФ «Здорова нація» реалізує пілот «Сталість ВІЛ послуг» у рамках Проекту «Реформа ВІЛ послуг у дії» за підтримкою USID. Як розповідає сама очільниця управління, вона довгий час шукала способи та шляхи визначення пріоритетів й потреб громади у певних соціальних послугах. Думала над тим, як залучити інших надавачів соцпослуг. І тільки, коли з’явився пілот, коли почалася робота з його фахівцями та консультантами, коли почалося обговорення на різних рівнях, тоді й вдалося визначитися з пріоритетами та обрахувати ту саму ж вартість послуги й, врешті-решт, подати професійно підготовлені фінансові документи на розгляд депутатам, які в подальшому беруть відповідальність за їхнє фінансування. Словом, як кажуть, питання зрушилося з мертвої точки.

– Даний проект, – говорить Ольга Анатоліївна, – дуже вчасний, бо маємо доволі складну ситуацію щодо захворюваності на ВІЛ в регіоні. Тому вся наша служба з радістю зустріла і вітала підписання меморандуму про співпрацю в сфері охорони здоров’я. Ми прекрасно розуміємо, що саме модель надання сталих послуг дозволить нам ефективно використовувати фінансові та кадрові ресурси та не залежати від зовнішньої допомоги. А ще саме такий підхід нам допоможе локалізувати епідемію ВІЛ у регіоні та проводити ефективні профілактичні заходи.

Сьогодні соціальна служба Первомайська, за словами її керівника, в одній упряжці з командою БОМОФ «Здорова нація».

– Ми завдяки фахівцям фонду, завдяки пілоту, – розповідає Ольга Колесніченко, – вчимося працювати з людьми, які потрапили в зону захворювання. І намагаємося допомогти їм в усіх моментах, що залежать напряму від нас.

Задоволена співпрацею з управлінням соцзахисту та й самою міською радою й керівник БОМОФ «Здорова нація» Тетяна Бабич. Вона каже, що з такими людьми легко й просто працювати. Бо є розуміння ситуації й найголовніше – бажання змінити життя людей на краще. А як відомо, життя людини до тих пір має цінність, доки вона може допомагати іншим.

Коли ми запитали у героїні нашого нарису, в чому секрет її такого життя, то вона без вагань відповіла: «Залишайтеся самими собою, і життя вам посміхнеться». Власне, з таким девізом по життю і йде Ольга Анатоліївна, додаючи до основного свого життєвого принципу звичайнісіньку людяність, доброту та милосердя.

Наталія Клименко

Добавить комментарий