Ви запитували? Ми відповідаємо!

Віра Панченко, м. Первомайськ:

– Я отримую субсидії на житлово-комунальні послуги. Чи правда те, що якщо я споживу менше газу, ніж мені належить, то потім мені доведеться відшкодовувати різницю в платежах?

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації:

– Ні, не варто вірити подібним чуткам. Якщо не використати в повному обсязі газ, воду та інші комунальні послуги, на які призначено житлову субсидію, то в кінці року не потрібно нічого доплачувати. Якщо сім’я використала менше, ніж встановлено соціальним нормативом, у наступному місяці вона має законне право на те, щоб зекономлені кошти були зараховані у рахунок наступних платежів, у тому числі – в рахунок обов’язкової плати за комуналку.

Скажімо, у грудні обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично використано лише 300 кубів. Залишок – вартість 100 кубів – можна використати у наступному місяці. При цьому не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми постачальниками комунальних послуг повинні зазначатися у платіжці як переплата (з мінусом).

У всіх інших випадках громадяни, які користуються урядовою знижкою на оплату комунальних послуг – субсидією, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язковий платіж за субсидією, сім’ї мають право сплачувати фактичну вартість використаної електроенергії, газу чи води. Тобто, що спожили, за те заплатили, не враховуючи субсидії.

Раїса Петрівна, Вознесенський район:

– Наш район є чи не лідером в області щодо процесу децентралізації. А якими є перші підсумки грудневих виборів 2016 року?

Прес-служба облдержадміністрації:

– Нагадаємо, що у Вознесенському районі створено перші об’єднані територіальні громади: Олександрівську, Прибужанівську та Бузьку.

Дані громади вже мають своє керівництво та депутатський корпус. Зокрема на сесійному засіданні Олександрівської громади, що відбулося 23 грудня, головою ОТГ оголошено Миколу Бензаря. Першим заступником голови громади стала Наталія Озерянська, секретарем ради ОТГ обрано Олександра Корня.

За результатами сесії Прибужанівської громади від 24 грудня Олександр Тараненко офіційно вступив у повноваження голови ОТГ. Секретарем ради громади обрали Зою Алексєєву.

29 грудня відбулась сесія Бузької ОТГ, де головою визначили Юрія Заволоку, а секретарем ради громади – Валентину Параконну.

Зазначимо, що Миколаївська обласна державна адміністрація проводить навчання для голів та депутатів новостворених ОТГ на початкових етапах їх функціонування.

Зокрема розглядаються питання формування місцевих бюджетів, організації надання соціальних послуг, порядку передачі майна та фінансування закладів освіти і культури в умовах створення об’єднаних територіальних громад.

Владимир Колесниченко, г. Николаев:

– В течение года в прессе неоднократно сообщалось о нарушении прав журналистов, препятствовании им в осуществлении своей деятельности. Неужели все так плохо? И как Николаевщина смотрится на фоне других регионов Украины?

Институт массовой информации:

– Согласно проведенному нами ежегодному исследованию, за 2016 год в Николаевской области зафиксирован 21 случай нарушения прав журналистов – это нападения, угрозы, препятствование в съемках и отказы в предоставлении публичной информации. Такой же показатель – и у Днепропетровской области. А чаще всего нарушали права журналистов в столице и Киевской области – 62 раза.

Всего в 2016 году в Украине зафиксировано 262 нарушения свободы слова (по состоянию на 27 декабря), что примерно на 15% меньше, чем в 2015 году.

Категорией, в которой зафиксировано больше всего нарушений, стало препятствование законной профессиональной деятельности журналистов – 107 (в 2015 году – 100, в 2014 году – 150, в 2013 году – 130 препятствований). Больше всего журналистам препятствовали частные лица, правоохранители и местная власть.

На втором месте по количеству случаев идут угрозы и запугивания журналистов – 42. В тройку лидеров по количеству случаев также вошли избиения и нападения на журналистов и ограничения доступа к публичной информации – по 30 случаев соответственно.

Петро Ковальчук, Врадіївський район:

– Які стягнення передбачені за порушення трудової дисципліни?

Людмила Пантелєєва, юрист:

– За порушення трудової дисципліни в статті 147 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) зазначено, що до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення – догана або звільнення.

Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.

Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.

На працівників, які несуть дисциплінарну відповідальність за статутами, положеннями та іншими актами законодавства про дисципліну, дисциплінарні стягнення можуть накладатися також органами, вищестоящими щодо органів, вказаних у частині першій цієї статті.

Працівники, які займають виборні посади, можуть бути звільнені тільки за рішенням органу, який їх обрав, і лише з підстав, передбачених законодавством.

Власник або уповноважений ним орган має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу.

Відповідно до ст. 148 КЗпП України дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

У ст. 149 КЗпП України зазначено, що до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.

Петро Григорович, м. Первомайськ:

– Незабаром мені йти на заслужений відпочинок. Яким чином враховується заробітна плата при нарахуванні пенсії?

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області:

– Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року (відповідно до вимог статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV). За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Довідка про заробітну плату особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами, які прийняли первинні документи на зберігання із дотриманням вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Андрій Куценко, м. Вознесенськ:

– Які види на урожай наступного року? Чи збільшилися площі під посівами?

Головне управління статистики у Миколаївській області:

– Головним управлінням статистики у Миколаївській області підбито підсумки сівби озимих культур під урожай 2017 року. Станом на 1 грудня 2016 року в цілому по регіону посіяно 652 тис. гаозимих культур на зерно та зелений корм, що на 11% більше, ніж під урожай 2016 року.

Озимі зернові культури на зерно розміщені на площі 616,2 тис. га. Пшениця займає 409,5 тис. га, або 66,4% від загальної площі посівів на зерно, ячмінь – 206,4 тис. га (33,5%), жито – 0,3 тис. га (0,1%).

Площа посіву ріпаку порівняно з попереднім роком збільшилась на 11,5% і становить 35 тис. га.

Валерія, м. Миколаїв:

– Які святкові заходи відбудуться в обласному центрі до Різдвяних свят?

Прес-центр Миколаївської міської ради:

– 5 січня біля головної міської ялинки відбудеться театралізована дитяча ігрова програма Миколаївського міського Палацу культури і мистецтв «Три празники в гості». Нагадаємо, що з цього року лісова красуня вперше встановлена на Соборній площі Миколаєва. Початок заходу – о 12.30.

Наступного дня, з 12.00, на тому ж місці представлятиме святкову дитячу ігрову програму «Новорічний переполох» Миколаївський міський Палац культури «Корабельний».

А з 16.00 біля Миколаївського міського Палацу культури «Молодіжний» (вулиця Театральна, 1) вируватиме фольклорне свято «Розваги напередодні Різдва», в якому артисти розкажуть городянам про національні традиції з відзначення одного з найочікуваніших українських свят.

7 січня, о 12.00, біля головної міської ялинки стартує різдвяна концертна програма «Миколаїв колядує» за участю творчих колективів Тернівського та Матвіївського будинків культури.

О 16.00 на всіх очікує фольклорне свято «Різдвяна містерія». А о 16.30, шановні городяни та гості міста, не пропустіть ігрову програму «Пірати» (Миколаївський міський Палац культури «Молодіжний», вулиця Театральна, 1)

8-9 січня біля головної ялинки міста на вулиці Соборній також відбудуться театралізовані вистави та народні гуляння.

Щасливого і веселого Різдва вам, шановні миколаївці!

Віктор, м. Миколаїв:

– Чув, що з нового року можна буде одружитися мало не за один день. Чи відповідає це дійсності?

Урядова «гаряча лінія»:

– Так, уряд розширив пілотний проект із запровадження спрощеної процедури реєстрації шлюбу на нові міста: Вінницю, Дніпро, Луцьк, Миколаїв, Кам’янець-Подільський, Рівне, Житомир та Харків.

З метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану 13 липня 2016 року розпорядженням Кабінету Міністрів № 502 було запроваджено пілотний проект щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем. Наразі він реалізується у найбільш популярних туристичних містах – Києві, Львові, Одесі, Херсоні та на територіях, наближених до зони проведення антитерористичної операції, – у містах Маріуполі та Сєвєродонецьку.

Послугою щодо спрощення реєстрації шлюбу в цих регіонах вже скористалося більш ніж три тисячі пар, що свідчить про неабияку популярність її серед споживачів. Поширення пілотного проекту на територію інших регіонів України надасть змогу максимально наблизити цю адмінпослугу до населення, створивши при цьому максимально зручні умови для реалізації громадянами права на шлюб. Спрощена процедура державної реєстрації шлюбу дозволить оцінити доцільність внесення відповідних змін у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Сторінку підготував Андрій ТЮРІН

Дорогие читатели! Если у вас есть вопросы,  которые вы хотели бы задать
через редакцию газеты  «Рідне Прибужжя», свяжитесь с нами: 37-70-52, [email protected]

One Comment on “Ви запитували? Ми відповідаємо!”

  1. Подскажите пожалуйста, адреса техникумов или колледжа в городе Николаеве, где можно получить образования программиста

Добавить комментарий