Про пенсію у зв’язку із втратою годувальника

До редакції звернулася мешканка смт Врадіївки Ганна Петрівна Приступа, одинокий інвалід першої групи, вдова інваліда війни.

– У 2007 році, – повідомила в листі Г.П. Приступа, – я надала пенсійному фонду всі документи на мого батька Приступу П.М., військовослужбовця, звільненого з військової служби. Він пройшов страхіття війни з 1949-го по 1945-й роки, з яких три роки був у румунському полоні. А після армії все життя пропрацював у колгоспі ім. Карла Маркса нашого району. У цьому році мені призначили пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України № 2262-XII від 09.04.92 та Закону України № 1058-IV від 09.07.03.

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України № 1542-VII від 20.06.14 «Про внесення змін до статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (№ 2262-XII). Пенсійний фонд не зробив перерахунок пенсії, тим самим порушивши ст. 7, 37, 40 Закону України № 2262-XII, Закон України № 3591-IV від 04.04.06 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби».

Закон має на меті реалізацію свого конституційного права особами, які мають право на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення.

Прошу вашої допомоги в отриманні мені законної пенсії з 01.01.15».

Цього листа ми адресували до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області. Ось яку відповідь ми отримали з цієї установи за підписом в.  о. начальника ГУ О.А. Сичугової:

– Відповідно до статті 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі – Закон № 2262-ХІІ)військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їхнім вибором.

Згідно з пунктом 14 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, заяви про переведення з одного виду пенсії на інший і поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсії, при поданні заявником усіх необхідних документів.

Статтею 50 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що, зокрема, пенсіонерам, які набули право на пенсію в разі втрати годувальника, пенсія призначається з дня звернення за пенсією.

Відповідно до статті 37 Закону № 2262-ХІІ із змінами, внесеними Законом України від 20.06.2014 № 1542-УІ «Про внесення зміни до статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з 01.01.2015 в разі втрати годувальника пенсії, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Звертаємо увагу, що зміни набули чинності з 01.01.2015 і такий розрахунок пенсії провадиться тільки при наданні особистої заяви про переведення з пенсії за віком на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Одночасно повідомляємо, що територіальними управліннями Пенсійного фонду України в Миколаївській області постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з питань призначення (перерахунку) та виплати пенсій через засоби масової інформації, зустрічі в трудових колективах, також на інформаційних стендах управлінь, сільських та селищних рад, поштових відділень, установ банків та в інших громадських місцях.

Крім того, у глобальній мережі Інтернет працює офіційний сайт Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua, де розміщено інформацію щодо пенсійного забезпечення в Україні, в тому числі і про зміни в законодавстві.

Вперше за переведенням на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону № 2262-ХІІ за батька Приступу Петра Михайловича, померлого 12.12.1977, Г.П. Приступа звернулась до Кривоозерського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області із заявою від 25.04.2016. До зазначеної дати заявниця за призначенням цього виду пенсії не зверталася.

Враховуючи вищезазначене, на підставі особистої заяви Г.П. Приступу з 25.04.2016 переведено з пенсії у зв’язку з втратою годувальника, обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону № 2262-ХІІ.

Пенсійна виплата заявниці обчислена з урахуванням норм чинного пенсійного законодавства.

Підготував Андрій ТЮРІН

Оставить комментарий