Анатолій Пілявський – керівник і людина з великої літери

Днями виповнюється 80 років чудовій людині, відданому працівнику газової галузі, який віддав половину свого життя підприємству «Миколаївгаз», стояв у витоків газифікації нашої області і завдяки якому «блакитний вогник» запалав у тисячах домівок мешканців Миколаївщини – це Анатолій Васильович Пілявський. Щоб краще зрозуміти цю людину і відчути вагомість того внеску, який він вклав у газифікацію нашого південного регіону, варто згадати, як проходив його професійний шлях.

У 1971 році, коли «Миколаївгаз» ще тільки розвивався і називався виробничо-експлуатаційною конторою, Анатолія Васильовича було призначено на посаду головного інженера. Саме в цей час було розгорнуто масштабну кампанію з газифікації Миколаївської області, яка потребувала керівництва і контролю з боку сильної, наполегливої, працелюбної і, головне, кваліфікованої людини. Тож вже через рік на чолі новоствореного обласного виробничого управління з експлуатації газового господарства стає Анатолій Васильович Пілявський. З цього часу починається ґрунтовна реорганізація і стрімкий розвиток підприємства «Миколаївгаз».

Свій попередній досвід А.В. Пілявський отримав у той час, коли газифікація в Україні набула широкого розмаху (а працював він до цього заступником головного енергетика на Іркутському хімкомбінаті, а згодом – заступником начальника цеху з виробництва зварювальних газів Чорноморського суднобудівного заводу).

За 28 років його керування підприємством (з 1972 по 2000) на базі «Миколаївгазу» було створено девять районних управлінь газового господарства, побудовано тисячі кілометрів газопроводів по всій Миколаївській області, газифіковано сотні населених пунктів і десятки тисяч осель. Глибокі професійні знання і навички Анатолія Васильовича сприяли розширенню та вдосконаленню структури управління підприємства шляхом створення нових служб. З’являються такі нові підрозділи, як виробничо-технічний відділ, служба захисту газопроводів від електрохімічної корозії та багато інших. Розмах газифікації в той час потребував необхідності в кваліфікованих кадрах. Анатолій Васильович дуже вимогливо підійшов до цього питання. На керівні посади у районних управліннях він підбирав лише досвідчених спеціалістів, які зробили значний внесок у будівництво і розвиток експлуатаційних баз та газифікацію своїх районів.

На часи, коли А.В. Пілявський очолював «Миколаївгаз», припало ще декілька значних подій розвитку газової галузі. У 1975 році компанія об’єднала в собі обласне управління з експлуатації газового господарства і міжобласну контору скрапленого газу у складі новоствореного республіканського об’єднання «Укргаз». У цьому ж році закінчується масштабна реконструкція Миколаївської газонаповнювальної станції, сучасні технічні схеми якої згодом починають використовуватись у проектах ГНС по всій Україні. У 1981 році «Миколаївгаз» першим в Україні став використовувати при газифікації поліетиленові газопроводи. До цього часу така практика застосовувалась лише за кордоном. У 1987 році розпочинається будівництво Первомайської ГНС, а в 1990 році, після введення її в експлуатацію, вона вважалась найпотужнішою в Україні і другою в СРСР. 1991 року виробниче об’єднання «Миколаївгаз» перетворюється у державне підприємство, а в 1995-му – стає відкритим акціонерним товариством «Миколаївгаз».

А.В. Пілявський (перший праворуч) разом з начальниками служб О.В. Мусієнком, І.М. Веретяновим, Л.М. Лошаковою.

Усі ці події з життя підприємства проніс крізь свої роки Анатолій Васильович, віддавши багато сил та енергії підтримці і розвитку підприємства.

Багато працівників компанії, які починали свій трудовий шлях у товаристві «Миколаївгаз» під егідою А.В. Пілявського, відзиваються про нього дуже шанобливо і з глибокою повагою.

«Анатолій Васильович – це людина, для якої робота – то було саме життя. Але найголовнішим для нього завжди залишались люди. За його ініціативою на Тилігульському лимані було побудовано базу відпочинку, де кожного року оздоровлювались сім’ї працівників підприємства. Він сприяв тому, що багато фахівців отримали квартири і змогли покращити свої житлові умови (завдяки йому було запроваджено договір обміну послуг з газифікації багатоповерхівок на квартири для співробітників підприємства). Навіть у скрутні часи кінця 90-х років, коли борги за спожитий населенням природний газ були величезними і працівники більше 8 місяців не отримували заробітну плату, своїм теплом, турботою і вмінням згуртувати Анатолій Васильович спромігся зберегти колектив. Завдяки йому тяжкі періоди було пройдено з гідністю – підприємство продовжувало повноцінно працювати, максимально якісно реалізовуючи свою основну функцію – безаварійність і безперебійність газопостачання Миколаївської області.

30 років  разом  –  В.І. Сусуловський,  А.В. Пілявський, М.В. Ковширін.

Навіть зараз, уже перебуваючи на заслуженому відпочинку, він продовжує цікавитись діяльністю компанії, дуже переймається проблемами Товариства і всіляко намагається допомагати. І не просто на словах, а на ділі. Він провів величезну копітку роботу при написанні книги про «Миколаївгаз» з нагоди 45-річного ювілею підприємства – збираючи матеріали, підбираючи фотоархів, структуруючи факти. А взагалі його мрією було створити цілий музей історії «Миколаївгазу». На жаль, це його бажання поки не було змоги реалізувати. Але все ще попереду…», – розповідає про А.В. Пілявського голова профспілкової організації Ганна Севастьянова.

«Анатолій Васильович стояв у витоків газифікації Миколаївської області, а це надзвичайна відповідальність. Результати виконаної під його пильним керівництвом роботи є найкращим взірцем високого професіоналізму. Але найбільше мені пам’ятається його чуйне ставлення до людей. За образом вимогливого керівника, навколо якого панувала чітка дисципліна і повна самовіддача, ховається величезне добре серце. Для нас він був як батько – суворий, але справедливий. Так, він був вимогливий. Але завжди щиро цікавився, чи все ладно у сім’ях його підлеглих. Для нього дуже важливо було, щоб люди, які з ним працюють, були щасливі й необділені увагою. Навіть зараз він телефонує, щоб довідатись, як справи у мене, моєї сім’ї. Це дуже приємно. Душевність і чуйність – ось те, що характеризує його для мене найбільше», – ділиться спогадами начальник відділу комерційного балансування Любов Букатіна.

«Я прийшов до «Миколаївгазу» лише в 2004 році, і хоч недовго – лише кілька років, але мені пощастило працювати з Анатолієм Васильовичем, – говорить головний зварник Петро Єгоров. – Хочу віддати належне цій людині, адже завдяки його прогресивному мисленню і підтримці сміливих ідей саме «Миколаївгаз» дав першу в Україні хвилю газифікації поліетиленом. Це стало поштовхом до нового рівня газифікації, і саме наше підприємство вивело цей напрям на серйозний промисловий рівень у галузі. А основу, фундамент цього було закладено, коли Товариством керував Анатолій Васильович. Від себе особисто хочу висловити йому за це глибоку пошану і вдячність».

«Я прийшла працювати до «Миколаївгазу» відразу після закінчення інституту. Приймав мене на роботу Анатолій Васильович. За всі роки роботи під його керівництвом я виросла від звичайного економіста до начальника відділу і навіть стала провідним фахівцем. Дуже вдячна йому за те, що він завжди підтримував нас, молодих спеціалістів, у роботі, допомагав своїми професійними порадами. В той самий час він прислухався й до наших зауважень та рекомендацій в тій сфері, де ми були відповідальними фахівцями. Перед тим, як прийняти важливе рішення, разом з провідними спеціалістами, ветеранами газової галузі С.І. Словцовою, О.В. Мусієнком, І.М. Веретяновим, М.В. Ковширіним, А.Т. Возіяном він вислуховував і брав до уваги наші думки й спостереження.

Анатолій Васильович – людина широких поглядів. Він завжди давав можливість кожному з нас розвиватись не лише в одному вузькому напрямі спеціалізації, а ділився інформацією та збагачував знаннями в усіх аспектах нафтогазової галузі. Це розкривало для нас більше можливостей для самореалізації та вдосконалення», – згадує начальник відділу економічного планування Ніна Спіцина.

Ветерани газової  галузі  А. В. Пілявський і  начальник  плановоекономічного відділу С. І. Словцова з  новим  поколінням фахівців: головним  інженером  В. І. Сусуловським, начальником відділу капітального будівництва В. Ю. Клементьєвим, начальником автогосподарства  В.І. Дучком.

«Я пропрацював з Анатолієм Васильовичем близько 20-ти років. Багато подорожували, об’їхали всю Україну і навіть за кордоном довелось побувати. Пам’ятаю – сьогодні ми їдемо до Херсона на збори директорів, а вже через кілька місяців – до Одеси. А потім до Києва на нараду. Він – людина діяльна, завжди усім цікавився, прагнув бути в курсі подій, не відставати від ритму бурхливого життя. Суворий, вимогливий, але в той же час дуже чутливий до людей. Люди – то для нього все! Він за кожного болів, переживав, цікавився, чи все добре вдома. Він був не просто керівником. Він був нам, як батько», – ділиться спогадами водій Микола Потушинський.

Шановний Анатолію Васильовичу, від імені всього колективу ПАТ «Миколаївгаз» хочу привітати Вас з ювілеєм!

Сьогодні Ви знаходитесь на тому життєвому етапі, коли Ваш досвід гармонійно поєднується з мудрістю і знанням життя, коли зроблено так багато, що можна з упевненістю сказати: «Мені є чим пишатися!», але при цьому ще є сили, бажання і прагнення не зупинятися, а передати цей досвід новому поколінню.

Ваш високий професійний рівень, цілеспрямованість і величезна працьовитість, чудові ділові якості завжди були спрямовані на досягнення високих результатів, а прояви глибоких людських почуттів сприяли допомозі і підтримці оточуючих Вас людей.

Ваші знання і вміння реалізовувати задумане є прикладом для нас.

Нехай поруч з Вами завжди будуть надійні друзі, а любов і підтримка рідних і близьких додають Вам сили і бадьорості духу.

Прийміть сердечні побажання міцного здоров’я, невичерпної енергії, щастя і благополуччя ще на довгі-довгі роки!

Голова правління ПАТ «Миколаївгаз» Богдан Стегній

One Comment on “Анатолій Пілявський – керівник і людина з великої літери”

  1. Подписываюсь под каждым словом Анатолий Васильевич прекрасный руководитель в нашей области и прекрасный человек!Здоровья,здоровья от всей души!

Оставить комментарий