Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

14 грудня в Україні відзначили День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідно до Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» № 702/2015 від 14.12.2015 Миколаївською обласною державною адміністрацією розроблено і затверджено План заходів із відзначення в Миколаївській області 30-х роковин Чорнобильської катастрофи.

В області забезпечено своєчасне надання пільг і компенсацій за державною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». З метою ефективного використання державних коштів щомісяця проводиться аналіз по кожному напрямку програми в розрізі адміністративно-територіальних одиниць області, за необхідністю вносяться зміни до розподілу обсягів асигнувань між бюджетами міст і районів області. За 2015 ріквикористано 10,2 млн. грн.,станом на 01.11.2016 – 9,8 млн. грн.,або 84,1% від затвердженого на 2016 рік обсягу асигнувань, кредиторська заборгованість по виплатах відсутня.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 № 261, здійснюється забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед постраждалих громадян щодо права на реалізацію цих пільг та порядку їх отримання. Управліннями соціального захисту населення забезпечено ретельний облік заяв на отримання санаторно-курортної путівки. Щороку своєчасно здійснюється формування відповідної заявки в цілому по області та подання до Мінсоцполітики.

У 2016 році оплата послуг санаторно-курортного лікування здійснюється управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських рад на підставі укладених договорів із тими санаторно-курортними закладами, щодо яких постраждалими громадянами здійснено вільний вибір.

Забезпечено реалізацію права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на безоплатний проїзд міським, приміським транспортом та на міжміських маршрутах, у 2016 році за рахунок видатків з місцевих бюджетів на компенсацію за пільговий проїзд громадян окремих категорій, у тому числі постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В області діє 21 громадська організація, яка переймається соціальним та правовим захистом громадян, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Проводяться «круглі столи» за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій щодо вирішення нагальних проблем громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

25 квітня 2016 року під час зустрічі голови облдержадміністрації, голови обласної ради з головами громадських організацій «Союз Чорнобиль України» міст та районів області, постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи підписано черговий Меморандум про взаємодію і співробітництво між облдержадміністрацією, обласною радою та Миколаївською громадською організацією Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

Проведено роботу з благоустрою територій біля пам’ятників загиблим і померлим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС у містах та районах області (всього – 22 пам’ятні знаки, з яких у 2016 році відкрито 3 знаки).

В області діє Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота», якою за рахунок коштів обласного бюджету надається одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. 2015 року допомогу в розмірі 1331 грн. надано 334 особам на загальну суму 444,6 тис. грн. У 2016 році у розмірі 1500,0 грн. – 328 особам на загальну суму 492,0 тис. грн. Крім того, за рахунок бюджетів міст і районів області надано одноразову матеріальну допомогу громадянам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, тадружинам померлих учасників ліквідації на загальну суму 1730,5 тис. грн.

Питання забезпечення соціальних гарантій постраждалих громадян тримається на постійному контролі керівництва облдержадміністрації.

В. о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.П. Бєлкіна

Оставить комментарий