Снігурівська лікарня: обережно – головлікар… кусається

Днями у Снігурівській центральній районній лікарні сталася надзвичайна подія: між районним невропатологом та головним лікарем виникла суперечка, внаслідок якої керівник… укусив свого підлеглого за палець, чим наніс «легкі телесні ушкодження». Сварку можна було б назвати курйозом та тільки посміхнутися, якби за кумедним випадком не стояли болючі проблеми місцевої медицини, в яких спробував розібратися кореспондент «РП».

Як було і стало

Кілька років тому, в 2012-му, Снігурівська центральна районна лікарня згадувалася у всіх засобах масової інформації виключно із святкового приводу: її головний лікар Павло Максимович Острогляд був визнаний лауреатом конкурсу «Людина року» за визначні заслуги у розбудові лікарні. Тоді і наша газета писала про цей лікувальний заклад як приклад для інших лікарень області, про міжнародні гранти, які вигравали, завдяки керівнику, про нове обладнання, прекрасний дитячий майданчик, про сучасний районний перинатальний центр під назвою «Інновація майбутнього», який вважали гордістю снігурівчан.

Пам’ятаю свою зустріч із Павлом Максимовичем – людиною високопрофесійною, порядною, прекрасним керівником, який глибоко хвилюється за свій заклад, за рідний колектив.

Постраждалий Валентин Шмегельський.
 

Утім чотири роки, що минули, – це значний проміжок часу, протягом якого у Снігурівці багато що змінилося – і, на жаль, кардинально. Павла Острогляда, заслуженого лікаря, «попросили» піти на пенсію, а замість нього прийшов новий керівник, до речі, старший за нього на два роки, внаслідок чого сьогодні і лікарня, і це районне місто опинилися у центрі гучного скандалу. Нині колектив стрясають постійні чвари, у пологовому будинку нинішнього року померли двоє немовлят. До того ж у лікарні помер воїн АТО та ще один громадянин, причому, як подейкують злі язики, через некваліфіковану медичну допомогу. Про все це у пресі згадали, але лише з приводу зовсім дріб’язкової та від того більш ганебної «розборки» між лікарями.

Отже, 30  листопада цього року за нез’ясованих обставин та з незрозумілої причини нинішній головний лікар Олексій Ястребов накинувся на невропатолога Валентина Шмегельського та вкусив його за палець. Постраждалий Валентин Шмегельський пояснює, що у відповідь на якесь зауваження Ястребова він попросив «не вичитувати його при середньому медичному персоналі». Несподівано Ястребов нібито накинувся на підлеглого, «вкусив його за палець та почав гризти».

– Можна було б сказати: якійсь конфлікт, якби це була нормальна людина, – говорить Шмегельський. – Нормальна ж не буде кусатися! Кусається, коли безвихідь, коли душать чи ще щось…  А тут накинувся на мене. Я обігрівач схопив для захисту. Якби він мене не відпустив, напевне, палець відкусив би.

За словами лікаря, Ястребов зазвичай може дуже грубо поводитися із підлеглими, лаятися матом. А у вересні нібито так само без видимої причини накинувся на електрика та вдарив його в обличчя кулаком!

Головлікар Олексій Ястребов.
 

Справжньою причиною ненависті до нього з боку Ястребова Шмегельський назвав те, що він не мовчить про події у лікарні та ще й звертається «нагору» зі скаргами.

До речі, місцеві поліцейські на виклик Шмегельського не прибули, його не прийняли і у райвідділі, повідомивши, що начальство відсутнє. Тоді потерпілий був змушений поїхати до обласного центру, де після звернення до губернатора та голови обласної ради поліція таки відреагувала та відкрила кримінальне провадження.

«Козачок» з Луганська

Олексій Ястребов уточнити обставини інциденту відмовився, пославшись на те, що триває розслідування у кримінальній справі.

– Чого я зараз повинен щось розголошувати? – запитанням на запитання відповів він кореспонденту. – Ви говорите, що я на нього накинувся, а за показаннями там зовсім по-іншому було, триває слідство, всі результати будуть. Я свою позицію поки пояснювати не буду.

Хочу зазначити, що на висновки правоохоронців, які ще невідомо коли будуть, зазвичай посилаються тоді, коли не бажають бути відвертими із журналістом та посвячувати його у деталі неоднозначної події. Адже завжди легше перекласти відповіді на незручні запитання на когось офіційного та невідомого, чи не так?

Склалося враження, що головлікар явно не має ніяких дружніх почуттів до колеги, як і той до нього: «Це все йде від доктора Шмегельського, який тут звик царювати вдень і вночі», – так відізвався Ястребов про Шмегельського, хоча тут же зазначив, що «ніяких претензій до нього не має».

Резонансні заяви Шмегельського вважають «хворими фантазіями» у Снігурівській районній державній адміністрації, де, схоже, цілком підтримують саме позицію Ястребова.

– На сьогодні ситуація піднесена зі слів лікаря Шмегельського, – сказав виконувач обов’язків голови Снігурівської РДА Андрій Бохонок. – Він себе охарактеризував, що він правий, що на нього накинулися. Ми всі розумні люди, знаємо, що просто так нічого не буває. Не може бути отак, як він описав ситуацію, це – фантазія, хвора уява. Медперсонал, з ними я спілкувався, розповідає зовсім по-іншому.

Судячи з відгуків різних людей, з якими мені довелося розмовляти у Снігурівці, постать Олексія Ястребова викликає досить неоднозначне ставлення до нього. Зазначають, що він – хороший анестезіолог, та посаду головного лікаря йому запропонували у облздраві та районній адміністрації. Десь у Луганській області у нього залишилася родина, яку він не поспішає перевозити до Снігурівки, хоча погодився на контракт та кілька років розраховує пропрацювати у Снігурівці. Йому 64 роки, він – пенсіонер. З його приходом на посаду в районній лікарні відбулися суттєві зміни. У стаціонарі було скорочено 60 койко-місць – мабуть, найбільше, ніж у будь-якому іншому районі області. Відповідно, скоротився і персонал: із 360 чоловік до 290.

– Він одразу почав скорочувати людей, – говорить депутат, голова постійної депутатської комісії районної ради з питань медицини, материнства, дитинства та соціального захисту населення Олег Нартов. – А на фоні скорочення не обідив себе самого і свого зама. Люди мені кажуть: він нас скоротив, попереводив на чверть, півставки, у той же час роздув заробітну плату собі і тим, хто його підтримує. Та ще й пенсію справно отримує!

Зрозуміло, що санітарки та медичні сестри у снігурівській лікарні отримують «прожитковий мінімум». І це у той час, коли зарплатня головного лікаря складає… 15  тисяч гривень!

 Я ж тут не тільки головним лікарем працюю. Я тут єдиний анестезіолог, – пояснив Олексій Ястребов. – На мене ще покладена ургентна допомога на дому, котра починається з 16-ї години і до 8-ї ранку.

– Тобто ви цілодобово знаходитесь на роботі?

– Виходить, що так. Ургентна допомога на дому оплачується на 50%. А я в цей час нікуди не можу відлучитися. Держава на цьому навіть багато економить, – упевнений Олексій Ястребов.

Призначення «із просуванням»

Валентин Шмегельський стверджує, що проблеми (і  не тільки у нього особисто) почалися із призначенням Ястребова виконувачем обов’язків головлікаря у січні нинішнього року. Новий керівник одразу заявив, що до нього у лікарні «оперували майже на підлозі» та саме він наведе тут порядок. Між головлікарем та невропатологом Шмегельським одразу виникла неприязнь. До Шмегельського та його дружини Інни Володимирівни, яка працювала начмедом у цій же лікарні, зачастили численні перевіряльники. «Перевіряли вибірково неврологію і терапію», – говорить Шмегельський, а це саме ті відділення, де працює він та його дружина.

У квітні на конкурс, оголошений на посаду головного лікаря, заяви подали обидва «сперечальники» та ще одна їхня колега.

Утім, судячи з усього, відкритої та чесної боротьби не вийшло. Мабуть, жодне призначення керівника у районі до цього не відбувалося із такими сплесками емоцій, говорять у райраді. Депутати Снігурівської районної ради пропонували конкурс проводити безпосередньо під час сесії, адже кандидати на головлікаря неоднозначно сприймалися у самому колективі: тимчасовий керівник уже прославився своїм «вибуховим» характером, на обох лікарів накопичилося чимало скарг у адміністрації та райраді. Звучала пропозиція провести «рейтингове опитування» у лікарні, щоб визначити ставлення та рівень довіри до обох претендентів на керівну посаду з боку пересічних працівників. Однак, як стверджують у Снігурівській райраді, завдяки діям ініціативної групи, підтримуваної виконувачем обов’язків голови Снігурівської райради Андрієм Бохонком, депутатом обласної ради Андрієм Закусіловим, Олексій Ястребов безперешкодно став переможцем конкурсу.

– Зовсім не розумію, за які заслуги райдержадміністрація в особі на той час голови РДА Тетяни Твардовської та її заступника Андрія Бохонка могли «протягнути» Ястребова на цю посаду, – говорить голова постійної профільної комісі райради Олег Нартов. – Провели два фіктивні конкурси, по них було багато питань. На депутатів тиснули, погрожували по телефону і все-таки «протягнули» цю людину.

У той час, коли депутати пропонували на посаду головного лікаря ЦРЛ кількох місцевих лікарів, саме кандидатуру прийшлогоЯстребова у райдержадміністрації «піднесли» як найкращу.

– З приводу того, що він не місцевий, вважаю, це краще, така людина нічим нікому не зобов’язана та, навпаки, буде намагатися щось змінювати, – впевнений очільник райдержадміністрації Андрій Бохонок.

Наразі в адміністрації цілком схвалюють дії головного лікаря ЦРЛ.

– При потребі 20  млн. грн. на Снігурівську ЦРЛ ми отримали 15  млн. Що тут ще скажеш? Ви ж розумна людина, що вам говорити? – зазначає А. Бохонок.

Позиція місцевих депутатів

На відміну від райдержадміністрації, у районній раді зважають на поведінку та манеру спілкуватися із підлеглими Олексія Ястребова. Ось що розповів депутат райради Олег Нартов, якому Ястребов, незважаючи на присутність інших депутатів та відвідувачів лікарні, погрожував «знести башку».

– Я родом із Снігурівки, прожив тут усе життя. Багато лікарів мене знають ще з дитинства. Це люди, які все життя віддали цьому закладу. І коли мені розповідають про його хамське ставлення, у мене немає підстав їм не вірити.

Поведінка керівника державного закладу повинна бути толерантною, вважає і голова Снігурівської районної ради Тетяна Мезіна.

– Те, що сталося у лікарні, – це кричущий факт, – вважає Тетяна Андріївна. – Соромно, звичайно. Як би керівника не провокували, він повинен бути і коректним, і тактовним, і толерантним. Повинен відповідати рівню керівника. Я не можу оцінити професійні якості головного лікаря, але у лікарні склалися зовсім нездорові обставини. Людям набридли незрозумілі бійки та сварки, які вони вимушені бачити, приходячи на роботу.

Як зазначила Тетяна Мезіна, після звернення головлікаря цього року лікарня отримала майже 600  тис. грн. на медичне обладнання та медикаменти. До того ж 10  тис. грн. виділили на перенавчання молодого стажиста Віталія Баранова – протеже Ястребова. Між іншим, Баранов був призначений начмедом і змінив на цій посаді саме дружину В. Шмегельського – Інну Володимирівну, досвідченого лікаря з багаторічним стажем. Чи не є такі дивовижні кадрові призначення банальною помстою непокірному підлеглому?

Післямова

Є всі підстави припускати, що поводитися подібним чином Олексію Ястребову дозволяє високе покровительство виконувача обов’язків райдержадміністрації та підтримка обласного управління охорони здоров’я. Утім, як бачимо, назвати подібну поведінку інакше, ніж вседозволеністю та самоуправством, не можна. А відверте рукоприкладство не сховати ніякими поясненнями від підлеглих, цілком залежних від керівника.

Найголовніше, що усі ці чвари можуть негативно позначитися на виконанні працівниками Снігурівської райлікарні своїх службових обов’язків, адже з’ясовування стосунків, напевне, відбирає у них багато часу та життєвої енергії.

Покидаючи приміщення районної лікарні та проходячи коридором, звернула увагу на переповнені палати з хворими, які очікували від лікарів уваги та слушних порад. По суті, вони стали заручниками ситуації, яка склалася у районній лікарні.

І все ж сподіваємося, що найближчим часом компетентні органи таки розставлять усі крапки над «і», і в цьому лікувальному закладі, нарешті, запанують спокій та злагода.

Тетяна ФІЛІППОВА

14 Comments on “Снігурівська лікарня: обережно – головлікар… кусається”

 1. шмегельский это бандеровское отродье, который любит деньги больше и поклоняется им, а не клятве Гипократа. А мне пришлось столкнуться с этим хапугой, любителем купюр. А медицина для него – способ обогатиться за счет других. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  .

 2. А в чем сыр-бор? У нас в Раде все друг другу пятаки бьют, за яйца носят, в дудки дуют и многое другое. А тут укусил за палец, раздули как мыльный пузырь, пример берем со слуг народа

 3. Статья   заказная  в  пользу   шмегельского.  Уважаемая   журналистка   –   опросите   мнение   простых   снигиревцев   о   нем   –  тогда   пишите.  Сколько   вам   заплатили  ?

 4. Я король снигиревского района и мне можно все. Хочу себе памятник на площади. А ястреб это мой покорный слуга. А шмигу не допустим никогда к креслу главврача. Ча ча ча

 5. А почему Шмегельский не был так активен при Острогляде?Столько лет  в Снигиревке,а ничего не пытался делать.Не подпустили к должности((Ястребов нормальный мужик,который хоть что то делает и будет делать,если ему не будут мешать всякие Валентины!!!!И ему подобные.А статейку походу заказали))))

 6. шмигельский- проввакатор,взяточник,любитель сплетен и интриг,думаю бабушки,лежащие в отделении ,ни раз слышали его сплетни про весь медперсонал . человек высоких амбиций,принимающий все в штыки ,унижающий честь и достоинство всего медперсонала ,невежа и грубиян. спал и видел себя в роли главного врача,после ухода Острогляда(не без помощи все того же шмигельского)встречал , каждую коммисию,говорят,даже развод фиктивный с женой взял-и ,вдруг,такой облом …. можете себе представить как он теперь рвет землю когтями. ему бы этику и деонтологию изучить ,поведение в обществе,соблюдать ту же субординацию с вышестоящими руководителями.научиться, элементарно, здороваться  с ниже себя по должности. Ястребов- молодец!!! с первого дня понял и оценил этого неадекватного человека.  Дай Бог ему сил выстоять в этих условиях. Хотелось бы,чтобы отношения между врачами были в высшей степени интеллигентными.как были при Любовь Богдановне,Нине Ивановне,Николай Николаевиче и еще много можно перечислять врачей,которые действительно были  в нашей больнице -врачами  с большой буквы и ценили,прежде всего ,больного и относились к нему,как требует того клятва Гиппократа

 7. насчет подяк это верно, у меня отец лежал в неврологии, так шмегельский к нему даже не подходил, потому что денег не дал, постоянно избегал. такому человеку не то что нельзя доверять такие должности, его обще нада уволить без права на такую работу, мои слова могут доказать многие люди, особенно люди старшего возраста.

 8. Шмегельський   –   найвідоміший  у  Снігурівській  ЦРБ    любитель   "   подяк  "   від   пацієнтів  у  вигляді   гривень. На   хворого,  який  не   дасть  на   лапу,  він   навіть  не   гляне.  Він   навіть   ходить   карманом   наперед

   

 9. Конечно поведение главврача в даной ситуации вопеющее, однако многое остаеться за кадром, статья судит только с одной "колокольни", я не поддерживаю не Ястребова, не тем более Шмегельского( который то еще "фрукт")- в комментарии он-"просил не отчитывать его при среднем мед. персонале", так он наверное забыл как не один раз, в большенстве в грубой форме отчитывал медсестер при других работниках, явно позабыв об этике и деонтологии. 

   

 10. Ястребова надо убирать, он ничего хорошего нам не дал и не даст. А еще надо срочно убирать Бохонка, который этим доктором управляет как марионеткой. А Бохонком управляет нардеп Бриченко. И ларчик открывается просто……

 11. Так он типичный Шариков: оскорбляет, кусается, считает себя самым умным…

Оставить комментарий