Ви запитували? Ми відповідаємо!

М. Іваненко, м. Снігурівка:

– Судячи з преси, в тому числі з газети «Рідне Прибужжя», в області активно триває процес децентралізації. Чи сьогодні вже відомо, до яких громад увійдуть місто Снігурівка та села району?

Олександра Ментель, регіональний консультант з комунікацій Миколаївського РВ Асоціації міст України (за проектом ПУЛЬС):

– Період вичікування і роздумів у Снігурівському районі завершився: Снігурівка йде на об’єднання. У великій актовій залі будівлі райдержадміністрації нещодавно відбулися громадські слухання, на яких громадськість проголосувала за включення до порядку денного найближчої сесії Снігурівської міської ради питання ініціювання процедури об’єднання у форматі Перспективного плану. Резолюцію про підтримку об’єднавчого процесу разом з протоколом обговорення передано до міської ради.

На запрошення депутатського корпусу Снігурівської міської ради у громадських слуханнях взяли участь і виступили виконавчий директор Миколаївського РВ Асоціації міст України Тетяна Яблоновська, регіональний консультант з питань бюджету Юлія Забродкіна, регіональний консультант з комунікацій, висвітлення кращих практик та просування успіхів реформ Олександра Ментель.

Чи вдасться об’єднати групі депутатів увесь район в одну громаду – наразі залишається інтригою. Так, Василівський сільський голова поставив до відома, що його земляки хочуть створити об’єднану територіальну громаду «Заріччя» у складі трьох сільських рад – Василівської, Павлівської, Тамаринської. Тож якщо після проведення розрахунків вони будуть мати впевненість, що «Заріччя» може бути спроможною громадою, то підуть у самостійному форматі. Якщо ж фахівці нададуть висновок, що громада буде неспроможною, – дані сільради підтримають формат за Перспективним планом і об’єднаються у Снігурівську міську ОТГ.

Раїса Чередник, м. Миколаїв:

– Через проведення бойових дій у нашому рідному місті нам з родиною довелося виїхати з Луганської області. Чоловік знайшов роботу, однак зарплата невелика. Я в зв’язку з хворобою не можу допомогти йому забезпечити сім’ю. Ми чули, що переселенці можуть отримати одноразову грошову допомогу. Скажіть, будь ласка, чи це правда, і яким чином отримати таку допомогу?

Начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк:

– Справді, ще 2014 року уряд затвердив Порядок використання коштів для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним громадянам. Для цих цілей використовуються кошти, які Міністерство соціальної політики України отримує у вигляді благодійних внесків.

Право на отримання такої грошової допомоги мають громадяни у складних життєвих обставинах, які частково або повністю втратили можливість самостійно піклуватися про особисте чи сімейне життя і брати участь у суспільному житті.

Для отримання допомоги Вам необхідно звернутися до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. При цьому не важливо, зареєстровані Ви за місцем проживання чи ні. З собою слід мати:

1) заяву, в якій зазначаються причини необхідності надання грошової допомоги, та реквізити рахунку, відкритого в банківській установі;

2) копію документа, що посвідчує особу;

3) копію ідентифікаційного коду платника податків;

4) копію документів, які підтверджують родинні стосунки;

5) для внутрішньо переміщених осіб – копію довідки про взяття на облік;

6) медичну довідку про стан здоров’я (у разі необхідності).

Заява пишеться у довільній формі. При написанні заяви варто не забути зазначити всі факти, які підтверджують наявність складних життєвих обставин, та додати підтверджуючі документи. Такими документами можуть бути, наприклад, медичні висновки лікарів, направлення на лікування, документи, які підтверджують статус пільгових категорій, розрахунки, рецепти та інші.

Комісія приймає рішення про доцільність надання такої допомоги та її розмір. Обсяг допомоги залежить від наявності коштів та характеру життєвих труднощівконкретного заявника. Строки розгляду питання про надання грошової допомоги, на жаль, законодавством не визначені.

Варто зазначити, що комісіям рекомендовано насамперед надавати допомогу сім’ям загиблих в антитерористичній операції, сім’ям внутрішньо переміщених осіб, сім’ям учасників АТО, які отримали тяжкі поранення та потребують тривалого лікування.

Наші юристи залюбки допоможуть Вам із оформленням усіх паперів. Дізнатися, де розташований найближчий центр чи бюро правової допомоги, можна, зателефонувавши на «гарячу лінію» за телефоном: 0-800213-103, або ж на сайті Мін’юсту (https://minjust.gov.ua) у рубриці новини.

Максим, підприємець, м. Миколаїв:

– У фіскальній службі нещодавно заявили, що полегшили роботу платників податків за допомогою електронних носіїв. Які саме новації запроваджено?

Головне управління ДФС у Миколаївській області:

– З метою забезпечення належного сервісного обслуговування платників податків Державною фіскальною службою України спрощено роботу «Електронного кабінету платника». Для роботи в «Електронному кабінеті платника» підприємцям вже не потрібно встановлювати на свої персональні комп’ютери спеціалізоване програмне забезпечення. Відтепер будь-якої миті за допомогою звичайного смартфона, підключеного до мережі Інтернет, кожен платник податків може користуватися електронним сервісом «кабінет платника».

Користуватися відкритою частиною «Електронного кабінету платника» можна без ідентифікації особи, тобто без електронного цифрового підпису. Через відкриту частину платник податків має можливість скористатися інформацією із загальнодоступних реєстрів; отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності; отримати контакти та адреси центрів обслуговування платників; ознайомитись з новинами Державної фіскальної служби України; скористатися іншою корисною інформацією.

У приватній частині, після ідентифікації особи за допомогою електронного цифрового підпису, платнику надається можливість скористатися індивідуальним податковим календарем; переглянути та перевірити свої облікові дані; створити запит для отримання інформації; переглянути стан розрахунків з бюджетом; зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних; скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» тощо.

Марина Василівна, м. Миколаїв:

– Відомо, що на Новорічні свята різко загострюється проблема придбання квитків на потяги. Чи планує «Укрзалізниця» запустити додаткові рейси?

Прес-служба «Укрзалізниці»:

– На пікові для виїзду на свята дати грудня компанія вже призначила чотири додаткові поїзди на 12 рейсів у західному та одеському напрямках, а також збільшила періодичність курсування 5 цілорічних поїздів.

Так, у період з 24 по 31 грудня 2016 року, зокрема, призначені такі додаткові поїзди:

№ 206/205 Миколаїв – Київ, відправлення з Києва 24, 25, 29, 30, 31 грудня;

№ 223/224 Київ – Одеса, відправлення з Києва 30, 31 грудня, з Одеси – 30 грудня.

Крім того, для зручності пасажирів та задоволення попиту на перевезення в передноворічний період «Укрзалізниця» збільшила періодичність курсування популярних цілорічних поїздів, а саме:

№ 63/64 Дніпро – Кривий Ріг – Одеса, відправлення з Дніпра 24, 26, 28, 30 грудня, зворотно з Одеси – 25, 27, 29 та 31 грудня; № 134/133 Миколаїв – Івано-Франківськ, відправлення з Миколаєва 26, 27, 29, 30, 31 грудня, зворотно 27, 28, 30, 31 грудня та 1 січня;

№ 136 Одеса – Чернівці, відправлення з Одеси 24, 26, 28, 30, 31 грудня, із Чернівців – 25, 27, 29, 31 грудня та 1 січня;

№ 148 Одеса – Київ, відправлення з Одеси 24, 26, 28, 30 грудня, з Києва – 25, 27, 29, 31 грудня.

Квитки на додаткові поїзди та додаткові рейси цілорічних поїздів уже доступні на офіційному онлайн-сервісі «Укрзалізниці» з продажу та бронювання квитків booking.uz.gov.ua, а також у залізничних касах.

Фахівці «Укрзалізниці» продовжують відстежувати попит пасажирів на перевезення напередодні Нового року та у разі потреби призначатимуть додаткові поїзди.

Микола Іванович, Доманівський район:

– Цього року аграрії Миколаївщини, та й України в цілому, зібрали непоганий урожай. Але чи вдається сільгоспвиробникам реалізовувати вирощене, зокрема за кордоном?

Головне управління статистики в Миколаївській області:

– Головним управлінням статистики підбито підсумки діяльності підприємств у сфері зовнішньої торгівлі товарами за дев’ять місяців поточного року. Слід відзначити, що зернові культури традиційно посіли перше місце в експорті області та забезпечили 43% його товарної структури.

За даними Державної митної служби України, за 9 місяців 2016 року підприємствами регіону експортовано 3193 тис. т зернових культур на суму 478 млн. дол. США, що на 7% менше, ніж в аналогічному періоді 2015 року.

Найбільша частка (48%) у структурі зернових припала на пшеницю, 34% – на кукурудзу, 18% – на ячмінь.

Розширилася географія експортних поставок з 51 до 58 країн. Серед них найпомітніші обсяги експорту припали на Єгипет (13%), Індонезію (10%), Іспанію (9%), Саудівську Аравію (8%), Бангладеш (6%) та Китай (5%).

Віктор Володимирович, м. Миколаїв:

– Хто з підприємств області має найбільшу заборгованість по заробітній платі? Які тенденції при цьому спостерігаються?

Департамент соціальногозахисту населення облдержадміністрації:

– Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам Миколаївської області на 01.11.2016 становила 89143,6 тис. грн. На жаль, протягом жовтня 2016 року зафіксовано збільшення загальної суми боргу – на 4347,7 тис. грн., або 5,1 відсотка, до початку 2016 року – на 35790,6 тис. грн., або на 67,1 відсотка.

Найбільшими підприємствами-боржниками залишаються ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» (борг на 1 листопада 2016 року – 40972,2 тис. грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату, – 693 особи), ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» (18695,5 тис. грн.; 1108 осіб), ТОВ «Мостобудівельний загін № 73» (4654,1 тис. грн.; 260 осіб), Філія дочірнього підприємства «Миколаївський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» разом з філіями (3105,5 тис. грн.), ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» (3075,3 тис. грн.; 684 особи).

Крім того, у листопаді виникла заборгованість із заробітної плати на Оздоровчому комплексі санаторного типу для дітей «Очаків» ПРАТ «Миколаївтурист», м. Очаків (333 тис. грн.; 93 особи).

Ольга П., г. Николаев:

– Слышала, что впервые за многие годы городская новогодняя елка сменит «дислокацию». Правда ли это?

Николаевский городской голова Александр Сенкевич:

– Действительно, в этом году городская власть Николаева приняла решение установить главную новогоднюю елку на площади Соборной, на месте, где ранее стоял памятник Ленину.

Подготовкой праздника занимается недавно созданный организационный комитет, в который вошли не только представители управления культуры, а и общественные активисты. Возле елки будет ярмарка, где люди смогут купить выпечку, напитки, сувениры и прочее.

На место, где будет установлена новогодняя красавица, уже подводят электричество. Перед елкой будет стоять сцена. Все, что ранее было на улице Соборной, теперь перейдет на Соборную площадь. Единственное, нужно принять решение по зеленым насаждениям, нет сомнений, что люди будут по ним топтаться. Мы хотим, чтоб День Святого Николаева мы провели на площади Соборной.

Оставить комментарий