Дібровам на Миколаївщині – бути

Проблема заліснення Миколаївщини нині постає дедалі гостріше. Час її обговорення минув. Потрібно діяти. Член громадської ради з питань туризму Миколаївської ОДА Тетяна Чичкалюк зі своїми однодумцями вирішили взяти справу у свої руки та ініціювали програму відродження дібров у ландшафтних парках області. Цю ідею підтримала директор ТОВ «Золотий Колос», депутат обласної ради Надія Іванова.

Днями з Баштанської філії «Золотого Колосу» до всесвітньо відомого біосферного заповідника «Асканія Нова» було відправлено п’ятдесят саджанців троянд, а з Херсонщини до Миколаєва вирушили жолуді знаменитих асканійських дубів, висаджених ще наприкінці 19 сторіччя засновником Асканії бароном Ф. Фальц-Фейном.

Три мішки жолудів назбирали школярі з Асканії Нової, а пророщувати та висаджувати юні дубки, передусім на батьківщині знаменитого козацького роду Скаржинських, у Трикратах та Актовому, будуть школярі Миколаївщини вже наступної весни. Тож коли в Асканії Новій зацвітуть миколаївські троянди, на Миколаївщині зазеленіють юним листом херсонські дубки, як продовження справи степового і полезахисного лісорозведення, розпочатої у Північному Причорномор’ї Віктором Скаржинським.

Украй необхідне та нагальне започаткування. Надія Іванова прекрасно розуміє його актуальність, а тому зробить усе можливе, щоби довести розпочате до логічного завершення. «Я безмірно полюбила прекрасні місцини Трикратського лісу, Актовського каньйону. Полюбила з першого погляду. Це справжні природні перлини Миколаївщини. І наше першочергове завдання не просто зберегти існуюче для нащадків, а зробити свій внесок у розвиток цих заповідних місцин», – зазначила Надія Валеріївна.

Прес-служба депутата обласної ради Надії Іванової

Добавить комментарий