«Тепле» містечко для родички чиновника, або Як призначають кадри в обласній службі зайнятості

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Після того, як з посади директора Миколаївського обласного центру зайнятості (МОЦЗ) із гучним скандалом пішла Олена Демчишина, яку наразі обвинувачують у розтраті бюджетних коштів, святе місце не залишилося вільним. Його зайняв екс-віце-губернатор Дмитро Оборонько, який усіма правдами і неправдами намагається наразі вгодити своєму київському керівнику.

Як виявилося, його родичку Оборонько призначив на керівну посаду у Первомайському районі. При цьому, зрозуміло, «полетіли голови» людей заслужених та авторитетних у районі, були грубо попрані їхні права та закон. Кореспондент «РП» спробував розібратися у цих хитросплетіннях правди і брехні, наявних фактів та обставин, яких не видно з першого погляду.

Потрібен ще один заступник?

Першим тривожним дзвіночком для нині екс-директора Первомайського міськрайонного центру зайнятості Вадима Дудченка стала несподівана комплексна перевірка з Миколаївського обласного центру зайнятості, яка «нагрянула» у лютому нинішнього року. На той час виконувачем обов’язків директора МОЦЗ був колишній віце-губернатор Дмитро Оборонько, який сьогодні є повноправним директором служби зайнятості області.

Вадим Дудченко.

Після візиту вищестоящих колег Дудченко опинився на лікарняному ліжку. Лікуватися після того йому довелося довго: практично весь рік він переходив з одного лікарняного на інший, а діагнози – гостра серцева недостатність та нервові зриви – свідчили про отриманий надзвичайний стрес. До речі, обгрунтованість та об’єктивність усіх діагнозів та призначень, а також достовірність лікарняних листів пізніше було підтверджено комісією фахівців двох місцевих лікарень, де лікувався Дудченко, а ініціатором перевірки виступив Дмитро Оборонько.

– Вочевидь, вони хотіли одразу усунути мене з посади та призначити на моє місце Олену Порхун, але це було б в обхід усіх законів, – говорить Дудченко. – Тоді вони пішли іншим шляхом та поставили її моїм заступником, щоб зробити виконувачем обов’язків, а далі – і директором, ускладнили схему, щоб приховати свої незаконні дії.

Втім, здійснення плану щодо призначення другого заступника теж виявилося не таким легким. Згідно із наказом Державної служби зайнятості другого заступника можна призначати у базові, тобто районні служби, де кількість працівників становить не менше 75 чоловік (наказ № 8 Державної служби зайнятості від 28.01.2015). А у Первомайську працює 25. Як не крути, а ще одна керівна посада тут не потрібна, тим більше, коли по всій області кількість працюючих у службі зайнятості може лише скорочуватися, адже відбувається реформування та оптимізація цієї сфери.

Та працівники МОЦЗ аргументували появу нової посади у Первомайську «надзвичайною складністю цього району».

– Ми не просто вирішили: давайте у Первомайськ дамо другого зама, – пояснив директор МОЦЗ Дмитро Оборонько. – Були проведені розрахунки навантаження на одного співробітника центру зайнятості, виходячи з кількості людей, які стоять на обліку, кількості роботодавців, є певна методика розрахунку. Вона показала: щоб у подальшому в Первомайському центрі зайнятості не було проблем… ми подивилися, і було прийнято рішення. В цілому по області ми не збільшували кількість штатних одиниць. Ми з одного підрозділу забрали, а Первомайську дали.

Щоб призначити Олену Порхун, співробітникам МОЦЗ довелося змінювати штатний розпис та посадові оклади, після чого у Новобузькому центрі зайнятості замість 13-ти стало 12 чоловік, а у Первомайській службі зайнятості з’явився 26-й працівник.

«Допомога» гірша за покарання

Ще одним аргументом для введення нової посади було бажання співробітників МОЦЗ надати «методичну допомогу» первомайським колегам. Тому перевірки у Первомайську приймали цього року одну за одною. Лише у вересні їх відбулося п’ять: 06, 19, 22, 23, 26 числа, причому у складі комісій перебувало від 4 до 10 працівників Миколаївського ОЦЗ. Можна тільки уявити, скільки бюджетних коштів пішло на це, адже вартість перебування у такому відрядженні лише для одного працівника з області сягає не менше 1 тис. грн.

Метою численних прискіпливих перевірок, як стверджували самі перевіряльники, було розв’язання «робочих питань» або «моніторинг». Однак у підсумку чомусь з’являлися не методички та корисні поради первомайцям, а доповідні записки та догани директору Вадимові Дудченку та його заступнику Альоні Кривошапці, на сьогодні звільнених після отримання двох поспіхом сфабрикованих доган – рівно стільки необхідно за законом. Деякі обвинувачення до них виглядають абсурдними. Наприклад, нібиторозтрата бюджетних коштів на навчання безробітної Мельник. На замовлення роботодавця вона пройшла навчання, а потім відмовилася від пропонованої вакансії. Дудченко пояснив, що людина має таке право, тим більше, вона повернула кошти, витрачені на навчання. Ціна питання – 56 грн., і насправді це було не повноцінне навчання, а інструктаж з техніки безпеки, який провів для неї роботодавець.

Отже, появі Олени Порхун, нової колеги «на допомогу» керівництву Первомайського центру зайнятості, передувала досить нервова обстановка. Варто згадати про ще одне порушення при призначенні О. Порхун: її кандидатура не була погоджена із директором Вадимом Дудченком та стала для нього певною мірою несподіванкою.

До того ж для керівництва ПЦЗ функціональні обов’язки нової співробітниці були не дуже зрозумілими, тому Дудченко письмово звернувся у МОЦЗ та попросив надіслати відповідні інструкції.

А поки обов’язки нового заступника визначалися «наверху», роботою Олена Порхун не була завантажена, однак грошову винагороду з бюджету одержувала і одержує щедру. З першого дня роботи вона отримувала 25%-ну надбавку до зарплати за вислугу років, а через два місяці Дмитро Оборонько підписав наказ про встановлення надбавок О. Порхун у розмірі 50% – за «високі досягнення у праці» та ще 50% – «за особливий характер роботи та інтенсивність праці». Наразі Олена Григорівна за свою сумлінну працю отримує щомісячно ще й премію у розмірі 80% посадового окладу, що набагато перевищує винагороди іншим працівникам служби зайнятості, навіть найбільш заслуженим. За словами В. Дудченка, такої винагороди не отримує жоден його співробітник, навіть якщо працює у службі більше 10 років.

«Як не подбати рідному чоловічку…»

Чому Олена Порхун є таким цінним працівником для обласного центру зайнятості та отримує особливі преференції, стає зрозумілим, якщо співставити деякі факти.

Олена Григорівна ніколи безпосередньо у службі зайнятості не працювала. До того тривалий час займала посаду спеціаліста відділу кадрів у Первомайській райраді. А отримала керівну та грошову посаду у центрі зайнятості, швидше за все, завдяки сприянню родича – Кравченка Сергія Сергійовича, нині першого заступника голови Державної служби зайнятості України. Олена Порхун була дружиною брата Кравченка С.С., уродженця с. Лукашівка Первомайського району Миколаївської області, а її діти доводяться близькими родичами високопоставленному чиновнику. І хоч Олена Григорівна стверджує, що не спілкується із впливовим столичним родичем, повірити у це важко, тим більше у світлі подій, що відбуваються у Первомайському центрі зайнятості. Причому діють головні фігуранти цієї історії за дуже схожими схемами. Судіть самі: будучі виконувачем обов’язків голови Державної служби зайнятості, С.С. Кравченко у серпні 2016 року призначив Д. Оборонька головою Миколаївської обласної служби зайнятості. За місяць до того Оборонько, на той час – виконувач обов’язків голови МОЦЗ – незаконно прийняв О. Порхун на посаду заступника директора Первомайського центру зайнятості, створивши спеціально для неї «тепленьке» робоче місце. Схоже, саме за вдале працевлаштування О. Порхун Дмитро Оборонько і отримав жадану посаду голови Миколаївського обласного центру зайнятості. Хіба не схоже на правду?

Більше того, Олена Порхун наразі також мітить у крісло директора Первомайського центру зайнятості, безсоромно поясняючи це так: «Ну, там же треба комусь працювати!». Адже на сьогодні «шлях нагору» для неї розчищений, бо директор Вадим Дудченко та його заступник Альона Кривошапка там більше не працюють.

Звільнення без попередження

Заради цього «кар’єрного злету» наприкінці жовтня «з тріском» був звільнений з посади В. Дудченко, у той же день лишилася посади його заступник А. Кривошапка. І хоч як не запевняли кореспондента у МОЦЗ, що Кривошапка добровільно пішла з посади «по догляду за малолітньою дитиною», але у розпорядженні редакції опинилися записи з трудової книжки Альони Кривошапки, а також її звернення до Д. Оборонька, у якому вона стверджує, що заяву на звільнення написала під тиском та просить поновити її на роботі. Відомо, що це звернення отримала секретар МОЦЗ, але відповіді Кривошапка досі не бачила. А в її трудовій книжці зафіксовані одразу три записи, які робилися протягом трьох днів поспіль. Дві – з приводу її звільнення «за несумлінне виконання службових обов’язків», а третя – за власним бажанням. Отака вам добровільність! Тим більше наразі Альона Анатоліївна, за іронією долі, встала на облік у рідному Первомайському центрі зайнятості та шукає собі роботу. Адже її 9-річний син, зрозуміло, не потребує догляду, як це намагаються піднести працівники обласного центру зайнятості. До речі, жінка подала позов до суду, щоб відновитися на посаді. У суді відстоювати свою позицію та захищати добре ім’я буде і Вадим Леонідович Дудченко. Адже обох у Первомайську знають як сумлінних працівників, професіоналів своєї справи. За 20 років роботи у службі Дудченко має більше 40 грамот від обласного центру зайнятості, обласної та місцевої влади, а Кривошапка, стаж якої налічує 13 років у службі зайнятості, у 2014 році була названа серед кращих своїх колег та її фото прикрашало Дошку пошани працівників служби зайнятості.

Оборонько зайняв оборону

Візит кореспондента «РП» до Миколаївського обласного центру зайнятості – задля отримання пояснень та відповідей на численні запитання – вийшов малоприємним. Незважаючи на те, що охоронець на вході привітно зауважив, що «журналістів тут поважають», у кабінеті директора на відвідувачку чекала ціла команда працівників на чолі з Дмитром Обороньком. Напроти журналіста з’явилася відеокамера, на яку господар кабінету, запитавши дозволу, почав ретельно фіксувати кожне сказане слово та кожен рух представника преси. Журналіст навіть не здивувалася, адже відомо, що кращим захистом є напад. Особливо, коли хтось відчуває свою неправоту.

Дмитро Оборонько.

За багатослів’ям пояснень, яке за директором слухняно повторювали і підлеглі, важко було вловити сутність та обґрунтованість цих доводів. Пропонувалося «ретельно все записувати», тому що надати необхідні документи у центрі відмовилися. До того ж відмовили у наданні інформації про діяльність Первомайського центру, мотивуючи тим, що даних за 2016 рік ще немає. Пізніше з’ясувалося, що це неправда, і звітність усе-таки є – за підсумками 9 місяців.

Отже, за інформацією наради директорів базових центрів зайнятості, яка відбулася зовсім нещодавно, 27 жовтня, Первомайський міськрайонний центр зайнятості має позитивні результати роботи та не один раз згадується як найкращий. Наприклад, цитата: «У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 6,7 тис. осіб, що на 4,6% більше, ніж у січні-вересні 2015 року. Зокрема, у Новобузькому, Кривоозерському та Первомайському районах кількість осіб, залучених до тимчасової зайнятості, зросла на 26,9% – 34,2%». Далі зазначається, що саме у Первомайську найбільше серед усіх районів області – 272 людини – було направлено на навчання на короткотермінові курси з основ охорони праці, що є передумовою високого рівня працевлаштування.

Також «найбільша кількість учасників АТО була працевлаштована Первомайським (33 особи), Баштанським (24 особи) та Вознесенським (22 особи) базовими центрами зайнятості». Добре спрацювала і комісія Первомайського центру зайнятості щодо запобігання довготривалому безробіттю: результат 12,8% працевлаштованих та 3 особи, направлені на громадські роботи, також виявився кращим по області.

Не підтвердилися слова Дмитра Оборонька про те, що ПЦЗ не співпрацює із місцевою владою. На запитання кореспондента «РП» Первомайський міський голова Людмила Дромашко сказала: «Співпраця з центром зайнятості, безумовно, є. Ми провели спільно багато ярмарок вакансій. Працює і проект з громадських робіт. І це позитивно».

Як бачимо, нестиковок між поясненнями, які надали кореспонденту працівники обласного центру, та реальними цифрами та фактами виявилося занадто багато.

А ще з’ясувалося, що подібне зневажливе ставлення до журналіста зовсім не є винятком. Наприкінці серпня прискіпливий «допит» на відеокамеру влаштували і Вадиму Дудченку, і Альоні Кривошапці. Викликавши їх до обласного центру, без попередження, їх перевірили «на відповідність займаній посаді», коли з десяток працівників центру ставили каверзні запитання. Для чого це робилося, наразі зрозуміло. Невже це і є стиль роботи нинішнього керівництва обласного центру зайнятості? На словах – виправдання законом, а насправді – підсиджування та перекручування фактів. І все – задля вдоволення своїх владних амбіцій.

Службу зайнятості покидала із подвійними почуттями: здавалося, тут працюють люди державні, для яких буква закону та моральні принципи повинні бути важливішими понад усе. Втім, стикнулася із неприкритою брехнею не тільки з боку керівника, але і його слухняних підлеглих, які сором’язливо відводили очі при розмові з журналістом, але всіляко підтримували начальника.

Сподіваємося, що незаконно звільненим працівникам вдасться-таки довести в судах свою правоту, інакше така держава і такі державні службовці не заслуговують ані на довіру, ані на повагу.

Тетяна ФІЛІППОВА

Р.S. Цей матеріал ми направляємо для реагування і детального аналізу ситуації, яка склалася у Первомайську, у Національне антикорупційне бюро України, а про відповідь повідомимо на сторінках нашої газети.

Миколаїв-Первомайськ


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

12 Comments on “«Тепле» містечко для родички чиновника, або Як призначають кадри в обласній службі зайнятості”

 1. Це "тепле містечко" хіба що для самого дудченка, який шантажом звик заробляти капітал на підприємцях, в яких є не оформлені працівники, на роботодавцях, які брали свого часу дотації, на безробітних, які брали одноразову допомогу для підприємництва, на працівниках центру зайнятості за працевлаштування на роботу. Для порядної людини посада керівника не може бути "теплим містечком" тому що це напружена та відповідальна посада. А кореспондент вісвітив статтю однобоко та упереджено, що переконує в тому, що стаття дійсно замовлена та проплачена дудченком. Жаль, що кореспондент цієї газети дійсно виглядає представником другої продажної професії

 2. А статейка-то дудченком проплачена. Филиппова, сколько он тебе положил на карточку бабулеток?

 3. Уважаемая аудитория , а откуда вообще появилось это краснощекое чудо под названием Дима, этот молдаван откуда взялся? Может и ему пора вслед за предыдущим начальством последовать, соплей у него не много висит под носом?

 4. а ГРУ- это сам дудченко? а что ты занервничал, Леогнидович?. привет тебе из Кривого и Южика))) а Швонбернгом это ты Робертовича назвал? так расскажи, не стесняйся, как ты его подставил,чтоб на должность залезть! и про демчишину расскажи, как ты ее в дубровке развлекал а с работников собирал деньги)))

 5. Приглашаю всех лиц виновных в НАБУ,-новый Год скоро все таки! Там разберутся быстрее и “ставки” решения проблем по дороже))) Так что готовим…

 6. Вот из-зта таких швондеров в службе занятости Гражданин и доворовывается страна…

 7. Сына ,это Димончик Оборонько.А папа ,известно кто.Кстати Виктор,это Швонберг-бывший директор пенсионер,известный первомайский азартный игрок.

 8. А  сына это кто? Димитрий Обронько или тот уволенный Рудченко, просто я в этом деле совсем недавно, и никого не знаю, просто не в теме)))!

 9. Як на мою думку то мало чим відрізняється Димчишина від тих хто зараз займає керівні посади в Миколаївському ОЦЗ. Всі вони лише "переоформили" кнопку від "пральної машиши" яка забезпечує безперебійну роботу "налагоджених схем". Всі вони прийшли під управлінням шановного Ворони, який слізно заявляв про свою чесність та стремління справедливості, про те яке Димчишина "ст@во". Хоча вона всього – навсього його "колишня", яка лише відмовилася йому сплатити заслужені на його думку "дивіденти" за те що він її туди протягнув у свій час))). Ось така невдячна вийла жіночка! Тобто, відбувся черговий деребан "хлібного місця" на хвилі подій 2014 року. І Діма, і його незамінна ЗАСТУПНИЦЯ і його помічниця Ірина Вікторівна (так і не змогла "навести порядок в службі"), яка ладна продатися за поздоровчу відкритку для тих кого ще донедавно збиралася "убрати" з посади, мало чим відрязняються від колишнього керівництва Миколаївського ОЦЗ. Одним словом, набір чергового "ш@""ла, яке просто бездарне до керівництва, але дуже тямить як заробляти гроші. 

   

 10. Одне тішить:  скоро чергові вибори і я більше чим певний, така братія незабаром залишить по прикладу Димчишиної "хлібні та теплі  місця", а на зміну прийде дійсно нормальна та порядна людина, яка зможе навести порядок у службі. 

  Шановний автор статті, я дмаю що незабараом у вас буде більше цікавої інфорації про діяльність горе-керівництва Миколаївського ОЦЗ, так як те що вони творять уже просто вилазить на поверхню, та не може не бути поміченим громадскістю!!

 11. Дайте дудченку медаль)))).А ще поцікавтесь, як йому вдається стільки лікарняних отримувати? Може теж має родичів?)) А ще пишете: працівники ЦЗ відводили очі.Так пам.ятають працівники, як дудченко лякав "У меня кругом свои люди есть, вы все уйдете, а я останусь!" І чи директора заслуга, якщо його рік не було на роботі, що ЦЗ працює, чи все-таки працівників, які на роботі були, тієї ж Кривошапко, яка по лікарняних не бігала, а постраждала за компанію? Ви дуже добре проаналізували родину Порхун О., то поцікавтесь і родиною  дудченка, а ще його майновим станом "на зарплату". 

Оставить комментарий

Your email address will not be published.