Обласну прокуратуру не цікавлять мільйонні збитки державного підприємства?

У журналістському розслідування (стаття «Укоренився…», номер «РП» від 13.10.16) ми розповідали про діяльність Державного підприємства «Володимирівське лісове господарство». Йшлося, зокрема, про те, що з приходом на посаду нового керівника лісгоспу було проаналізовано діяльність підприємства у період з 2011-го по 2016-й роки. За висновком експерта, збитки підприємства за вказаний період становили 1,8 мільйона гривень (за деякими іншими даними – навіть більше).

Кримінальне провадження за цим та іншими фактами було розпочато поліцією Казанківського району ще 16 травня 2016 року. Згодом справу було передано на розслідування до обласної прокуратури. Зважаючи на те, що тема – суспільно важлива, адже йдеться про захист економічних інтересів держави, наповнення місцевих бюджетів та інтереси працівників лісгоспу, ми направили звернення прокурору Миколаївської області Тарасу Дунасу, в якому попросили того прокоментувати хід розслідування кримінального провадження.

На жаль, Тарас Омелянович не відповів редакції «РП» на звернення, яке адресувалося особисто йому, – «відписався» виконувач обов’язків начальника відділу А. Крупка. Напевно, у обласного прокурора є більш масштабні та глобальні справи, ніж завдання якихось там мільйонних збитків державному підприємству. Зазначимо й «оперативність», з якою прокуратура області зреагувала на наш інформаційний запит. Лист до цього відомства надійшов і був зареєстрований 4 жовтня цього року, а відповідь датована… 3 листопада.

Гадаєте, читачу, прокурорські працівники ретельно готували розлогий коментар по суті порушених проблем, адже на це їм знадобився цілий місяць?

Якби так… На шість запитань, які містилися в журналістському зверненні, обласна прокуратура примудрилася відповісти аж… у чотирьох реченнях! Звичайно, «краткость – сестра таланта», проте навіть «геніальність по Чехову» не дозволила «церберам» законності на території Миколаївської області відповісти на більшу частину наших запитань. Тож змушені ще раз, уже на сторінках газети, повторити ці далеко не пусті для розуміння ситуації запитання:

1. Чи Вам, Тарасе Омеляновичу, особисто відомо про дане кримінальне провадження?

2. Чому з моменту відкриття провадження не допитані основні свідки (прізвища вказані в оригіналі нашого письмового звернення. – Ред.)?

3. Чи проведено у рамках цього кримінального провадження ревізію та інвентаризацію фінансово-господарської діяльності ДП «Володимирівське ЛГ» у період з 01.07.2011 по 23.08.2016 за клопотанням потерпілої сторони?

4. Коли орієнтовно буде завершено досудове слідство, а справу передано до суду?

А зважаючи на те, що, виходячи із куценької відповіді від пана Крупка, досі нікому не пред’явлено підозру (і це – після півроку з моменту порушення кримінального провадження!), запитаємо й таке: чому так сталося? Невже збитки державному підприємству завдавалися інопланетянами, особистість яких досі не встановлено?

Шановний Тарасе Омеляновичу! Сподіваємося, що цього разу Ви таки знайдете час у своєму напруженому робочому графіку та особисто відповісте на нагальні запитання. Вашу відповідь ми обов’язково розмістимо на шпальтах «РП».

Інф. ред.

Добавить комментарий