Миколаївський коледж культури і мистецтв – культурний фронт Миколаївщини

Сьогодні, коли Україна опинилась у тяжких умовах, мир та спокій нашої держави підтримують волонтери, які своєю турботою додають сили учасникам антитерористичної операції на сході України. Велику роботу ведуть волонтери, що допомагають запобіганню корупційних схем, але не меншу значимість мають волонтери, які формують культурний фронт України та стоять на сторожі нашої традиційної культури.

Саме таким культурним фронтом на Миколаївщині є Миколаївський коледж культури і мистецтв, а викладачі та студенти коледжу і є волонтерами цього фронту. Відзначаючи професійне свято – День працівників культури та майстрів народного мистецтва, яке відбулося в Україні 9 листопада, хочеться звернути увагу урядовців, громадськості, бізнесменів, меценатів та всіх мешканців Миколаївщини на навчальний заклад, який сьогодні по праву забезпечує ідеологічну основу нашого краю.

Починаючи з перших днів свого існування, а саме з 1954 року, педагогічним колективом було поставлено за мету підготувати справжнього професіонала культурного фронту нашої області. Так, протягом більше півсторічної творчо-педагогічної діяльності коледжу культури і мистецтв було підготовлено понад 8 тисяч фахівців культурно-мистецької сфери. Багато випускників коледжу стали керівниками творчих колективів, які представляють мистецьку скарбницю не лише Миколаївщини, а й усієї України. Коледж відкрив двері у творче життя багатьом майбутнім заслуженим працівникам культури та заслуженим діячам мистецтв України, заслуженим та народним артистам України, лауреатам обласних та державних премій, науковцям, урядовцям тощо.

На сьогодні культурний фронт Миколаївщини забезпечують творчі колективи коледжу культури і мистецтв, які гідно представляли як Миколаївщину, так і Україну на міжнародній творчій арені. За часи становлення державності колективам коледжу рукоплескали в Австрії, Німеччині, Туреччині, Болгарії, Угорщині, Франції, Швейцарії, Італії, Чехії, Греції, Польщі та інших країнах зарубіжжя.

Справжнім оберегом української народної пісні протягом 45 років є лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Прибузький ансамбль пісні і танцю, яким усі ці роки керує заслужений працівник культури України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ст.,лауреат Всеукраїнської премії ім. В. Гнатюка та обласної премії ім. М. Аркаса, викладач-методист та випускник коледжу культури і мистецтв 1960 року А. Затурян; нині керівник танцювальної групи О. Нікітіна. Учасники хору та особисто керівник хору стали збирачами українського пісенного фольклору Південного регіону України з його неповторною манерою виконання.

З великою пошаною та любов’ю до народної української пісні старшим викладачем коледжу Н. Жадик у 2005 році створено народний гурт народної пісні «Зорецвіт», базовим творчим джерелом якого став пісенно-музичний фольклор, заснований на місцевих та регіональних традиціях півдня України, художньо переосмисленого за сучасною стилізованою манерою. Високий рівень виконавської майстерності як народних, так і оригінальних творів без супроводу та з супроводом, характерний для творчої діяльності гурту, став популярним у Миколаївській області та за її межами. Колектив запрошують на конкурси, огляди, фестивалі, обласні телевізійні програми. У 2015-му ансамбль отримав запрошення до співпраці від відділу преси та культури посольства США у Києві з американським фольк-гуртом «Тамблін-Боунз». Концерти ансамблю разом з фольк-групою відбулися в Посольстві США та Американському домі.

40 років поспіль дивовижним явищем в академічній хоровій культурі України є лауреат та переможець багатьох міжнародних, всеукраїнських фестивалів і конкурсів, народний жіночий академічний хор ім. С. Фоміних, керівником якого є заслужений працівник культури України, лауреат премії «Городянин року», старший викладач коледжу та випускниця коледжу 2000 року Т. Островська, яка гідно продовжує традиції унікального хорового співу, закладені засновником колективу Світланою Фоміних.

55 років окрасою народної інструментальної музики Миколаївщини можна назвати лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів народний оркестр народних інструментів «Південна рапсодія», художній керівник та диригент, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ст., лауреат обласних премій ім. М. Аркаса та «Перлина Миколаївщини», викладач-методист та випускниця коледжу 1970 р. О. Комінарець. Про творчі досягнення колективу свідчать численні грамоти та дипломи міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Колектив за останні роки був гідно оцінений вельми поважним журі на VІ Міжнародному конкурсі «Юна Прага» (Чехія), ІІ місце на Міжнародному конкурсі оркестрів «Крещендо» (Нью-Йорк, США), перемоги на V Міжнародному конкурсі «Самородки‑2011» та Гран-прі Міжнародного конкурсу «Південний експрес» й багато інших.

Торкаючись теми розвитку народно-інструментальної культури Миколаївщини, не можна не згадати інші творчі колективи коледжу. А саме – лауреатів всеукраїнських та обласних конкурсів: ансамбль народних інструментів «Грай, музико!», який цього року відзначив свій ювілей (художній керівник та диригент, старший викладач коледжу Л. Васкан), та ансамбль бандуристів, художній керівник старший викладач коледжу М. Добровольська.

Викладачі спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» О. Гоголь, В. Покиданець, І. Покиданець, Л. Лістунова, М. Кондратюк, О. Сєлєзньова, А. Дідківськи спонукають студентів до пошукової роботи з метою відродження, збереження, популяризації та розвитку давнього мистецтва Півдня України. Юні майстри декоративно-прикладної творчості систематично беруть участь у виставках, конкурсах, фестивалях міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів: «Майстер і учні», «Майстри народного мистецтва Миколаївщини», всеукраїнські виставки «Світ божий, як Великдень», «Кращий твір народного мистецтва», Міжнародний фестиваль у Мистецькому Арсеналі «Етносвіт», Міжнародний фестиваль народної творчості в Туреччині, виставка килимів Півдня України «Степові килимки».

Вагомий внесок у розвиток народного хореографічного мистецтва Миколаївщини роблять творчі колективи коледжу спеціальності «Хореографія». Лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів ансамблі народного танцю під керівництвом досвідчених педагогів С. Романової, С. Краснової, заслуженого працівника культури України О. Дорошиної, О. Божко, О. Нікітіної, які дбайливо ставляться до збереження традиційного коріння українського танцю та танців інших народів світу. Український танок у виконанні творчих колективів коледжу було представлено на багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсах хореографічного мистецтва. Лише протягом останніх 5 років наші хореографи гідно представляли Україну у Чехії, Угорщині, Болгарії, Франції, Греції.

Окрім народного танцю, викладачі коледжу популяризують серед мешканців Миколаївщини кращі зразки класичної хореографії та сучасного танцю. Прикрасою концертних програм міста є виступи лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів – ансамблю класичного танцю, художній керівник, старший викладач Л. Семісюк.

Чимало культурно-мистецьких та просвітницьких заходів, організованих творчими зусиллями коледжу, стали навчальною лабораторією студентів-організаторів театралізованих масових народних свят та обрядів. Майбутні режисери під керівництвом педагогів спеціальності Л. Гупало, О. Павліщева, В. Сандула, Л. Жарікової, Л. Рури, Л. Щербіни вчаться вкрай відповідальній справі – виховувати почуття патріотизму, поваги до своє національної культури через художнє слово, драматургію, концертну програму тощо.

Значну роль студенти та викладачі коледжу відіграють у задоволенні дозвіллєвих потреб різних категорії населення, особливо звертається увага на роботі з категорією соціально незахищених громадян. Останніми роками було поставлено за мету створення концертних програм для підняття бойового духу та почуття патріотизму серед військовослужбовців та бійців АТО. Творчі колективи під керівництвом викладачів О. Кузьменко, Н. Зуєвої, Л. Оспадової, М. Лисенко постійно виїжджають з концертними бригадами у військові частини, військовий шпиталь. Не залишаються поза увагою активістів і діти-сироти, щорічно до Дня Святого Миколая коледж проводить акцію «Святий Миколай на наше свято завітай» (у рамках акції збираються кошти на закупівлю подарунків для дітей).

Колектив Миколаївського коледжу культури і мистецтв завжди готовий прийти на допомогу, але для розвитку творчого потенціалу коледжу потрібна інформаційна та матеріальна підтримка. Сьогодні не можемо не подякувати постійним меценатам та благодійникам нашого навчального закладу, а саме Миколаївському Ротарі-клубу, народному депутату України Тарасу Кременю та голові постійної депутатської комісії з питань культури, освіти науки та молоді обласної ради Надії Івановій.

На передодні професійного свята хочеться звернутися до урядовців з проханням не забувати про волонтерів культурного фронту України та звернути увагу на розвиток мистецької освіти Миколаївщини. Також хочеться привітати всіх студентів, викладачів та випускників Миколаївського коледжу культури і мистецтв з професійним святом та побажати творчого натхнення й мистецьких перемог. Окремо звертаємось до талановитої молоді Миколаївщини: якщо ви бажаєте присвятити своє життя служінню культурі й мистецтву, то запрошуємо вас на навчання до Миколаївського коледжу культури і мистецтв.

С.В. Мицик, директор Миколаївського коледжу культури і мистецтв, кандидат культурології

Добавить комментарий