Ірина Кузьменко, Первомайський район:

– Які виплати від держави передбачені для матері із малолітньою дитиною?

Департамент соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації:

– Виходячи зі встановлених розмірів прожиткових мінімумів з 1 травня 2016 року, розміри державної допомоги наступні:

• допомога у зв’язку з вагітністю та пологами: з 1 травня 2016 р. – 362,5 грн. на місяць;

• допомога при народженні дитини: 41280,0 грн.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, надається у розмірі, що дорівнює різниці між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів, стипендії, допомоги та пенсії за попередні 6 місяців:

– на дітей віком до 6 років: з 1 травня – 2456,00 грн.;

– на дітей віком від 6 до 18 років: з 1 травня – 3062,00 грн.

Допомога на дитину одинокій матері, одинокому усиновителю (вдові, вдівцю), матері, батьку дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців.

– на дітей віком до 6 років: з 1 травня – прожитковий мінімум 1228,0 грн.;

– на дітей віком від 6 до 18 років: з 1 травня прожитковий мінімум – 1531,0 грн.;

– на дітей віком від 18 до 23 років, у разі навчання: з 1 травня прожитковий мінімум 1450,0 грн.

Допомога при усиновленні дитини: – 41280,0 грн.

Валентин, Очаківський район:

– Як на Миколаївщині іде процес забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції?

Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області:

– У Миколаївській області з моменту запровадження ініціативи про забезпечення землею до територіальних органів Держгеокадастру та місцевого самоврядування учасники АТО подали 8533 заяви на отримання ділянок. Військові отримали 5506 дозволів на розробку землевпорядної документації для відведення землі загальною площею 7902,6066 га. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.

Безпосередньо до територіальних органів Держгеокадастру Миколаївщини подали клопотання 4715 учасників АТО. З них 4266 заявників отримали дозволи на розробку проектів землеустрою на ділянки загальною площею 7748,8947 га.Завершили процедуру оформлення землі у власність 11535 військовослужбовців.

Із земель державної власності учасники АТО здебільшого отримають ділянки для ведення особистого селянського господарства. Під ці потреби 4194 військовим передадуть землі площею 7741,5447 га (98% від виданих дозволів). Ще 72 ділянки площею 7,35 га призначені для ведення садівництва.

До органів самоврядування за отриманням землі звернулись 3818 учасників АТО. Частина заявників – 1240 військових – вже отримали дозволи на розробку проектів землеустрою для відведення ділянок (загалом 153,7119 га) із земель комунальної власності. Інші заяви розглядаються.

Із комунальних земель учасникам АТО відведуть 20 ділянок для ведення особистого селянського господарства (1,6% від виданих дозволів), 1097 – для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд (88%), 120 – для дачного будівництва (10,2%). Три військові отримають землю для ведення садівництва.

Військові можуть ознайомитись із матеріалами про вільні ділянки у відкритому доступі на сайті Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.

Іван Герасимович, м. Вознесенськ:

– На Миколаївщині працюють відомі підприємства з виробництва молочних продуктів, солодощів, соків, пива. Та чи збільшується загалом в області виробництво продуктів харчування?

Головне управління статистики у Миколаївській області:

– За даними Головного управління статистики, за 9 місяців 2016 року виробництво харчових продуктів і напоїв в області збільшилось на 11,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Більше ніж у січні – вересні минулого року випущено вершкового масла, жирних сирів, кисломолочних продуктів, безалкогольних напоїв, борошна, згущеного молока – на 1,8-16%, солодкого печива і вафель, пива, соняшникової нерафінованої олії – на 25,5-27,2%. У 40 разів зріс випуск цукру.

Однак скоротилось виробництво макаронних виробів, ковбасної продукції, хліба та хлібобулочних виробів, фруктових та овочевих соків, натуральних консервованих овочів – на 29,9-13,1%, виноградного вина, сухого знежиреного молока, свіжого неферментованого сиру, рідкого обробленого молока – на 8,7-2,4%.

Ігор, м. Миколаїв:

– На автодорогах міста та області коїться вакханалія – кожного дня чуємо про безліч аварій, чимало потерпілих. Коли, нарешті, буде наведено лад у цьому питанні?

Начальник ГУ НП в Миколаївській області полковник поліції Юрій Мороз:

– Протягом поточного року обстановка з аварійністю на території області справді залишається досить складною. Так, за 9 місяців по області зареєстровано 714 автоаварій (що становить +41,1% відносно аналогічного періоду минулого року), в яких 84 людини загинули (+20%) та 940 (+41,1%) отримали тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості. При цьому переважна кількість дорожньо-транспортних подій зареєстровано на території обласного центру: скоєно 389 (+57,5%), загинуло 24 (+84,6%), травмовано 483 (+61,5%) людини.

З метою підвищення рівня роботи з попередження грубих порушень Правил дорожнього руху, що є основними причинами скоєння автоаварій, ми обговорили комплекс заходів, що матимуть вплив на стан аварійності. Зокрема пропозицію керівництва Управління патрульної поліції м. Миколаєва про проведення спільних відпрацювань за межами обласного центру.

Серед слушних пропозицій – відрядження патрульних поліцейських до районів вахтовим методом, тобто щоб провести повну перевірку певної території, наприклад, протягом тижня. Це повинно посилити відповідальність як пересічних громадян, так і місцевих співробітників служб безпеки дорожнього руху. Пропозиція від Управління патрульної поліції повинна дати результат – якщо не суттєвий спад аварійності, то значне покращання.

Валентина Григорівна Дмитренко, м. Миколаїв:

– Підкажіть, де можна оформити субсидії в місті Миколаєві, і які документи для цього потрібні?

Департамент праці та соціального захисту населення  Миколаївської міської ради:

– Програма житлових субсидій є механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Нагадуємо, що субсидія є безповоротною допомогою держави, і для її отримання необхідно надати лише два документи. Заповнюйте заяву та декларацію про доходи і надсилайте їх поштою, електронною поштою або особисто подавайте до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій.

Громадян, які не отримували до цього часу субсидію, запрошуємо не зволікати і звертатись до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій за адресами:

– Заводський район, вул. Морехідна, 9, тел.: 34-31-69;

– Корабельний район, вул. Новостройна, 1, тел.: 60-04-84;

– Інгульський район, вул. Миколаївська, 26, тел.: 58-61-21;

– Центральний район, вул. Декабристів, 25, тел.: 46-73-94.

Віктор Поляков, м. Миколаїв:

– На якій стадії перебуває процес створення об’єднаних громад?

Прес-служба Миколаївського РВ Асоціації міст України:

– На грудень поточного року Центральна виборча комісія призначила на Миколаївщині перші вибори у 19 об’єднаних територіальних громадах. Одночасно відбудуться вибори і голів об’єднаних територіальних громад.

Згідно з Постановою ЦВКвизначено дати їх проведення – 11 і 18 грудня. Одинадцятого грудня вибори пройдуть у п’яти об’єднаних громадах – Мостівській, Олександрівській, Прибужанівській, Михайлівській (Улянівській), Чорноморській.

18 грудня – у Коблівській, Благодатненській, Бузькій, Веснянській, Нечаянській, Шевченківській, Галицинівській, Кам’яномостівській сільських ОТГ, Баштанській міській, Веселинівській селищній, Воскресенській селищній, Доманівській селищній, Ольшанській селищній, Куцурубській сільській (дооб’єднання до Куцурубської ОТГ 4-х сільрад Очаківського району) ОТГ.

Усього за період червень – вересень 2016 року Миколаївська обласна державна адміністрація надала позитивні висновки щодо утворення 21 ОТГ і звернулася до Центральної виборчої комісії про призначення виборів у 20-ти із них.

Маргарита Василівна, м. Миколаїв:

– Чи відбулися зміни при нарахуванні податку на прибуток великих підприємств?

Головне управління ДФС у Миколаївській області:

– Звертаємо увагу платників податків на лист Державної фіскальної служби України від 11.10.16 № 33190/7/99-99-15-02-01-17 «Про набуття чинності наказу Мінфіну від 08.07.16 № 585» (далі – лист), у якому надано роз’яснення щодо змін, внесених до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), та порядку її заповнення.

Зокрема у листі зазначено про основні зміни у розділі «Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств», а також викладено в новій редакції деякі додатки до Декларації.

Крім того, рядок 2 заголовної частини Декларації доповнено полем, у якому зазначається базовий звітний період – календарний квартал або календарний рік.

Більш детальну інформацію про порядок складання та заповнення нової форми Декларації можна переглянути на офіційному веб-порталі ДФС України, за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/69959.html.

Валентин Семенович, м. Миколаїв:

– Я – голова ОСББ, планую у листопаді 2016 року набирати штат. Чув, що служба зайнятості може компенсувати частину заробітної плати працівників. Чи може наше об’єднання скористатися такою допомогою?

Директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько:

– Справді, така послуга є. Вона називається компенсацією єдиного внеску. Компенсація – це відшкодування роботодавцю службою зайнятості фактичних витрат нарахованого єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням центру зайнятості безробітного на нове робоче місце, здійснюється щомісячно протягом року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного. Сьогодні це 22% на заробітну плату, яку отримує найманий працівник.

Будь-яке ОСББ, яке взялося самотужки порядкувати у своєму будинку, – це мала модель підприємства, в якому, крім голови правління та бухгалтера, мають бути працівники (двірник, електрик, сантехнік та інші), які займаються його обслуговуванням. Існують певні умови: роботодавець не повинен мати заборгованість зі сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також не повинен бути визнаний у встановленому порядку банкрутом. За додатковою інформацією звертайтеся до центрів зайнятості у всіх районах Миколаївської області.

Підготував Андрій ТЮРІН

Оставить комментарий