Пішов уже третій рік… А віз правосуддя і нині там

Наша газета продовжує відстежувати хід судового процесу, в якому обвинуваченими є голова Доманівської райдержадміністрації Василь Іванченко та екс-начальник районного відділу міліції Ігор Паламарчук.

Нагадаємо, що цих високоповажних панів звинувачують у незаконному збиранні та вивезенні з поля 111,1 тонни чужого зерна, яке належало приватному підприємцю Ларисі Мірошніковій. За ці «витівки», що аж ніяк не узгоджуються з Кримінальним кодексом, а також зі статусом та службовими обов’язками державного чиновника і працівника правоохоронних органів, у травні цього року Первомайський міськрайонний суд приговорив В. Іванченка до чотирьох, а І. Паламарчука – до двох років позбавлення волі, щоправда, з випробувальним терміном.

У серпні апеляційний суд області розглянув апеляцію засуджених та потерпілої. Однак після нетривалого розгляду колегія суддів відмінила вирок Первомайського районного суду – але не тому, що в діях засуджених був присутній чи відсутній склад злочину, а через те, що суддя Первомайського райсуду В. І. Закревський допустив «ляп»: під час перебування в дорадчій кімнаті одночасно ухвалював інші судові рішення, що є грубим порушенням кримінально-процесуального кодексу. До речі, як стало відомо редакції, потерпіла у справі наразі готує скаргу на такі дії судді Закревського, адже, на думку Лариси Мірошнікової, представник Феміди зробив таку помилку навмисно – з тим, аби якомога довше затягнути процес. У підсумку за злочин, який був скоєний понад два роки тому – в липні 2014-го, досі ніхто не поніс покарання, а потерпілій не відшкодовано матеріальний збиток.

І ось цього понеділка у Первомайську розпочався вже новий судовий процес. «По другому колу» справу вестиме суддя Денис Паньков, який також є заступником голови суду. Василя Іванченка обвинувачуватимуть у скоєнні злочину за статтею 364 Кримінального кодексу («Зловживання владою або службовим становищем»), а Ігоря Паламарчука – за статтею 365 («Перевищення влади або службових повноважень»).

Цікавий факт. Після винесення рішення апеляційного суду державний обвинувач у справі – прокурор Любов Нижнік – твердо і недвозначно заявила про те, що на першому ж засіданні міськрайсуду клопотатиме про відсторонення Василя Іванченка від обійманої посади – з тим, аби той не міг вплинути на своїх підлеглих, які є свідками у справі. Проте на самому засіданні суду першої інстанції Любов Іванівна досить несподівано для багатьох кардинально змінила свою думку. «Жодних підстав для відсторонення Іванченка від обійманої посади не існує, – заявила Л. Нижнік. – Обставин, що обвинувачений може якимось чином впливати на хід кримінального провадження, не встановлено. Свідки ж уже неодноразово допитувалися, і вони не змінювали свої покази. До того ж свідки попереджені про кримінальну відповідальність у разі надання завідомо неправдивих даних».

Проте потерпіла Л. Мірошнікова не погодилася з такою позицією прокурора та підготувала листа на ім’я Президента України з проханням відсторонити В. Іванченка від обійманої посади. Адже, як написала в листі потерпіла, голова РДА, який обвинувачується у скоєнні тяжкого злочину, не лише може впливати на своїх підлеглих – свідків у справі, а й використовує службовий автомобіль для поїздок до суду. Рішуче налаштовані й учасники АТО з Доманівщини та Миколаївщини, які домагаються справедливого і законного рішення в цій резонансній справі.

Гадаємо, гарант Конституції скаже своє вагоме слово та дослухається до думки простих українців. Можливо, втрутиться в ситуацію і голова обласної державної адміністрації, який має бути призначений найближчим часом.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий