Куди поїхав шкільний автобус?

Нещодавно миколаївські ЗМІ, і в тому числі наша газета, повідомляли про довгоочікувану для Миколаївщини подію – область отримала від держави велику партію шкільних автобусів. Як поінформувала прес-служба обласної ради, серед «щасливчиків» був і Доманівський район, який отримав чотири транспортні засоби – замість тих, котрі 2014 року було мобілізовано для проведення Антитерористичної операції.

Утім учні, їхні батьки та педагоги Доманівського районного навчально-виховного комплексу (РНВК) «Доманівська ЗОШ № 1 – Центр дитячої та юнацької творчості» на урочистому заході з нагоди Дня знань довгоочікуваного автобуса так і не побачили. І це – попри те, що навчальний заклад – найбільший у районі, і щодня до РНВК підвозиться понад 100 дітей.

– Обуренню як членів нашого трудового колективу, так і батьків дітей не було меж, – розповів у телефонній розмові директор РНВК Віталій Богдан. – Тим паче, що напередодні старту нового навчального року я зустрічався із в. о. голови облдержадміністрації В’ячеславом Бонем, і той запевнив, що автобуси отримають саме ті школи, в яких два роки тому було вилучено транспортні засоби задля потреб Міністерства оборони України. Перший заступник голови РДА Н. І. Фалько пообіцяла мені, що надвечір того ж дня автобус стоятиме на шкільному подвір’ї РНВК. Але виявилося, що обіцяний нам автобус було відправлено до іншої школи.

На знак протесту проти свавілля чиновників 1 вересня відбулися загальні збори вчителів та батьків Доманівського РНВК за участі представників громадськості. Їх учасники одноголосно підтримали вимогу до голови РДА В. Іванченка, голови райради Т. Кушніра та начальника відділу освіти про призупинення занять з 2 вересня – у випадку, якщо місцева влада й надалі знущатиметься і над законом, і над здоровим глуздом. Адже понад сотню дітей наразі підвозять до школи одним стареньким транспортним засобом, через що деякі школярі в Коштовому чи Забарах змушені вже о шостій годині ранку очікувати «автобус до Країни Знань». Згодом усе ж таки було вирішено занять не переривати, але з надією, що обіцянку-цяцянку таки буде виконано.

У районі ні для кого не є секретом, що між директором Доманівського РНВК В. Богданом та місцевими «начальниками» склалися не досить приємні стосунки – насамперед через принциповість Віталія Вікторовича у відстоюванні інтересів галузі освіти. Та хіба діти мають ставати заручниками чиїхось надмірних амбіцій та відвертої дурості?

Група учасників АТО з теренів Доманівського району днями побувала в редакції «РП». Захисники Вітчизни наголосили: вони вимагають негайної відставки голови Доманівської райдержадміністрації Василя Іванченка, адже, за їхніми словами, останніми роками район загнано у глухий кут. І ситуація зі шкільним автобусом для Доманівського РНВК – це лише краплина у морі людського терпіння, яке не безкінечне.

До речі, за дивовижним збігом обставин, того ж дня у редакції побував і сам очільник Доманівського району. Гадаєте, Василь Миколайович порушив проблеми районної освіти? Зовсім ні! Йшлося про земельні інтереси приватної особи…

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий