Анатолію Колеснику – вісімдесят!

Імя миколаївського журналіста Анатолія Колесника добре відомо численним шанувальникам його таланту. З 55 років загального трудового стажу цієї шанованої людини значна частина припадає на миколаївський період, а це – тисячі, ба навіть десятки тисяч репортажів, нарисів, новостійних заміток… Сьогодні, 21 липня, Анатолій Михайлович Колесник зустрічає свій 80-й день народження.

Народився Анатолій Колесник на мальовничій Полтавщині, у старовинному козацькому містечку Кобеляки в родині службовців. Закінчивши із золотою медаллю загальноосвітню школу, допитливий та кмітливий хлопець, що завжди намагався бути у гущавині подій, із вибором подальшого шляху аніскільки не вагався. Перший запис у його трудовій книжці – коректор у Кобеляцькій районній газеті «Колос», згодом – літпрацівник, завідувач відділу, відповідальний працівник у районці. Дебютні успіхи та перші ж «синці» лише переконали юнака в правильності обраного шляху. Тож з метою оволодіння секретами професії вступив на факультет журналістики Київського державного університету й успішно його закінчив.

А далі… Далі доля закинула здібного молодого журналіста на степову Миколаївщину, де Анатолій і пустив міцне коріння. У 1968 році Колесник стояв біля витоків створення обласної молодіжної газети «Ленінське плем’я», яка стала справжньою кузнею талантів для молодого покоління місцевих журналістів. Загалом варто відзначити унікальний факт: Анатолій Михайлович доклав зусиль до зародження одразу шести газет, серед них – і нового обласного часопису «Радянське Прибужжя». Та перед тим 20 років вірою та правдою Анатолій Колесник відслужив читачам у обласній газеті «Південна правда». Писав журналіст Колесник на різні теми та, безперечно, його «коньок» – захист екології рідного краю. Завдяки принциповій позиції Анатолія Михайловича та його однодумців свого часу вдалося заморозити будівництво четвертого реактора Южно-Української АЕС та відхилити руйнівний проект по зведенню Дніпро-Бузької греблі. А скільки нічних рейдів здійснив Колесник по боротьбі з браконьєрами!

Звісно ж, у доробку майстра друкованого слова є й чимало нарисів про красу рідного краю, історичних екскурсів та журналістських розслідувань на найгостріші теми сьогодення. І невипадково, що Анатолій Колесник активно долучився до процесу створення нового демократичного видання на Миколаївщині, що відроджувало та пропагувало українське слово та культуру. З 1993-го по 1999-й роки Анатолій Михайлович працював заступником головного редактора у «Радянському Прибужжі», заклавши надійні підвалини для подальшого зростання обласного видання. І саме з нашої газети А. Колесник пішов на пенсію, втім, не пориваючи з улюбленою справою життя.

У послужному списку героя даної публікації – також робота власкором у трьох всеукраїнських газетах – «Робітничій газеті», «Ваше здоров’я» та «Поштовому віснику», у низці обласних часописів. Анатолій Михайлович написав кілька книжок та видав путівник «Туристичними стежками Миколаївщини». За багаторічну плідну працю та творчі звершення А. М. Колесник удостоєний премії Спілки журналістів України «Золоте перо» та «Золотої медалі української журналістики», а вчена рада Української екологічної академії наук обрала його членом-кореспондентом цієї поважної організації.

Та не менша нагорода та втіха для Анатолія Колесника – його дружина Варвара Зиновіївна, з якою уже 54 роки разом, донька Руслана, три онуки та правнучка Варя, яка народилася цьогоріч… 1 квітня. До речі, Руслана Мороз – кандидат психологічних наук, за покликом душі обрала стезю волонтера в зоні АТО.

І хоча в останні роки ювіляр практично повністю втратив зір, він не втрачає оптимізму та бадьорості духу. А з новинами ветеран знайомиться із газет завдяки вірній дружині. Ось і з даної статті шанований Анатолій Михайлович дізнається, що колектив «Рідного Прибужжя» та всі читачі нашої газети щиро бажають йому довгих років життя, здоров’я та наснаги.

З роси і води!

Колектив «РП»

Добавить комментарий