Ви запитували? Ми відповідаємо!

Ігор Левченко, Снігурівський район:

– Як в Україні реалізується процес децентралізації і чи будуть спроможними ті громади, котрі не відповідають перспективному плану?

Прес-служба Мінрегіону України:

– 28 серпня перші вибори місцевих голів та депутатів відбудуться ще у семи об’єднаних громадах. Центральна виборча комісія розглянула звернення Вінницької, Волинської, Запорізької та Рівненської обласних державних адміністрацій і відповідною постановою призначила на неділю, 28 серпня 2016 року, перші вибори місцевих голів та депутатів у семи об’єднаних громадах.

Зі згаданих об’єднань перспективним планам формування територій громад областей, затвердженим урядом, відповідають лише три громади. Отже, вони гарантовано отримають усі повноваження і ресурси, зокрема матимуть прямі бюджетні відносини з державним бюджетом.

Інші чотири громади наразі не відповідають перспективним планам областей.

Як повідомлялося, ЦВК призначила на 31 липня 2016 року перші вибори у трьох об’єднаних територіальних громадах Рівненської області і двох – Харківської області. Ці п’ять об’єднань також не відповідають обласним перспективним планам.

Перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, коментуючи призначення виборів у таких об’єднаннях, зазначав, що громади, які хочуть об’єднатися заради поліпшення умов життя на своїх територіях, часто стають заручниками сусідів, котрі цього не бажають.

Розв’язати проблему, за його словами, має зареєстрований у Верховній Раді законопроект, який дозволяє визнавати спроможними навіть ті громади, які на момент проведення перших виборів не на 100% відповідають перспективному плану. Законопроект також дозволяє розширювати територію таких громад шляхом приєднання сусідніх місцевих рад за спрощеною процедурою.

Василь Миколайович, м. Первомайськ:

– Як сьогодні держава забезпечує житлом громадян, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи?

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації:

– На обліку в органах місцевого самоврядування перебуває 421 громадянин, що потребує поліпшення житлових умов, з них – 39 громадян 1 категорії.

З 2014 року у державному бюджеті не передбачаються видатки на цю мету.

Облдержадміністрація зверталася до голів райдержадміністрацій, міських голів з пропозицією передбачити заходи для вирішення зазначеного питання через місцеві програми соціального захисту населення

У Плані заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, затвердженому на державному рівні 02.02.2016, визначено питання відновлення фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Мінсоцполітики направило до Мінфіну пропозиції щодо виділення видатків з державного бюджету на цю мету. На цей час не внесено відповідні зміни до закону про державний бюджет.

Валентина Савченко, м. Миколаїв:

– Яким є торговельне сальдо Миколаївської області?

Головне управління статистики у Миколаївській області:

– Головним управлінням статистики підбито підсумки діяльності підприємств Миколаївської області у сфері зовнішньої торгівлі товарами за 4 місяці поточного року.

За даними Державної митної служби України, у січні – квітні 2016 року підприємствами області експортовано товарів на суму 460 млн. дол. США, що на 15% більше, ніж у січні – квітні 2015 року. Імпорт товарів збільшився більш суттєво – на 30% і склав 226 млн. дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становило 234 млн. дол. США з подвійним переважанням експорту товарів над їхнім імпортом.

Підприємства області експортували товари до 87 країн світу, серед яких найбільші обсяги припали на Російську Федерацію (24% обласного експорту), Єгипет (16%), Іспанію (9%), Індію (7%), Туреччину (6%) та Китай (5%). Користувалися попитом у іноземців продукти рослинного походження, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічне та електротехнічне обладнання, готові харчові продукти.

Імпортувалися товари із 80 країн, головним чином з Білорусі та Гвінеї (по 18% обласного імпорту), Гайани та США (по 8%), Бразилії, Російської Федерації та Нідерландів (по 6%). З-за кордону завозилися мінеральні продукти, засоби наземного транспорту, літальні апарати та плавучі засоби, готові харчові продукти, механічне та електротехнічне обладнання, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.

Антонина Петровна, г. Николаев:

– Мой сын учится в одном из николаевских ПТУ. Правда ли, что профессионально-технические училища могут остаться без финансирования?

Прес-служба Миколаївської міської ради:

– Справді, така проблема має місце. Проте 22 червня члени постійної депутатської комісії з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів і соціально-економічного розвитку після довгих суперечок усе-таки дали згоду на фінансування міських ПТУ.

Нагадаємо, в рамках децентралізації з 2016 року в міському бюджеті з’явилася нова стаття витрат – фінансування професійно-технічних училищ, і вже було виділено 56,5 млн. грн., що становить 62 відсотки від необхідного. Але цих коштів достатньо, щоб підтримувати сферу профтехосвіти тільки до 1 вересня.

Складність ситуації у тому, що в цьому році грошей не буде ні з обласного, ні з державного бюджетів. Для того, щоб ПТУ отримали фінансування у вересні, міськрада повинна прийняти рішення в липні. Тому члени комісії доручили управлінню освіти спільно з департаментом фінансів надати уточнену суму, необхідну на фінансування миколаївських ПТУ в 2016 році.

П. Мовчан, м. Вознесенськ:

– Чи хтось із державних органів бореться з нелегальним використанням робочої сили в аграрному секторі?

Головне управління ДФС у Миколаївській області:

– З метою підвищення ефективності використання у Миколаївській області земель сільськогосподарського призначення та забезпечення збільшення надходжень до місцевих бюджетів, Головним управлінням ДФС у Миколаївський області, на прикладі Снігурівського району, розроблено пілотний проект «Урожай‑2016», мета якого – легалізація найманих працівників, приведення у відповідність договорів оренди державної форми власності земель сільськогосподарського призначення та упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання аграрного сектора.

За даними звітності з єдиного соціального внеску, у 2015 році кількість працюючих, задіяних у галузі сільського господарства Снігурівського району Миколаївської області, склала 1521 особу. Площа сільськогосподарських угідь даного району займає 58,2 тис. га землі, у т.  ч. 47,9 тис. га оброблюється.

У результаті розрахунків, проведених ДП «Херсонський науково-дослідний центр продуктивності агропромислового комплексу», кількість працівників, задіяних у галузі сільського господарства Снігурівського району, повинна становити 2473 працівники.

З метою використання найманої праці відповідно до вимог чинного законодавства України та легалізації найманих працівників, що обробляють землю, фахівцями Головного управління ДФС проведено зустрічі із аграріями Снігурівщини.

За результатами проведених заходів з початку 2016 року кількість працівників, що обробляють землю, збільшилася на 127 осіб та складає 1648 осіб, додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 89,2 тис. грн., військового збору – 7,4 тис. гривень.

Андрій К., м. Миколаїв:

– Я є учасником проведення антитерористичної операції. Чи маю право скористатися ваучером для підвищення своєї конкурентоспроможності на ринку праці?

Луїза Вініченко, заступник начальника відділу організації профорієнтації та профнавчання ОЦЗ:

– Відповідно до п. 1 ст. 30 Закону України «Про зайнятість населення» ваучери видаються особам, які звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа інвалідів за умов:

– особа не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;

– не набула права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

– не отримувала ваучер раніше;

– не проходила протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття України;

– має професійно-технічну або вищу освіту.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу.

У разі коли вартість навчання в навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

Оплата ваучера здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Навчальний заклад, форму та напрям навчання особа обирає самостійно.

Ваучер на навчання може бути виданий на отримання професій або спеціальностей, визначених наказом Міністерства соціальної політики України.

М.П. Корбанова, м. Миколаїв:

– Уточніть, будь ласка, які пенсії не обкладатимуться податком у зв’язку з останніми змінами в законодавстві?

Головне управління ДФС у Миколаївській області:

– 1 липня 2016 року набирає чинності Закон України від 02.06.2016 № 1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» (далі – Закон № 1411). Відповідно до цього закону не оподатковуватимуться податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовим збором суми пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо їх розмір не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року – у частині такого перевищення.

Статтею 7 Закону України від 25.12.2015 № 928-VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено прожитковий мінімум у розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2016 року – 1074 гривні.

Крім того, відповідно до Закону № 1411 з 01.07.2016 ставка ПДФО для оподаткування пенсій становитиме 18% замість 15%.

Таким чином, з 01.07.2016 пенсії, які перевищують 10740 грн. (1074 грн. х 10), у частині такого перевищення обкладаються ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.

Зазначені положення не застосовуються до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Підготував Андрій ТЮРІН

 

Дорогие читатели! Если у вас есть вопросы,  которые вы хотели бы задать через
редакцию газеты  «Рідне Прибужжя», свяжитесь с нами: 37-70-52, [email protected]

Добавить комментарий