Аграрії чекають на новий нібулонівський термінал

Три місяці тому, у березні, на сторінках нашої газети з’явилася перша стаття про будівництво «НІБУЛОНом» нового високотехнологічного перевантажувального комплексу на березі Південного Бугу у Вознесенському районі. Тоді важко було повірити, що за такий короткий термін на місці свіжовиритих котлованів та траншей виростуть будівлі та споруди, збудовані та обладнані за сучасними новітніми технологіями! Але сьогодні у цьому може переконатися кожний бажаючий. Загальнобудівельні роботи позаду, зараз усі працюючі зосереджені на облаштуванні території, а керівництво нового термінала проводить пусконалагоджувальні роботи та готується до пробного пуску термінала.

Зовні комплекс вражає розміром території та кількістю великих блискучих ємностей, які здалеку нагадують одночасно і башти казкових замків, і споруди з фантастичних фільмів. Дуже гарний вигляд мають охайні, зі смаком оздоблені кімнати відпочинку, кабінети для працівників комплексу, приміщення кафе. Усі деталі інтер’єру, кольори стін і навіть фіранок ретельно продумані, меблі, виготовлені на миколаївському суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН», зручні і також дуже пасують до загального вигляду приміщень.

Кількість працюючих на території комплексу зараз налічує до 1300, а наступного тижня поповниться ще на 100 осіб. Це цілком природно, адже для введення в експлуатацію потрібно підготувати кожен куточок приміщень, кожен метр території. За словами керівника компанії Олексія Вадатурського, «останній тиждень – найважливіший та найскладніший, тому всі готові працювати без вихідних».

Під час наради 17 червня на комплексі працювала комісія ПАТ «Миколаївобленерго» з прийому та підключення електромереж об’єкта, в той час як лабораторія успішно пройшла сертифікацію.

Підсумовуючи роботу підрядників, Олексій Опанасович зазначив: «Окрім фінансової винагороди, будівельники цього комплексу отримали величезний досвід для подальшого розвитку. Напружений графік, чіткі координація, співпраця, виконання своїх зобов’язань – усе це, безперечно, стане їм в пригоді. А ще при такому інтенсивному будівництві інвестиційні кошти швидко перетворюються в основні фонди, проект починає працювати і приносити прибутки аграрному сектору України».

Генеральний директор компанії розповів, що залишилося зробити на об’єкті. Головним завданням він назвав облаштування величезної – понад 12 гектарів – території. Спочатку було знято близько 100 тисяч тонн чорнозему, весь майданчик підняли на 2 метри та засипали піском, щоб після днопоглиблювальних робіт та підняття рівня води Південного Бугу не було підтоплення технологічних ліній. Тепер для озеленення території потрібно довезти ще близько 60 тисяч тонн чорнозему.

Автомобілерозвантажувач та силоси.

Керівник компанії головною перешкодою будівництва назвав цьогорічні сумнозвісні опади. Адже минулого тижня, коли вже було відкачано понад 1,5 тисячі тонн води з ґрунту, знову випало 70 мм опадів! Це привело до того, що перенасичений вологою ґрунт вже не всмоктував воду, вона залишилася на поверхні і її знов потрібно було відкачувати. «В жодному з наших об’єктів ми не стикалися з такою проблемою, – підкреслив Олексій Опанасович, – і тим більше я задоволений тим, що, незважаючи на труднощі, в цілому будівельники з ними впоралися».

Від очільника «НІБУЛОНу» ми дізналися, що з 20 червня розпочнеться технологічне опробування усіх ліній комплексу. Сюди буде завезено власне зерно минулорічного врожаю, що зараз знаходиться на зберіганні. «Є такий термін «промивка», – пояснює Вадатурський, – адже всередині обладнання можуть знаходитися шматочки металу, скла, паперів і інше сміття, що є неприпустимим для експорту зерна. Щоб очистити наші лінії, ми завантажимо їх цим зерном, пропустимо, а потім вивеземо його та віддамо для годування птахів, які склюють зерно та залишать сміття. Цю «промивку» потрібно зробити до вівторка, тому що з середи за умови сьогоденного температурного режиму господарства філій Снігурівського, Баштанського та Вознесенського районів розпочинають збирання озимого ячменю. Звичайно, ми тут повинні бути готовими приймати новий врожай 2016 року. Для цього наступного тижня буде підготовлено 27 тисяч тонн повністю автоматизованих елеваторних ємностей. На жаль, через страйк на польській митниці із запізненням надійшла друга черга обладнання, але і воно буде встановлено та підготовлено найближчим часом».

Аграрії не тільки нашої, а й сусідніх областей з нетерпінням чекають на введення в експлуатацію цього перевантажувального комплексу. Адже всі вони добре розуміють потужний потенціал такого термінала. «Ми вже уклали близько 4 тисяч договорів, – зазначає Олексій Опанасович, – постійно інформуємо усіх зацікавлених про хід будівництва. Вони хочуть користуватися послугами нашого термінала та віддавати свій вирощений урожай тут, адже для них очевидні переваги співпраці з «НІБУЛОНом». Це – краща ціна, ефективне та економічне використання свого автотранспорту через зменшення відстані перевезення з 300 км до 100 км. Розташування цього комплексу дійсно дуже зручне для аграріїв Вознесенського, Первомайського, Братського, Арбузинського районів, тому що тепер у них відпаде необхідність везти свою сільгосппродукцію у одеські порти і Миколаїв, адже це значно дальше, а значить – невигідно. Один з принципів нашої компанії – залучати партнерів до співпраці на економічно вигідних умовах».

Лаборанти приступили до роботи.

Керівник компанії поділився з нами дуже гарною новиною: під час наради йому зателефонували з женевського офісу банку BNP Paribas і повідомили, що кредитний комітет цієї знаної фінансової установи виділяє «НІБУЛОНу» 25 мільйонів доларів США торгового фінансування роботи з сільгоспвиробниками та підготовки партій зерна на експорт, а також 10 мільйонів доларів для закупівлі продукції для внутрішніх елеваторів. «Ми сподіваємося завдяки підтримки світових банків отримати фінансове забезпечення на суму понад 200 мільйонів доларів США. Це торгове фінансування призначено для оплати сільгоспвиробникам за вирощений урожай. Також ми проводимо перемовини з «Укрексімбанком» щодо подальшої співпраці за міжнародною програмою світових банків з енергозбереження. Сподіваємося найближчим часом отримати кредит близько 30 мільйонів доларів для інвестицій та будівництва саме за програмою енергозбереження. Будівництво наших терміналів, днопоглиблювальні роботи, відродження водного транспорту – все це дуже підходить під цей проект, тому що очевидні і економія паливно-мастильних матеріалів, і покращення екологічної ситуації. Також існує у нас і домовленість з Європейським банком реконструкції і розвитку щодо виділення майже 40 мільйонів доларів США на будівництво перевантажувальних терміналів та освоєння Дніпра та Південного Бугу. Є непогані шанси отримати приблизно таку саму суму від Європейського інвестиційного банку на 7-10 років для виконання наших інвестиційних програм. Таким чином, фінансовий стан, перспективні плани і показники роботи підприємства підпадають під усі вимоги провідних фінансових установ світу, а вони, в свою чергу, відчувають свою причетність до тієї великої справи, що наша компанія робить не тільки для Миколаївської області, а й для усієї України!».

Що ж, а нам залишилося чекати з вами на святкові урочистості з нагоди введення в експлуатацію нового перевантажувального термінала. До зустрічі на святі!

Вікторія ГОНОРАЦЬКА

Оставить комментарий