Зв’язок поколінь – непорушний

Доманівщина – чудовий куточок Прибужжя: стрімкі пороги головної водної артерії Миколаївщини органічно доповнюють смарагдові гаї та безмежні степові простори, наповнені різноголоссям птахів та веселками різнотрав’я. Край з багатою козацькою історією та не менш видатними особистостями… Доманівчани свято шанують надбання минулих поколінь, бережно передаючи їх від батьків до дітей. Одним із яскравих заходів зі збереження історичної спадщини стала акція «З покоління в покоління», що відбулася 9 червня на березі річки Південний Буг на території Богданівської сільської ради.

Власне кажучи, це вже другий подібний захід, що відбувся з ініціативи ряда депутатів обласної та районної рад за підтримкою Асоціації сільгоспвиробників Доманівського району. Перша акція відбулася восени минулого року, коли в одному місці зібралися представники різних поколінь – захисники Вітчизни і сучасні школярі. І цього разу в чудовому місці – базі відпочинку «Едем» (керівник – С. Б. Бесараб) зібралися воїни-інтернаціоналісти, учасники антитерористичної операції,та учні РНВК «Доманівська ЗОШ № 1» і Мостівської ЗОШ І-ІІІ ст. Для того, щоб ця зустріч відбулася, доклали неабияких зусиль депутати обласної ради Сергій Чорний і Олександр Сіроштан, депутати районної ради Віталій Богдан, Віктор Власюк, Сергій Бесараб, очільники районної Асоціації сільгоспвиробників Олександра Сохань, керівники сільгосппідприємств Сергій Устинов і Леонід Родченко, керівник районної організації воїнів-афганців Сергій Мірошніков, учасник АТО Олег Доманов та багато інших активістів. Варто зауважити, що це – люди різних поглядів і партійності, але всіх їх об’єднує бажання зберегти історію рідного краю та розбудувати свою малу батьківщину. «Наш захід є не політичним, – зазначає депутат районної ради від БПП Віктор Власюк, – а патріотичним».

І ось почесні місця за святково вбраними столами займають славні воїни Доманівщини – і воїни-афганці, для котрих війна закінчилася понад чверть століття тому, і хлопці, які нещодавно повернулися із зони бойових дій на сході країни. Затамувавши подих, вдивляються в мужні обличчя сучасних лицарів духу 11-13-річні юнаки та дівчатка, ловлячи буквально кожне слово, що злітало з вуст їхніх кумирів.

 Івана Онищака (ліворуч) нагороджують Сергій Мірошніков і Сергій Базаренко.

Починаються урочистості з хвилини мовчання – таким чином присутні вшановують пам’ять тих солдатів та офіцерів, котрі не повернулися на рідну землю з полю бою. А потому з вітальним словом до захисників Вітчизни та молодого покоління звернулися організатори цього корисного та повчального заходу.

– Хочу привітати всіх присутніх з цим чудовим святом, – сказав депутат обласної ради, учасник АТО Сергій Чорний, – адже сьогодні ми також відзначаємо церковне свято Вознесіння Господнього. Нехай Господь Бог береже наших хлопців-воїнів, наших дітей. Хочу подякувати і депутату районної ради Сергію Бесарабу за теплий прийом в «Едемі». А оскільки сьогодні також Всесвітній день друзів, давайте обнімемо один одного та побажаємо всього найкращого.

Гучними оплесками учасники заходу привітали й голову районної організації воїнів-інтернаціоналістів Сергія Мірошнікова. Від імені своїх побратимів Сергій Олексійович щиро подякував за подібні зустрічі їх організаторам – депутатам обласної ради Олександру Сіроштану та Сергію Чорному, голові районної організації Блока Петра Порошенка, депутату райради Віктору Власюку, керівнику районної Асоціації сільгоспвиробників Олександрі Сохань, депутатам райради Сергію Бесарабу та Віталію Богдану, аграрію Сергію Устинову. І дуже добре, що такий захід вже стає традиційним. «На жаль, – зауважив С. Мірошніков, – не всі наші ветерани змогли відвідати цю зустріч – комусь дошкуляють фронтові рани, дехто вирішує нагальні проблеми життя-буття». Але головне – те, що молоде покоління виховується у дусі патріотизму та поваги до подвигу своїх батьків, і в цьому плані районна організація тісно співпрацює з обласною спілкою воїнів-інтернаціоналістів (керівник – Юрій Соловей).

Фото на згадку.

Під гучні та щирі оплески шанованого зібрання Сергій Мірошніков та його заступник Сергій Базаренко вручили Відзнаку Президента України П. Порошенка учасникам бойових дій «25 років виводу радянських військ з Афганістану». Цієї високої нагороди були також удостоєні і самі Сергій Олексійович та Сергій Іванович.

І це – той випадок, коли нагороди знайшли своїх героїв. За плечима всіх без винятку ветеранів, що зібралися у дружньому колі, – самовіддане служіння Батьківщині та мужні вчинки на полі бою. Так, Іван Онищак з Мостового у 1986-1988 роках служив у 66-й бригаді під Джелалабадом. Учасник відомої військової операції «Магістраль», нагороджений орденом «За доблесть і честь». Рідний брат Івана Дмитровича Микола також служив в Афганістані. У 1982 році юнак був призваний на строкову службу, але по її закінченні виявив бажання залишитися в лавах Збройних Сил. Життя відважного сапера обірвалося в 1985 році. 15 червня Миколі Дмитровичу виповнилося б 52 роки, світла йому пам’ять…

Ще один брат Івана Онищака, Володимир, брав участь у виведенні військ з далекої азійської країни, а молодший брат – Дмитро Онищак нещодавно повернувся із зони АТО. Сім братів – сім славних козаків України!

Виступають юні артисти.

Не менш достойну біографію має й Сергій Базаренко. Уродженець Доманівщини служив у Афгані лікарем, врятувавши чимало молодих життів бійців 56-ї повітряно-десантної бригади. У послужному списку Сергія Івановича – вісім успішних бойових завдань. Під час бойових зіткнень отримав кілька важких поранень. За ратний труд С. Базаренко удостоєний ордена Червоної Зірки.

По демобілізації Сергій Базаренко повернувся до цивільного життя. Та коли вибухнула Чорнобильська АЕС, Сергій Іванович знову без вагань відправився на фронт, цього разу воюючи із «мирним атомом». А нині гідно продовжують батьківську лінію сини, офіцери Олександр і Іван. Причому за подвиги в зоні АТО заступника командира по бойовій підготовці знаменитої 79-ї аеромобільної бригади Івана Базаренка нагороджено орденами Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів, а також медалями за героїчний захист Донецького аеропорту.

Наразі Сергій Базаренко працює інженером з охорони праці в одній з районних установ. А у вільний час приділяє значної уваги патріотичному вихованню молодого покоління та соціальному захисту бойових побратимів. Крім того, і це добре знають на Доманівщині, Сергій Іванович відмінно куховарить на всіх заходах, де бере участь. І юшку, і шурпу, і солдатську кашу, що їх приготував Сергій Базаренко, із задоволенням споживали учасники заходу на березі Південного Бугу.

Слід сказати, що день пройшов цікаво та з великою користю. Діти подарували захисникам Вітчизни чудовий концерт, а потому відбулося спілкування за святково вбраним столом. Опісля ж дітлахи брали участь у розвагах та спортивних іграх, каталися на тарзанці та паромі через річку Південний Буг. Між тим бойові побратими ділилися спогадами та згадували добрим словом тих товаришів, кому не судилося повернутися до своїх домівок. І всі присутні насолоджувалися чудовими краєвидами, що відкриваються з бази відпочинку «Едем».

– На жаль, держава в силу різних причин не в змозі забезпечити повноцінний відпочинок дітей у позашкільний час, – зазначив директор РНВК «Доманівська ЗОШ № 1» Віталій Богдан. – І дуже добре те, що є небайдужі меценати, котрі опікуються патріотичним вихованням молодого покоління та роблять дозвілля дітлахів Доманівщини більш гармонійним та цікавим. Гадаю, це – приклад, гідний наслідування.

Достойно захищають рідну державу й нинішні воїни. Мешканець с. Володимирівки Юрій Афонін, як і його три брати Іван, Роман і Володимир, – учасники АТО. Юрій був поранений в Іловайську при виході з котла, отримав інвалідність третьої групи.

А підбив підсумки насиченого дня депутат районної ради Віктор Власюк:

– Життя цінне не політикою, а ось такими душевними та пізнавальними подіями, як сьогоднішня. Тому, попри аграрні клопоти та проблеми, ми вирішили провести захід «Від покоління до покоління», і про це аніскільки не жалкуємо. А в планах – організувати і провести подібні зустрічі в інших мальовничих куточках Доманівщини, зокрема – облаштувати районний табір військово-патріотичного виховання поблизу села Козубівки.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Доманівський район

Добавить комментарий