Президент у Миколаєві:про віру інвестора в Українута політичну відповідальністьза потурання корупції

Президент України Петро Порошенко 15 червня перебував у Миколаєві з робочим візитом. Одразу після прибуття він розпочав урочистості з нагоди відкриття нового зернового термінала американської компанії «Бунге» у Миколаївському морському торговому порту. Унікальний виробничо-перевантажувальний комплекс Президент назвав втіленням «твердої віри інвестора у гарне економічне майбутнє України» та «голосуванням за Україну грошима» американського інвестора, який створює нові робочі місця, збільшує податкові надходження до державного і місцевого бюджетів, укріплює курс національної валюти. Внесок «Бунге» в українську економіку складає загалом 280 млн. доларів, а у минулому році компанія сплатила до бюджету більше 200 млн. грн.

Після швидкого переїзду глава держави завітав до Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, де на нього у приміщенні бібліотеки вже чекали викладачі та студенти. Після короткої вітальної промови Петро Порошенко оголосив про присвоєння одному з найкращих навчальних закладів Миколаєва звання «національного». Присутні на урочистостях сприйняли це із захопленням, а ректор університету Леонід Клименко настільки розчулився, що на хвилину перервав свій виступ. Продовжуючи промову, Леонід Клименко розповів про перспективи розвитку вишу: побудова спортивного майданчика, створення університетського ботанічного саду та власної клініки, де не тільки стажуватимуться студенти нової спеціальності – медицини, але й кваліфіковану медичну допомогу будуть отримувати миколаївці.

На добру згадку про візит до Миколаєва Петру Порошенку вручили статуетку його історичного тезки – Петра Могили, яку Президент пообіцяв зберігати у своєму робочому кабінеті.

Петро Порошенко подякував мешканцям міста та миколаївським воїнам за надзвичайно вагомий внесок у розбудову захисту України та за збереження миру, зазначивши, що «українська морська піхота, український повітряний десант – 79-та бригада, і українські військовослужбовці – є символами Миколаєва».

Відповідаючи на запитання журналістів щодо недавнього корупційного скандалу у Миколаївській облдержадміністрації, Петро Порошенко зауважив, що скандалу, як такого, не було.

«Є ефективні дії нового Генпрокурора і СБУ, на оперативних матеріалах яких затримали заступника губернатора, – сказав Петро Порошенко. – Потрібно було приїжджати прокурорським працівникам з Києва для того, щоб припинити корупційні факти в Миколаєві. Усі корупціонери будуть покарані. Це моя принципова позиція. І не тільки корупціонери, а й ті, хто дозволяє або не реагує на кричущі факти корупції. Повинна бути не тільки кримінальна, але й політична відповідальність».

Петро Порошенко повідомив, що напередодні після розмови з ним заяву на звільнення написав голова Миколаївської облдержадміністрації Вадим Меріков.    «Упевнений, що всі представники обласних та районних державних адміністрацій з цього зроблять відповідні висновки. Ніяка політична криша чи дах, ніяке членство в партії не мають нікого захистити, якщо є об’єктивні та обгрунтовані підозри у корупційних діях», – резюмував глава держави.

Одночасно із губернатором повинні піти зі своїх посад прокурор області та начальник управління Національної поліції у Миколаївській області, які «вчасно не розгледіли корупцію», додав очільник країни. Для цього Петро Порошенко вже звернувся до Генерального прокурора України та міністра внутрішніх справ. Щодо кандидата на голову облдержадміністрації, Порошенко пообіцяв: наступника буде визначено на конкурсі.

Тетяна ФІЛІППОВА

Добавить комментарий