Про проблеми – відверто і компетентно

Народний депутат по 131-му виборчому округу Олександр Лівік у своїй професійній діяльності велику увагу приділяє спілкуванню з виборцями. Адже завдяки прямій, без посередників, комунікації з мешканцями населених пунктів можна достеменно дізнатися про проблеми, які найбільше турбують простих людей, та окреслити шляхи їх вирішення. Ось і минулу суботу, 11 червня, попри те, що це був вихідний день, О. Лівік присвятив спілкуванню з виборцями Доманівщини.

Спочатку народний депутат у приміщенні районної ради зустрівся з сільськими головами та керівниками найбільших соціальних закладів Доманівського району. Олександр Петрович одразу окреслив головну мету свого візиту – він приїхав у Доманівку задля того, аби порадитися з повноважними представниками місцевих громад щодо перспектив розподілу коштів, котрі незабаром має отримати район. Йдеться про досить серйозну суму – 2 мільйони 800 тисяч гривень субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій.

Звичайно, цими коштами розпоряджається уряд, але «місія» народного депутата якраз і полягала в тому, аби «вибити» ці досить значні фінансові ресурси на свій округ, адже невирішених питань – хоч греблю гати. І тепер, коли принципове рішення про виділення коштів уже прийнято, стоїть нагальне завдання ефективно та з найбільшою користю ними розпорядитися. А хто, як не сільські голови та керівники установ і організацій, найліпше обізнані з проблемами своїх територій та закладів?

– Як я і обіцяв у своїй передвиборній програмі, 20 мільйонів гривень надійдуть у 131-й округ і будуть рівномірно розподілені між районами і містами, – сказав депутат Верховної Ради України Олександр Лівік. – Зокрема по Доманівському району мені вдалося відстояти на засіданні Кабміну ремонт адмінбудівлі стадіону (900 тисяч гривень) і 500 тис. грн. – на завершення реконструкції водогону в селі Акмечетські Ставки. Це – кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Крім того, 1 мільйон 300 тис. грн. будуть надані Вознесенській районній лікарні на придбання сучасного рентгенапарату, 1,5 млн. грн. отримає місто Южноукраїнськ. На жаль, використання коштів по ДФРР дещо призупинилося через арешт першого заступника голови облдержадміністрації, адже саме М. Романчук курирував це питання.

Щодо субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, то, як повідомив народний депутат, він порушує перед урядом питання стосовно можливості використання цих коштів не лише на ремонт та будівництво об’єктів, а й на виготовлення проектно-кошторисної документації, адже не у всіх сільських рад є гроші на виготовлення вартісних проектів.

На думку голови районної ради Тараса Кушніра, кожна громада сама має визначитися, на які цілі використовувати «зайві» кошти. Але в будь-якому разі насамперед доцільніше зосередитися на вирішенні найболючіших проблем – скажімо, забезпечення мешканців населеного пункту якісною питною водою. Зрештою самі депутати сільських або селищної рад остаточно мають визначитися, на які саме об’єкти будуть спрямовані кошти субвенції на соціально-економічний розвиток.

Депутат районної ради, директор Доманівського РНВК Віталій Богдан дорікнув, що, за його даними, протягом останніх п’яти років з районного бюджету найбільше коштів отримала Богданівська школа – до 2 млн. грн., а лідер за кількістю учнів та якістю освіти заклад району – РНВК «Доманівська ЗОШ № 1» – опинився аж на четвертому місці… А в районній лікарні існує нагальна потреба відремонтувати занедбане приміщення харчоблоку, на ці цілі потрібно 1,35 млн. грн.

Під час активного обговорення деякі сільські голови обурилися тим, що значна частина коштів зазвичай спрямовується на вирішення соціально-культурних проблем районного центру. Водночас, як вважає народний депутат, слід враховувати й те, що послугами Доманівської райлікарні, стадіону або районного навчально-виховного комплексу «Доманівська ЗОШ № 1» користуються не лише мешканці селища, а й жителі сіл району. Тож після дебатів присутні погодилися з думкою, що кошти слід рівномірно розподілити по всіх місцевих радах району, з урахування кількості мешканців того чи іншого населеного пункту.

Принагідно відбулося й спілкування Олександра Лівіка з виборцями щодо актуальних проблем Доманівщини та країни в цілому. Так, депутату дорікнули за те, що у Верховній Раді прийнято рішення про закриття малокомплектних сільських шкіл.

– Якщо хочете знати мою позицію, – зазначив Олександр Лівік, – то подивіться на підсумки голосування з цього питання і побачите, що я голосував проти закриття шкіл. Адже не є нормальним, коли мала дитина голодною, та ще й на морозі, по декілька годин чекає шкільний автобус. Тож, попри прийняте у Верховній Раді, я запропонував голові Вознесенської райдержадміністрації докласти всіх зусиль, аби жодна сільська школа у районі не закрилася.

Також депутат Верховної Ради по мажоритарному округу № 131 О. Лівік повідомив виборців, що він не підтримав законопроект Податкового кодексу, який скасовує єдиний сільгоспподаток. Це, на думку народного депутата, ускладнить і без того важке становище сільгоспвиробників.

Щодо незадовільної відвідуваності народними обранцями засідань парламенту, на що звернули увагу під час зустрічі, то тут, гадаю, Олександру Лівіку не доведеться червоніти перед виборцями: з показником 93 відсотки Олександр Петрович є найбільш дисциплінованим депутатом від Миколаївської області та одним із кращих загалом по Верховній Раді. А за даними моніторингу діяльності депутатів-мажоритарників у квітні 2016 року, що його провела громадська мережа «ОПОРА», рейтинг по Миколаївщині очолює саме Олександр Лівік, який, до прикладу, посів восьме місце за показником «Робота в окрузі» з-поміж усіх 105 депутатів-мажоритарників. Серед останніх важливих законопроектів, у розробці яких брав участь народний депутат О. Лівік, – закон, який закріплює за місцевими радами право розпоряджатися землями за межами населених пунктів.

За словами народного обранця, одними з найголовніших проблем України є корупція та олігархічно-кланова система. «Олігархи справді є, вони впливають на депутатів. Ті ж, у свою чергу, ухвалюють закони, котрі вигідні саме олігархам», – відверто розповів Олександр Петрович. Також неабиякими загрозами для держави є ситуація на Донбасі та розгул криміналу.

Відносно питання добудови четвертого реактора Южно-Української АЕС, то Олександр Лівік підтримує цей проект. «Вартість будівництва становить близько 10 мільярдів доларів, із них 10 відсотків мають надійти на вирішення соціально-економічних та культурних проблем прилеглих територій, у тому числі – Доманівського району. «До того ж, краще звести один сучасний і безпечний реактор, – вважає народний депутат, – аніж витрачати купу грошей на підтримання в робочому стані застарілих потужностей».

Болючим для виборців залишається й проблема незадовільного стану автомобільних доріг. На переконання народного обранця, кардинально вирішити це питання можна лише за умови, коли власникам портів заборонять приймати вантажівки з перевищенням ваги.

Щодо планів, то, як запевнив народний обранець, восени він має твердий намір проголосувати за зняття депутатської недоторканності, адже перед законом усі мають бути рівні. Що стосується Доманівщини, то, за словами О. Лівіка, він і надалі триматиме на особливому контролі питання забезпечення навчальних закладів продуктами харчування, а пільгової категорії громадян – твердим паливом.

На завершення зустрічі народний депутат Олександр Лівік погодився на пропозицію незабаром зустрітися з усіма охочими мешканцями Доманівщини.

* * *

Цього ж дня Олександр Петрович особисто ознайомився з об’єктами соціально-культурного призначення, котрі потребують державної підтримки. Так, народний обранець оглянув матеріально-технічний стан Доманівського ДНЗ № 3 «Джерельце». І якщо у спальних та навчальних приміщеннях умови перебування дітей цілком задовільні, то коридор і харчоблок конче потребують ремонту, ба навіть підлога вже провалюється! О. Лівік занотував до записничка цифри: 250 тисяч гривень на ремонт коридору і приблизно ж стільки – на наведення ладу в харчоблоці.

Ще жахливіший вигляд має стадіон «Колос». У адмінбудівлі немає ані нормальних роздягалень, ані душової. Тож кошти, які надійдуть на ремонт цього об’єкта за сприянням народного депутата, мають перетворити стадіон у центр спортивного та суспільного життя Доманівського регіону. «А коли зробимо заплановане, – додає Олександр Лівік, – можна подумати і про встановлення додаткових лав для глядачів».

Олександр Лівік знайомиться з ходом будівництва водогону в с. Акмечетські Ставки.

У вкрай незадовільному стані – приміщення спортивної зали РНВК «Доманівська ЗОШ № 1». Обшарпані стіни та дірявий дах навряд чи сприяють підвищенню спортивної майстерності та гарному настрою у школярів. До речі, в цьому навчальному закладі навчаються не лише мешканці райцентру, а й близько 100 дітей із сіл району, а спортзала використовується також для районних спортивних змагань. «У першу чергу потрібно залатати дах і зробити ремонт, а вже потім – реконструювати систему опалення», – зазначив О. Лівік.

Насамкінець народний депутат по 131-му округу ознайомився з ходом реконструкції водогону в селі Акмечетські Ставки. Місцевий водопровід було побудовано ще півстоліття тому, тож через постійні пориви вода подається погодинно, а напір є надто слабеньким. Як розповіла Акмечетський сільський голова Олена Мартинова, для вирішення нагальної проблеми було залучено кілька джерел фінансування – кошти від реалізації проекту ПРООН, сільського, районного бюджету та кошти громади. Але все одно на завершення робіт не вистачає близько півмільйона гривень. Тож гроші, які надійдуть за сприянням народного депутата Олександра Лівіка, дозволять повністю завершити роботи по будівництву нового водогону, а в домівки місцевих мешканців, нарешті, надійде якісна питна вода.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Доманівський район

Добавить комментарий